VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zavřené divadlo v létě? Ale kdeže, tam to žilo

Zlín - /BLOG/ Každý, s kým v posledních dnech mluvím, se mě ptá, proč bylo o prázdninách divadlo zavřené. Chápu smysl té otázky, ale jde o nedorozumění.

5.9.2011
SDÍLEJ:

Hra Kdo je tady ředitel? ve zlínském divadleFoto: Městské divadlo Zlín

Petr Michálek je ředitel Městského divadla ve Zlíně

Faktem je, že divadlo o prázdninách nehrálo (představení na zámku Holešov jsme na začátku července museli kvůli špatnému počasí odvolat), zavřené však rozhodně nebylo.

Naopak. Rekonstrukce Dílny byla pro mnoho zaměstnanců velkým úkolem. Výsledkem je nová klimatizace, rozšířené foyer, nová šatna a pokladna, takže do Dílny a Studia Z konečně můžeme nabízet vchod ze zadní strany divadla na úrovni.

Na pořadu dne byla i aktualizace (jak se dnes říká evaluace) zásadního strategického dokumentu Vize 2013. Více než polovina úkolů je po prvním roce splněna. Některé se ukázaly jako nepotřebné, jiné si žádaly přeformulovat. Mám radost, že jde o životaschopný dokument, který naznačuje, proč, co a jak dělat pro splnění jediného cíle. Nabízet vám kvalitní divadlo a mít vyprodáno.

Začátek sezony je v tomto smyslu povzbudivý. Všech šest nočních prohlídek divadla bylo vyprodáno, na 27. září jsme proto pro další zájemce přidali nový termín. Po Cimrmanech se doslova zaprášilo. Premiéra Na flámu praská ve švech. Slavnostní otevření Dílny s koncertem skupiny AG FLEK je plné. Na Splašené nůžky na Zetku jsou, jak je již zvykem, lístky až na říjen.

Musíme jít dál. V září nabízíme široké veřejnosti dvacet devět akcí (rozjezd je vzhledem k mnoha „oprašovacím” zkouškám vždycky pomalejší), v říjnu už je jich rovnou třicet osm. Do toho stále běží kampaň na předplatné, o které je už nyní větší zájem než loni.

Posun nastal především s tak zvaným univerzitním předplatným. Poprvé ho totiž budeme nabízet v přímé spolupráci se Studentskou Unií. Budeme proto součástí oblíbené akce „vítání studentů“ a dojde i na přímé prezentace a prodej na třech klíčových uzlech univerzity.

Ve finále je i příprava festivalu Setkání - Stretnutie pro grantové komise. Obnovili jsme spolupráci se Slovinským národním divadlem v Mariboru, je pravděpodobné, že budeme moci přivítat i hosty z Polska a Maďarska. V tomto bych ale nerad předbíhal. Minulou sezonu se na můj vkus více než často stalo, že jsme rušili něco, co už bylo jisté. Nejčastěji kvůli nedostatku peněz.

O to pečlivěji a trpělivěji chystáme další kroky. Třeba přijde i doba, kdy se budeme moci rozběhnout. Moc bych si to přál. Městské divadlo Zlín je přece vaše divadlo.

P. S.: Přeji vám krásnou sezonu plnou zážitků a radosti. Jsem rád, že i v této sezoně se budeme pravidelně setkávat na stránkách Zlínského deníku v rámci blogu, ve kterém vám budu odhalovat zákulisí divadla.

Petr Michálek

5.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jolana Voldánová

Reportérku už hrát nechci, ale tu mrtvolu, o které se mluví, bych brala

Tisková konference festivalu Holešovská regata ve Zlíně.
5

Holešovská Regata letos slibuje opět přehlídku hvězd

Ptejte se primáře Vladimíra Řiháka, jak si chránit svoje plíce

ON-LINE ROZHOVOR / Co dělá s plícemi cigaretový kouř? Jak poznat, že s plícemi není něco v pořádku? Proč už není nutné děti očkovat proti tuberkolóze? S jakými zajímavými případy se během své mnohaleté lékařské praxe setkal?

Nejvěrnější jsou obci v Nedašově

Nedašov patří k obcím s nejvyšší nezaměstnaností na Zlínsku. Leží na hranicích se Slovenskem a žije v něm bezmála 1400 obyvatel. Skoro 70 % z nich jsou přitom rodáci. „Jsme patrioti," říká starostka Alena Nováková.

S požárem v Metalšrotu v Tlumačově bojovalo deset jednotek hasičů

Informaci o požáru v průmyslovém areálu v obci Tlumačov na Zlínsku přijali hasiči v půl čtvrté odpoledne. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice, Kroměříž, Zlín a další posilové jednotky dobrovolných hasičů.

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies