VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zavřené divadlo v létě? Ale kdeže, tam to žilo

Zlín - /BLOG/ Každý, s kým v posledních dnech mluvím, se mě ptá, proč bylo o prázdninách divadlo zavřené. Chápu smysl té otázky, ale jde o nedorozumění.

5.9.2011
SDÍLEJ:

Hra Kdo je tady ředitel? ve zlínském divadleFoto: Městské divadlo Zlín

Petr Michálek je ředitel Městského divadla ve Zlíně

Faktem je, že divadlo o prázdninách nehrálo (představení na zámku Holešov jsme na začátku července museli kvůli špatnému počasí odvolat), zavřené však rozhodně nebylo.

Naopak. Rekonstrukce Dílny byla pro mnoho zaměstnanců velkým úkolem. Výsledkem je nová klimatizace, rozšířené foyer, nová šatna a pokladna, takže do Dílny a Studia Z konečně můžeme nabízet vchod ze zadní strany divadla na úrovni.

Na pořadu dne byla i aktualizace (jak se dnes říká evaluace) zásadního strategického dokumentu Vize 2013. Více než polovina úkolů je po prvním roce splněna. Některé se ukázaly jako nepotřebné, jiné si žádaly přeformulovat. Mám radost, že jde o životaschopný dokument, který naznačuje, proč, co a jak dělat pro splnění jediného cíle. Nabízet vám kvalitní divadlo a mít vyprodáno.

Začátek sezony je v tomto smyslu povzbudivý. Všech šest nočních prohlídek divadla bylo vyprodáno, na 27. září jsme proto pro další zájemce přidali nový termín. Po Cimrmanech se doslova zaprášilo. Premiéra Na flámu praská ve švech. Slavnostní otevření Dílny s koncertem skupiny AG FLEK je plné. Na Splašené nůžky na Zetku jsou, jak je již zvykem, lístky až na říjen.

Musíme jít dál. V září nabízíme široké veřejnosti dvacet devět akcí (rozjezd je vzhledem k mnoha „oprašovacím” zkouškám vždycky pomalejší), v říjnu už je jich rovnou třicet osm. Do toho stále běží kampaň na předplatné, o které je už nyní větší zájem než loni.

Posun nastal především s tak zvaným univerzitním předplatným. Poprvé ho totiž budeme nabízet v přímé spolupráci se Studentskou Unií. Budeme proto součástí oblíbené akce „vítání studentů“ a dojde i na přímé prezentace a prodej na třech klíčových uzlech univerzity.

Ve finále je i příprava festivalu Setkání - Stretnutie pro grantové komise. Obnovili jsme spolupráci se Slovinským národním divadlem v Mariboru, je pravděpodobné, že budeme moci přivítat i hosty z Polska a Maďarska. V tomto bych ale nerad předbíhal. Minulou sezonu se na můj vkus více než často stalo, že jsme rušili něco, co už bylo jisté. Nejčastěji kvůli nedostatku peněz.

O to pečlivěji a trpělivěji chystáme další kroky. Třeba přijde i doba, kdy se budeme moci rozběhnout. Moc bych si to přál. Městské divadlo Zlín je přece vaše divadlo.

P. S.: Přeji vám krásnou sezonu plnou zážitků a radosti. Jsem rád, že i v této sezoně se budeme pravidelně setkávat na stránkách Zlínského deníku v rámci blogu, ve kterém vám budu odhalovat zákulisí divadla.

Petr Michálek

5.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tiskovka k originálnímu hudebnímu festivalu BUsFEsT.

Baťovskou architekturu Zlína můžete poznat z autobusu

Lukáš Bartošák

Bartošák: Ve Zlíně jsem čtyři dny a už jdu slavit

Jedenáct zadržených fanoušků. Superpohár zaměstnal stovky policistů

Vysoký stupeň rizika, nasazení desítek těžkooděnců, psovodů, jízdní hlídky, vrtulníků či antikonfliktního týmu a jedenáct zadržených výtržníků. I tak se dal vnímat ostře sledovaný fotbalový zápas mezi týmy FC Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava, které se utkaly po třiadvaceti letech v obnoveném finále o Československý pohár.

Beauguel: Jsem šťastný!

ROZHOVOR/ - Přišel, proměnil dvě penalty a už tahal nad hlavu druhý pohár v krátké době. Fotbalový Zlín oslavuje dalšího hrdinu. Útočník Jean-David Beauguel nejprve proměněnou penaltou tři minuty před koncem vyrovnal a poté v sedmé sérii penaltové loterie zajistil ševcům triumf v Česko-slovenském superpoháru proti Slovanu Bratislava.

Tisíce bublin potěšily děti i dospělé

Desítky dětí natahující ruce k pestrobarevným bublinám rozzářily zlínský Park Komenského. Svou bublinovou show je přijel potěšit Pavel Roller, coby klaun Bublíno. Při svém půlhodinovém vystoupení vytvářel bubliny různých velikostí, dokonce i takové, do nichž se děti mohly schovat.

Elitní policista zachránil topícího se muže

Začátek horkého čtvrtečního letního dne, klidně plynoucí proud řeky a muž tonoucí ve vodě. Policista Martin Baláž chtěl využít volný čas k projížďce kolem řeky Dřevnice na kolečkových bruslích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies