Vítězství 27:26 v závěrečném duelu skupiny nad Portugalskem Česku na lepší než třetí místo stačit nemohlo.

Na výběr trenéra Lubomíra Krejčíře tak v příštích dnech zbyl jen boje ve skupině o 9.-16. místo, které bude hrát opět ve zlínské hale. Nejlepší dva celky z každé ze čtyř skupin budou bojovat o medaile v Brně.

Do závěrečných bojů o titul z české skupiny postoupilo favorizované Dánsko společně s Rumunskem. Národní výběr, v jehož středu nastoupilo i kvarteto zlínských házenkářek a jedna hráčka Otrokovic, toužil po postupu, ovšem klíčové zápasy nezvládl. „Bohužel jsme důležitý zápas s Rumunskem zaslouženě prohráli. Soupeř nás v prvním poločase prakticky převálcoval větší fyzickou silou a dynamikou,“ uznal Krejčíř.

Když začal soupeř trošku ztrácet dech, vylepšili jsme přece jen taktické chování na hřišti a hrozivý náskok z první půle jsme stahovali. Zaslouženě dnes vyhrál lepší celek a pro nás pokračuje velká škola s velkými soupeři, s kterými se jinak během roku nestřetneme.

Evropský šampionát ve Zlíně pokračuje v úterý a ve středu, vyvrcholí v sobotu.

Výsledky českého výběru dorostenek:
Česko – Dánsko 26:33
Česko – Rumunsko 28:34
Česko – Portugalsko 27:26

Potupující do bojů o medaile – sk. A: Rusko, Švédsko, sk. B: Dánsko, Rumunsko, sk. C: Norsko, Nizozemsko, sk. D: Francie, Maďarsko.