VYBERTE SI REGION

Ostatní sporty

18.8.2016

Kam za sportem?

Víkend nabízí mnoho sportovních akcí. 

18.8.2016

Milan Merva o triumfu v Královském triatlonu rozhodl na začátku běhu

Region – Milan Merva ze Zlína v barvách týmu Menu Gold ovládl 9. ročník Královského triatlonu v Majetíně. Merva dosáhl v závodu složeném z 500 metrů plavání, 33 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, výsledného času 1:17:50. Druhý v pořadí Jiří Matoušek ze Seničky na Olomoucku se prezentoval časem 1:18:30, třetí skončil zástupce zlínského klubu Titan Trilife Lukáš Jasenský (1:18:50).

18.8.2016

Srpnový zlínský Běh na 2 míle vyhráli Martin Hečko a Angličanka Knotková-Hanley

Zlín – Dramatické rozuzlení měl srpnový Běh na 2 míle ve Zlíně. Z výhry se ve 3,2 kilometru dlouhém závodu rozloženém do dvou okruhů nakonec radoval Martin Hečko. Reprezentant kašavského Valachbajk Teamu dosáhl na rovinaté trati času 10:21. Druhý v pořadí člen pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín Andrej Višněvský za ním v cíli zaostal o necelou sekundu. Třetí místo vybojoval Jiří Kubíček ze Zlína (10:56).

18.8.2016

Těším se, jak si ve Zlíně budu zase užívat sport, říká smečař Kostoláni

Zlín – /ROZHOVOR/ Jeho návrat je naprosto nečekaný, o to větší bombu představuje. Volejbalista Luboš Kostoláni po krušných, ale i hezkých dvou letech v Německu znovu obleče dres zlínské Fatry.

18.8.2016

Slavičínské florbalistky zvou na mezinárodní turnaj žen

Slavičín – Ve Slavičíně se v sobotu a neděli uskuteční 8. ročník mezinárodního florbalového turnaje žen. Kvalitně obsazeného podniku se z regionálních týmů zúčastní kromě pořádajícího klubu SK Snipers Slavičín ještě celky Vsetína, Hluku a Uherského Brodu.

18.8.2016

Vabrouškovi v Regensburgu chyběl imbusový klíč

Malenovice – Čtrnácté místo vybojoval Petr Vabroušek v závodu ze série Challenge v Regensburgu. Malenovický triatlet dosáhl v Německu na klasických ironmanových tratích 3,8-180-42,2 kilometru, výsledného času 9:30:35. V konkurenci 600 triatletů ze čtyřiatřiceti zemí zvítězil v čase 8:27:27 domácí borec Jan Raphael.

18.8.2016

Pozvánky Lubomíra Hotaře na víkendové sportovní události

Region – Spousta zajimavých sportovních událostí se bude o víkendu konat ve Zlínském regionu. Možná až 1000 bikerů se představí v závodu horských kol na Rusavě. Na své si přijdou také příznivci běhů do vrchu, olympijského triatlonu, nohejbalu a florbalu. Mladí letní biatlonisté budou bojovat o krajské tituly v Rožnově pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO
17.8.2016

Statistiky nám říkají, že Kopecký nevyhraje, směje se šéf Barumky

Zlínsko – Větší reorganizaci po nadcházejícím ročníku chystá vedení populární Barum Czech Rally Zlín. V on-line rozhovoru s čtenáři regionálních Deníků to potvrdil ředitel prestižní automobilové soutěže Miloslav Regner. Stejně jako to, že před osmi lety se soutěž správně nevydala cestou MS ale ME, nebo že další dramatické navyšování poplatků promotérem šampionátu nebude: „V současné době je před jednáním, které proběhne počátkem září," upřesnil šéf Barumky.

17.8.2016

Valoušek na Slovensku míří za titulem. Na start Barumky shání finance

Otrokovice – Na jedničku plní předsezonní cíl ve slovenském šampionátu otrokovický rallyový jezdec Pavel Valoušek junior. Dva podniky před koncem seriálu je v čele před Polákem Grzegorzem Grzybem. „Věřím, že to dotáhneme k titulu, uděláme pro to vše. Musíme být pořád koncentrovaní," uvedl sedmatřicetiletý závodník, kterého naviguje Veronika Havelková.

17.8.2016

Vzpěračské mládí Zlína na „23. Hexagonálu" uspělo

Zlín - V Novém Hrozenkově se uskutečnil 23. Mezinárodní Hexagonal 2016. V kategorii mladších žáků do 13 let si zlínské trio zúčastněných elévů vedlo velmi dobře, když všichni si vytvořili nové osobní rekordy.

17.8.2016

Opuštěná místa minulých olympiád

Olympijské hry jsou vrcholem nejen sportovních snažení. Předvést se chtějí i architekti, kteří se snaží vytvořit co možná nejoriginálnější stadiony. Sláva některých sportovišť ale pohasla s koncem her a své využití už nikdy nenašla. Týdeník Dotyk vybral ty nejzajímavější zapomenuté a chátrající olympijské stavby.

17.8.2016

Vzpěrač Orság skončil v Riu osmý, zlato získal Talachadze

Rio de Janeiro - Vzpěrač Jiří Orság skončil na olympijských hrách v Riu de Janeiro v nejtěžší kategorii nad 105 kg osmý. Zlato získal úřadující mistr světa Gruzínec Laša Talachadze v novém světovém rekordu ve dvojboji 473 kilogramů. Na stříbro dosáhl Gor Minasjan z Arménie a bronz má další Gruzínec Irakli Turmanidze.

15.8.2016

Barumka je opět skvostně obsazená. Přihlášeno je 132 posádek

Zlín – Více než 200 posádek se představí na blížící se Barum rally Zlín, nejkvalitněji obsazené automobilové soutěži na území České republiky. Do hlavních kategorií, závodů evropského a domácího mistrovství, se zapojí 132 jezdců z dvaceti zemí.

14.8.2016

Gach: Silný zážitek z olympiády? Když Železný přišel do vesnice se zlatem

Otrokovice – /ROZHOVOR/ Z rodných Otrokovic se prostřílel až na dvojí olympijské hry v Atlantě v roce 1996 a do australského Sydney o čtyři roky později. V prvním případě měl sportovní střelec Jiří Gach na dosah medaili. Nakonec skončil osmý.

13.8.2016

Posila jako hrom! Do Fatry se vrátil smečař Kostoláni

Zlín – Paráda! Deník v týdnu avizoval velkou posilu pro volejbalový Zlín a nyní je vše černé na bílém – po dvou letech se vrací člen širšího kádru slovenské reprezentace a smečař Luboš Kostoláni. Po odchodu z Fatry působil v německých klubech Bühl a Coburg.

12.8.2016

Popularita? Změnil jsem od Sydney účes, všichni mě nepoznají, směje se Málek

Zlín – Celosvětově proslavil Zlín a dnes se jeho výsledků považuje možná až desetinásob. Když se Daniel Málek jako první český plavec probojoval na olympijských hrách 2000 v Sydney do finále a dvakrát skončil pátý, nikdo asi netušil, že mu primát zůstane dalších šestnáct let.

12.8.2016

Beachvolejbalu v Koryčanech kralovaly nasazené dvojky

Koryčany – To byla podívaná! Beachvolejbalové kurty na koupališti v Koryčanech o víkendu hostily celorepublikový turnaj žen, na kterém se představilo osmnáct dvojic. 

11.8.2016

Fatra podepíše zvučnou posilu

Zlín – Ve vzduchu visí velká posila pro extraligové volejbalisty Zlína, kteří minulý čtvrtek začali finální venkovní přípravu před novou sezonou. „Do konce týdne bychom měli podepsat smlouvu s jedním smečařem.  Jestli se jeho příchod podaří, bude to výborné a myslím si, že kádr nebudeme mít slabší než loni," vysílá nadějný signál fanouškům Přemysl Obdržálek, libero a asistent trenéra Fatry.

11.8.2016

Brněnský matador Petr Handlíř v sedmém turnaji ATP Valašska

Zlín – Petr Handlíř z Brna zvítězil v sedmém letošním podniku tenisového ATP Valašska amatérů nad dvacet let. ,,V turnaji ve Zlíně se sešla letošní nejpočetnější a hlavně nejkvalitnější konkurence. Vždyť v krajském městě se představilo osmadvacet tenistů.

11.8.2016

Čest FORCE KCK Cykloteamu Zlín zachraňoval Ivo Odvárka

Zlín – Cenným výsledkem se prezentoval na amatérském mistrovství republiky silničních cyklistů reprezentant FORCE KCK Cykloteam Zlín Ivo Odvárka. Součastný lídr stáje vybojoval v silničním závodu jednotlivců v kategorii čtyřicátníků čtvrté místo. Odvárka dosáhl v okolí města Bystré u Poličky v 88 kilometrů dlouhém podniku rozloženém do čtyř okruhů, času 2:30:04.

11.8.2016

Promrzlý Petr Vabroušek skončil v Norsemanovi na osmé příčce

Malenovice – Osmé místo vybojoval Petr Vabroušek v extrémním Ironmanu Norseman. ,,V Norsku se letos sešla nejkvalitnější konkurence ve čtrnáctileté historii tohoto slavného a prestižního závodu," upozornil Vabroušek. Ten na sever Evropy přiletěl z horkého českého léta do studené norské zimy šestatřicet hodin před startem. Na aklimatizaci tak příliš času neměl. ,,Na místě jsem si jenom otestoval plavání ve Fjordu a projel se dvacet kilometrů na kole," přiznal.

11.8.2016

Na největším florbalovém turnaji světa si letos zahrají jen tři regionální týmy

Region – Pouze tři týmy ze Zlínského kraje (dva mužské a jeden juniorský) si v Praze od čtvrtka do neděle zahrají ve 24. ročníku největšího florbalového turnaje na světě Czech Open 2016. V podniku, jehož se od jeho vzniku od roku 1993 zúčastnilo 4263 družstev ze 30 států se letos v hlavním městě České republiky prezentoval rekordní počet 273 kolektivů z devatenácti zemí.

11.8.2016

Pozvánky Lubomíra Hotaře na víkendové sportovní události.

Region – Nejzajimavější víkendovou sportovní událostí ve Zlínském regionu bude pátý ročník ultra trialového závodu Hostýnská osma v Rajnochovicích. Na své si přijdou také tenisté v Kroměříži a Brumově. Ve Valašských Kloboukách si zazávodí vyznavači horských kol.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2016

Osud Valašské rally provází otazníky

Valašsko - /ROZHOVOR/O změnách jedné z nejpopulárnějších a nejstarších rallye v České republice v těchto dnech stále hlasitěji mluví příznivci Valašské rally. Na obzoru je podle kuloárů především změna názvu oblíbené motoristické soutěže. Může se tak stát, že v roce 2017 poprvé po pětatřiceti letech milovníci automobilových klání název Valašská rally v kalendáři motoristických podniků nenajdou.

7.8.2016

VALACHY MANa vyhrál při své prvním triatlonovém startu Jan Fojtík

Nový Hrozenkov - Rekordní návštěvnost zaznamenal triatlon VALACHY MAN, který se uskutečnil v pátek 5. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Největší veřejný amatérský triatlon v České republice, který je součástí pětidílného seriálu VALACHY TOUR, byl stejně jako loni vyprodaný dlouho předem.

5.8.2016

VALACHY MAN ovládl Fojtík. Valenta obdivoval děti

Velké Karlovice – Parádní podívanou nabídl letošní triatlon Valachy Man. Z vítězství v hlavním závodě se přitom radoval u vodní nádrže Balaton v Novém Hrozenkově Jan Fojtík díky času 1:06:08.5. Druhý skončil Lukáš Kočař se ztrátou 42 sekund a třetí Pavel Jindra, který za vítězem zaostal minutu a devatenáct sekund. Mezi ženami byla nejlepší Kristýna Néč-Lapinová, jež v absolutním pořadí skončila dvacátá.

5.8.2016

Příběh velké, olympijské vůle. Vzpěrač Orság se porval s křivdou

Praha, Karolinka – /ROZHOVOR/ Je to poutavý příběh, za kterým je zatím čárka. Krásnou tečku může udělat vzpěrač z Karolinky Jiří Orság na olympiádě v brazilském Riu, kam se dostal po dvouletém trestu za doping.

5.8.2016

Lukáš Pollert: Duch olympiády je dnes duch byznysu

S olympijským vítězem, pak komunálním politikem a nyní lékařem Lukášem Pollertem o tom, kam dospěl vrcholový sport, proč nemá doma televizi či jak vhodná je pro nás přímá demokracie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies