VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VIZOVICE

Mikulášské loučení se sezónou Rally opanoval Odložilík

Slušovice – Čtvrtý ročník Mikuláš Zaremba Rally ve Slušovicích opanovala posádka Roman Odložilík–Martin Tureček s vozen Citroën Xsara WRC, když nejlépe zvládli nástrahy pěti rychlostních zkoušek na dvou úsecích, kde na každém z nich panovaly zcela odlišné podmínky.

Vizovice poplatek Pragokoncertu nezvýší

Vizovice - Vizovice „proslavily" zejména dva velké hudební festivaly, které pomáhají podnikatelům zvýšit zisky: Masters Of Rock a Trnkobraní. „Věřím, že Masters Of Rock ve Vizovicích zůstane," říká Zuzana Štalmachová, místostarostka Vizovic.

Vizovice jsou po skalpu mistra v čele

Zlín – Vítězstvím nad mistrovskými Napajedly si připsaly dílčí triumf Vizovice, které z devíti zápasů Zlínské amatérské hokejové ligy (ZAMHL) našly přemožitele pouze ve dvou případech a zaslouženě se po první části hřejí na čele tabulky.

Předvolební seriál deníku: V Podkopné Lhotě se volí vážně

Podkopná Lhota – V Podkopné Lhotě mají jen jednu volební místnost pro celou obec. Všichni místní tu ani nebydlí v souvislé zástavbě, ale jsou tu samoty na takzvaných pasekách. Přesto se mohou Lhoťané pochlubit výjimečností. Mívají tady vzornou volební účast. Při posledních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR tu byla volební účast nejvyšší z celého Zlínska.

Vizovické centrum Dotek zve na den otevřených dveří

Vizovice - Den otevřených dveří pořádá Centrum zdravotní a sociální péče Dotek, které sídlí ve Vizovicích a zaměřuje se na péči o seniory. Lidé mohou budovu zařízení navštívit už 9. října 2013 od 10 hodiny dopoledne do 17 hodiny.

Smrt motorkářům, vyzývají nápisy na Vizovicku

Vizovicko – „Smrt motorkářům!" Přesně na takové jadrné nápisy na informačních panelech můžete narazit při procházce Vizovickými vrchy. Oblíbenou hřebenovku turistů z celého Zlínska si totiž zároveň oblíbili i někteří příznivci motokrosu.

Nad Vizovicemi na kopci jménem Šibenice postaví vyhlídku

Vizovice - Po staletí bylo toto místo symbolem smrti a utrpení. Řeč je o kopci Šibenice nedaleko Vizovic. Svůj název nezískal kopec náhodou. Ve středověku se zde skutečně nacházelo popraviště. Místo s pohnutým osudem má však světlou budoucnost.

VIDEO: V okolí Vizovic své vozy vyzkoušeli například Orsák či Kořistka

Vizovice - Dalším z mnoha testů, které proběhly před startem populární zlínské soutěže Barum Czech Rally, proběhl dnes odpoledne v blízkosti Vizovic. Na uzavřené trati si své vozy vyzkoušela hned šestice soutěžních posádek v čele s pravidelným účastníkem letošního seriálu mistrovství Evropy Jaroslavem Orsákem.

106 knedlíků a jedno vítězství

Vizovice – Veni, vidi, vici – to by o sobě mohl prohlásit osmatřicetiletý Miloš Janček z Varnsdorfu, který se
v sobotu stal čerstvým vítězem soutěže v pojídání švestkových knedlíků na Vizovickém trnkobraní.

AKTUALIZOVÁNO

Letos měli ve Vizovicích veliké trnky i knedlíky, vítěz jich spořádal 106

Vizovice – „Byl to akční fičák, v pátek večer jsem se z Varns-dorfu vydal do Vizovic, ráno
v deset jsem tam dojel. V jednu po poledni jsem snědl knedlíky, vyhrál a vydal se hned zpátky. No a v sobotu o půlnoci jsem byl doma," usmíval se osmatřicetiletý Miloš Janček z Varnsdorfu – čerstvý vítěz
v pojídání švestkových knedlíků na 46. ročníku Vizovického trnkobraní.

Trnkobraní: 2 dny v likérce, třetí ve městě

Vizovice - Oblíbený hudební festival Vizovické trnkobraní prošel změnami. Jeho dlouholetý šéf Zdeněk Jurásek spolu s pořadatelskou Agenturou Publikum skončili. Pořadatelství je teď v rukou společnosti Rudolf Jelínek a agentury NedomYsleno.

VIDEO: Mládek, Plačková a spol. pařili v Zádveřicích

Zádveřice – Raková – Vyprávěl vtipy, nezapomněl na jednu z oblíbených pohádek, ale hlavně, hrál oblíbené šlágry. Ivan Mládek své příznivce v Zádveřicích nezklamal. Hity jako Prachovské skály, Linda, nebo Medvědi nevědí, si s Banjo Bandem prozpěvovala řada návštěvníků Pařby v Zádveřicích. Tak se totiž jmenoval festival, který o víkendu proběhl v místním sportovním areálu. Doslova rodinný festival měl akční kulisu v podobě desítek dětí. Jejich nadšení pro tvorbu Ivana Mládka naznačuje, že o fanoušky Banjo Band nepřichází, ba spíše naopak.

Zřícenina hradu Starý Světlov získá novou bránu

Podhradí - Na zřícenině hradu Starý Světlov v současné době probíhají záchranné práce, které mají torzo hradu uchránit před nepříznivými povětrnostními podmínkami a dalšími škodlivými vlivy počasí. „Na obnovu hradu jsme dostali dotaci ve výši jednoho milionu korun," informoval starosta obce Podhradí František Koudelka.

Vizovicím přibudou bezbariérové chodníky

Vizovice – Ve Vizovicích pokračuje výstavba chodníků.
V minulém roce město zrealizovalo první etapu prací
na komunikaci I/49 na ulici Říčanská. Před týdnem začali na této ulici dělníci s druhou etapou a pustí se do díla i na navazující ulici Chrastěšovská. Půjde o chodníky s bezbariérovým přístupem, které spojují nejfrekventovanější části města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies