Dva mistrovské tituly získali bystřičtí minigolfisté v Rakovníku

RAKOVNÍK - Z rakovnického šampionátu minigolfistů si dovezli závodníci z klubu 1. DGC Bystřice pod Hostýnem pěknou kolekci medailí.Družstvo žen ve složení juniorka Silvie Švehlíková a ženy Kateřina Tietzová a Lenka Doleželová zvítězilo v kategorii ženských družstev a vybojovalo si kromě mistrovského titulu, také právo účasti na Poháru mistrů evropských zemí, jehož hostitelem bude koncem října letošního roku švédská Eskilstuna.

2.8.2007

Družstvo žen.Foto: Archiv Klubu

Hrát se bude v hale na drahách s dřevěným základem a kobercovým povrchem – tzv. filzgolf. Pro úspěšnou účast hledá družstvo v tomto okamžiku sponzory a doufá, že uspěje.

Lenka Doleželová k úspěchu v soutěži týmů přidala titul v kategorii žen, když své soupeřky přehrála v deseti okruzích o fantastických 21 úderů výkonem 270 úderů. Hrálo se pět okruhů na povrchu eternit (jako na bystřickém hřišti) – tzv. systém miniaturgolf; a pět okruhů na povrchu beton – tzv. systém minigolf. Na druhém místě se umístila její klubová kolegyně Kateřina Tietzová.

Po velkém boji o titul nakonec obhájil 2. místo z loňska také Ondřej Mlčoch v kategorii juniorů. Pěknou bronzovou pozici si zase vybojoval Jiří Solař ve věkové kategorii mladších žáků, v této věkové kategorii je již přeborníkem České republiky a také přeborníkem Moravy a Slezska pro rok 2007.

Na uvedeném turnaji ukončili svoji dlouhodobou soutěž – extraligu juniorských družstev ČR – také bystřičtí A junioři, kteří vybojovali nakonec stříbrné medaile a jsou vicemistry České republiky ve složení: O. Mlčoch, Stančík, Dvořák, Švehlíková a Hudec. Ve stejné soutěži smíšených družstev obsadila Bystřice sice až 6. místo, ale pro další sezónu to znamená udržení v nejvyšší soutěži ČR.

Část dvanáctičlenné výpravy nebude mít klidný ani srpen, protože v první polovině odcestuje na seniorský evropský šampionát do Vídně Ivan Roemer a současně na evropský juniorský šampionát do Švédska Ondřej Mlčoch, Michal Stančík a Silvie Švehlíková. Poté odcestují na světový minigolfový šampionát na sever Itálie Martin Mlčoch a Kateřina Tietzová.

2.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Divoké prase - ilustrační foto.

Policejní odstřelovači v akci

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

OBRAZEM: Hubertova jízda

Svátek svatého Huberta připadá na 3. listopadu, v různých jezdeckých stájích se ale konají Hubertovy jízdy jako připomínka parforsních honů často již od konce září.