VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Vlachovické muzeum ožije tradicemi jižního Valašska

Vlachovice-Vrbětice  - Nové lákadlo a chloubu právě v těchto dnech připravují ve Vlachovicích-Vrběticích. S pomocí dotací se odkoupila a opravila stará jihovalašská chalupa, ve které se budou nacházet nejrůznější expozice na téma lidové kultury a tradic jižní části Valašska. V prosinci se interiéry začnou připravovat. Plánované otevření je na jaře příštího roku.

Mikulášské Vrbětice s rekordní účastí

Nepřízeň počasí – ani ta neodradí nadšence požárního útoku zúčastnit se sobotního závodu Mikulášské soutěže v hasičském areálu ve Vrběticích, letos s rekordní účastí téměř 100 týmů.

Cestujte na jarmek mimořádnými autobusy i posílenými vlaky

Valašské Klobouky – Snad všechny přespolní návštěvníky Valašského mikulášského jarmeku napadá základní organizační otázka „Jak pojedeme?". Protože bývá dopravní situace při jarmeku nezřídka oříškem, připravili dopravci ve spolupráci s pořadateli několik opatření, která mají lidem cestování ulehčit a zpříjemnit.

Adventem doprovodí Klobucké adventní trhy

Valašské Klobouky – Po čtyři adventní neděle se nádvoří i sál Valašskoklobouckého podnikatelského centra stanou dějištěm třetího ročníku Klobuckých adventních trhů. Lidé zde mohou přicházet strávit příjemný čas se svými blízkými, naladit se s cimbálovými muzikami, koupit originální dárky od přítomných řemeslníků, nasát kouzlo vánočních příprav a společně také rozsvěcet adventní svíčky.

Ředitelé škol se setkali v Kloboukách

Valašské Klobouky – Pravidelné pracovní setkání ředitelů škol se uskutečnilo ve v průběhu listopadu ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru. Pozvánku kloboucké radnice přijali řídící pracovníci mateřských a základních škol z celého obvodu obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky.

Kloboucký jarmek bude letos pestřejší a bohatší

Valašské Klobouky – Čerti, kyselice a dobová řemesla. Již 24. ročník tradičního a velkolepého Valašského mikulášského jarmeku vypukne za necelé dva týdny o víkendu 4.-6. prosince. Program bude jako každoročně bohatý a nebude chybět ani Mikuláš se svou družinou.

Nový most má chránit před povodněmi

Újezd - Nový most v Újezdu u Valašských Klobouk, po němž jezdí řidiči od poloviny října, má zabránit tomu, aby se voda při vyšších srážkách vylila na silnici a poškodila přilehlé domy. V minulosti se to už stalo.

Do mikulášského jarmeku zbývají dny, přípravy vrcholí

Valašské Klobouky – Cinkot a rachot zvonců a řetězů, čertovské hudrování, výskot dětí, spousta muziky, řemeslníci a prodejci.

Novinky knihovny mají na webu

Tichov – Knihovna v Tichově spustila nový web. Návštěvníci se tak můžou z pohodlí domova informovat o dění v knihovně. K dispozici je na webu nejen přehled knih, ale i příchozí novinky nebo akce, které se v knihovně pořádají.

Obec chystá lyžařský areál na zimu

Újezd – Jakmile začne mrznout, chystají se v Újezdu u Valašských Klobouk zasněžovat. Na blížící se zimu se už v lyžařském areálu připravují.

Z chátrající školy budou za 41 milionů byty pro seniory

Brumov-Bylnice – Z nevyužívané školy v Brumově-Bylnici udělá město objekt s třiadvaceti byty pro seniory. Noví nájemníci by se tam mohli přestěhovat v létě roku 2017. Už teď je v pořadníku zhruba čtyřicet lidí. Chátrající budova se začne rekonstruovat během listopadu.

Obec investovala do dětských hřišť

Poteč – Pro veřejnost, ale hlavně pro děti se v Poteči otevřela hned dvě hřiště. Nové, které se nachází u víceúčelového fotbalového hřiště, má pět herních prvků – víceúčelovou sestavu, dva druhy houpaček, kolotoč a houpacího koníka.

V Poteč Touru si Milan Zvonek dojel pro poklidné vítězství.

Poteč – Předpokládané vítěze má 17. ročník závodu horských kol Poteč Tour. Pokud se totiž na startu objeví manželská dvojice Milan a Silvie Zvonkovi z Valašských Klobouk, těžko v regionálních podnicích v cross country najdou přemožitele. V Poteči je nezaskočil ani změněný termín tradičního závodu na Valašsku. Místo v červenci se tam letos jelo až na podzim.

Kulturní dům projde velkou změnou

Brumov-Bylnice – V Kulturním domě v Brumově-Bylnici dojde k velkým změnám. Za pět milionů korun plánuje obec opravit jeviště a technologie s ním spojené, vymění se i osvětlení v sále – světelné mosty a elektoinstalace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení