Hrát se bude v hale na drahách s dřevěným základem a kobercovým povrchem – tzv. filzgolf. Pro úspěšnou účast hledá družstvo v tomto okamžiku sponzory a doufá, že uspěje.

Lenka Doleželová k úspěchu v soutěži týmů přidala titul v kategorii žen, když své soupeřky přehrála v deseti okruzích o fantastických 21 úderů výkonem 270 úderů. Hrálo se pět okruhů na povrchu eternit (jako na bystřickém hřišti) – tzv. systém miniaturgolf; a pět okruhů na povrchu beton – tzv. systém minigolf. Na druhém místě se umístila její klubová kolegyně Kateřina Tietzová.

Po velkém boji o titul nakonec obhájil 2. místo z loňska také Ondřej Mlčoch v kategorii juniorů. Pěknou bronzovou pozici si zase vybojoval Jiří Solař ve věkové kategorii mladších žáků, v této věkové kategorii je již přeborníkem České republiky a také přeborníkem Moravy a Slezska pro rok 2007.

Na uvedeném turnaji ukončili svoji dlouhodobou soutěž – extraligu juniorských družstev ČR – také bystřičtí A junioři, kteří vybojovali nakonec stříbrné medaile a jsou vicemistry České republiky ve složení: O. Mlčoch, Stančík, Dvořák, Švehlíková a Hudec. Ve stejné soutěži smíšených družstev obsadila Bystřice sice až 6. místo, ale pro další sezónu to znamená udržení v nejvyšší soutěži ČR.

Část dvanáctičlenné výpravy nebude mít klidný ani srpen, protože v první polovině odcestuje na seniorský evropský šampionát do Vídně Ivan Roemer a současně na evropský juniorský šampionát do Švédska Ondřej Mlčoch, Michal Stančík a Silvie Švehlíková. Poté odcestují na světový minigolfový šampionát na sever Itálie Martin Mlčoch a Kateřina Tietzová.