VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzácný papoušek ara hyacintový ochycen!

Zlín - /FOTO/ Po 4 dnech na svobodě se do zlínské zoo vrátil sameček ary hyacintového! Všemu dopomohla obrovská náhoda a informovanost návštěvníků. Jak zoo informovala na svých facebookových stránkách, papouška objevili manželé Strnadelovi a Alžběta Pitrunová z Kelče, kteří vezli v sobotu ráno své dvě dcery na víkendový pobyt do zoo. Na cestě mezi Lukovem a Lešnou se jedné z dívek udělalo nevolno a při nucené zastávce u krajnice si dospělí všimli přistání zvláštního velkého ptáka.

2.6.2016 AKTUALIZOVÁNO 4.6.2016
SDÍLEJ:

Ara HyacintovýFoto: Zoo Zlín

Vyklubal se z něj uprchlý ara hyacintový. Marcela Strnadlová u papouška duchapřítomně zůstala, její manžel s paní Pitrunovou odvezli do zoo předat děti a nahlásit svůj objev. Během deseti minut pak dorazili ošetřovatelé, kterým se podařilo papouška bleskově odchytit. Teď už je zpátky v amazonské oblasti, kde bude jeho stav bedlivě kontrolován. Obě rodiny nálezců obdrží od zlínské zoo roční permanentku jako poděkování. 

A jak se to celé událo?

V úterý 31. května jeden z velkých papoušků ara hyacintový poškodil pletivo amazonské voliéry. Vzniklým otvorem se bez problémů protáhnul a odletěl. Podařilo se jej lokalizovat poblíž Štípy, kde se usadil na stožáru elektrického vedení.

O pomoc byli profesionální hasiči požádání zaměstnanci ZOO Zlín v úterý po třinácté hodině. Po útěku z voliéry se vzácný papoušek usadil na sloupu elektrického vedení a veřejného osvětlení na ulici Zámecká v městské části Zlín – Štípa.

Po domluvě se zaměstnanci, kteří byli na místě, přijeli hasiči bez použití výstražných zařízení, aby poklidně sedícího papouška nevyplašili. Podle ošetřovatelů bylo třeba uprchlíka nejprve zkropit vodou a tím mu znemožnit let. Pak už neměl být problém ho ze sloupu sundat. Ještě než hasiči připravili vysokotlaký vodní proud a automobilní žebřík, vypnuli zaměstnanci pohotovostní služby, kteří byli také požádáni o součinnost, proud z elektrického vedení.

Po všech přípravách se rozjela akce. Jeden ze zasahujících hasičů zkropil papouška vodou.....a ten odletěl na střechu blízkého domu. Hasiči se proto i s vybavením přesunuli na nové místo. Ještě než mohli zásah zopakovat papoušek odletěl zpět do areálu zoologické zahrady, kde se usadil poblíž své voliéry. Po domluvě se zaměstnanci ukončili hasiči svůj zásah s tím, že v případě potřeby se o odchyt pokusí později.

Ve středu se zdržoval poblíž voliéry v Amazonii v areálu zoo. 

Autor: Redakce

2.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení