„Jsem spokojený s výkonem hráčů. Snažili jsme se hrát koncentrovaně, abychom si nenadělali žádné problémy. Po celé utkání se nám to dařilo," uvedl trenér Zlína Roman Macek.

HAVÍŘOV – ZLÍN 0:3 (-21, –22, –17)

Oba celky před zápasem dělilo v tabulce dvacet jedna bodů, ale z toho se domácí neposadili na židli. Dva sety byli Zlínu velmi důstojným soupeřem a bojovali srdnatě, i když většinou ztráceli čtyři body. „Havířov se nevzdává za žádného stavu, avšak naše forma je lepší," prohodil Macek.

Hráči Fatry ji skutečně prokázali. Prakticky nechybovali a vyrovnané první dvě sady dovedli do vítězného konce. Třetí už jasně ovládli a po sedmdesáti pěti minutách hry si mohli dopřát závěrečného plácnutí.

Zlínští zvítězili potřetí v řadě za tři body a nejistotu ve středu tabulky proměnili v pevné ukotvení čtvrté příčky. „Prezentujeme se dobře výsledkově i herně. Ale ještě potřebujeme formu potvrdit doma s Příbramí a v dohrávce v Praze," poznamenal 52letý stratég Fatry. (jš)

Nejvíce bodující hráči: Šoltys 12, Kořistka 10, Neusser 9 – Kolář 17, Navláčil a Dmitrijev 10. Rozhodčí: Velinov, Grabovský. Čas: 75 minut. Diváci: 160. Zlín: Bartoš, Dmitrijev, Kotas, Kolář, Vašíček, Navláčil, libero: Obdržálek. Střídali: Truong, Přikryl, Kobolka. Trenér: Roman Macek.

DALŠÍ VÝSLEDKY – 17. kolo: Ostrava – Č. Budějovice 1:3, Příbram – Liberec 0:3, Brno – Odolena Voda 2:3, Karlovarsko – Ústí n. L. 3:1.

1. Liberec 16 16 0 48:10 47
2. Karlovarsko 16 13 3 44:18 38
3. České Budějovice 15 12 3 39:16 35
4. Zlín 16 11 5 39:26 31
5. ČZU Praha 14 8 6 31:26 24
6. Odolena Voda 16 8 8 31:34 23
7. Benátky n. J. 16 7 9 29:32 23
8. Příbram 17 7 10 30:36 22