NÁRODNÍ LIGA

KRAJSKÉ DERBY V HLUKU VYHRÁL ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Hluk – V 16. kole Národní florbalové ligy se krajské derby povedlo Rožnovu pod Radhoštěm. Valaši zvítězili v Hluku 5:3. Tím si v tabulce upevnili pobyt na pátém místě. Slovácké družstvo je šesté.

Derby ale začali lépe domácí. Už po devětadvaceti sekundách je z první střely poslal do vedení Martin Krchňaček. V 19. minutě však Viktořík a Vladislav Kittel otočili stav na 1:2. Hluku se v dalším průběhu zápasu podařilo ještě vyrovnat na 2:2 a 3:3. Závěr střetnutí už ovšem ovládli hosté, kterým zajistily výhru trefy Červeného a Viktoříka.

,,Neodehráli jsme špatný duel. Valaši však byli v koncovce produktivnější. Proto jsme se museli v Národní lize smířit už s třetí prohrou v řadě,“ byl po souboji s ambiciózním soupeřem zklamaný kouč Hlučanů Martin Tuhý.

,,Dlouho vyrovnanou partii rozhodla naše lepší fyzická kondice i lepší koncentrace na utkání,“ tvrdí hrající trenér Rožnova pod Radhoštěm Pavel Barabáš.

V 17. kole Rožnov pod Radhoštěm zdolal Gullivers Brno 4:2. ,,Tři body nám zajistil soustředěný výkon. Také se nám vyplatilo, že jsme celý zápas hráli trpělivě,“ byl i po dalším střetnutí spokojený Pavel Barabáš.

Dařilo se rovněž Hluku, který ovládl souboj ve Žďáru nad Sázavou 12:7. ,,K úspěchu na ploše osmého celku tabulky nám pomohl důraz v předbrankovém prostoru domácích,“ našel podstatu výhry na Vysočině Martin Tuhý.

Výsledky 16. a 17. kola:

HLUK – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)

Branky: Martin Krchňaček 2, Duda – Viktořík 3, Vladislav Kittel, Červený.

Hluk: Podškubka (Kolečkář) – Zábrana, Holý, Duda, Blizňák, Petlan, Olbert, Janča, Pavel Krchňáček, Hubáček, Cileček, Jílek, Martin Krchňáček, Zatloukal, Tuhý.

Rožnov pod Radhoštěm: Škrobák (Holčík) – Žitník, Knebl, Kostelecký, Pavel Barabáš, Burýšek, Kristek, Chmelař, Hegar, Vladislav Kittel, Žniva, Štůsek, Červený, Smékal, Viktořík.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – GULLIVERS BRNO 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Chmelař 2, Viktořík, Kristek.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – HLUK 7:12 (2:3, 3:4, 2:5)

Branky Hluku: Olbert 5, Tuhý 4, Janča 2, Pavel Krchňáček.

1. LIGA ŽEN

VSETÍN NASTŘÍLEL SVĚTLÉ NAD SÁZAVOU PATNÁCT BRANEK

Vsetín – Dvě vysoké výhry si o víkendu zaknihovaly prvoligové florbalistky Vsetína.

V sobotu vsetínské družstvo lehce překonalo celek SK Jihlava 6:1. ,,Ve velmi povedeném zápase jsme tým z Vysočiny přehrávaly technicky. Soupeřkám rovněž dělala problém rychlost našich útočnic. Utkání jsme ovšem definitivně rozhodly až v poslední třetině, kdy se nám podařilo vstřelit čtyři góly,“ chválila svůj kolektiv vedoucí domácího družstva Eva Bambuchová.

V neděli Vsetín vyprovodil na Vysočinu celek Světlé nad Sázavou debaklem 15:1. ,,Zápas jsme zvládli velmi dobře takticky. V první třetině jsme ještě nevyužili několik dalších vyložených příležitostí, ale od poloviny utkání už jsme na domácí ploše kralovali,“ potěšil výkon i výsledek hlavního trenéra Valašek Michala Kvapila.

Výsledky 18. a 19. kola:

VSETÍN – SK JIHLAVA 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Branky Vsetína: Jašková, Barbora Sedláčková, Urbášková, Marečková, Kateřina Sedláčková, Dědková.

VSETÍN – SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 15:1 (6:0, 2:1, 7:0)

Branky Vsetína: Husková 4, Seevaldová 3, Šobáňová 2, Jakubkovičová 2, Jašková, Strnadová, Kateřina Sedláčková, Barbora Sedláčková.

Vsetín: Juráková, Franková – Dědková, Urbášková, Gajdošová, Barbora Sedláčková, Goláňová, Marečková, Mikšíková, Jašková, Šobáňová, Kateřina Sedláčková, Strnadová, Husková, Jakubkovičová, Mikšíková, Seevaldová

REGIONÁLNÍ LIGA

SLAVIČÍN ZTRATIL S BRNĚNSKÝM HORNETSEM I LANŽOTEM DOBŘE ROZEHRANÉ PARTIE

Slavičín – V posledních zápasech Regionální ligy se slavičínským florbalistům nedařilo.

Valaši prohráli s celkem Hornets Brno 5:6. ,,V duelu hraném ve sportovní hale v Tuřanech jsme postrádali několik obránců. Proto jsme museli v sestavě improvizovat. Šanci dostal také junior Zielina.  Přesto jsme nad pátým celkem tabulky brzy vedli 2:0 a ve 14. minutě 3:1. Ve druhé polovině střetnutí nás ovšem v koncovce produktivnější Brňané přehrávali a ve třiačtyřicáté minutě otočili stav na 6:4. V závěru utkání Studeník při pover play už jenom zmírnil naši porážku,“ informoval slavičínský útočník Jaroslav Pinďák.

V následném střetnutí Slavičín s dalším juniorem Lukášem Fojtíkem v bráně podlehl druhému mužstvu soutěže Lanžhotu 2:6. ,,Nad jedním z aspirantů na postup do divize jsme se po trefě Studeníka znovu ujali vedení. Po chybách jsme však ještě v první třetině o jednobrankový náskok přišli. Ve druhé části jsme se zlepšili, ale to stačilo pouze na korekci skóre Papežem na 2:3. Další velké šance jsme totiž zahodili. Naopak Jihomoravané Starým z trestného střílení vstřelili čtvrtý gól a v závěrečném dějství jsme dostali další dvě branky,“ konstatoval po druhém souboji Pinďák.

Výsledky 11. a 12. kola:

HORNETS BRNO – SLAVIČÍN 6:5 (1:3, 3:1, 2:1)

Branky Slavičína: Studeník 2, Čuč 2, Papež.

LANŽHOT – SLAVIČÍN 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky Slavičína: Studeník, Papež.

Slavičín: Pavelka, Lukáš Fojtík – Janček, Kanyicska, Studeník, Zielina, Šuráň, Pinďák, Čuč, Papež.

ZLÍNSKÁ LIGA

POČENICKÉ DERBY PŘIKRÁŠLILY HATTRICKY VOJTĚCHA HYÁNKA A PETRA DVORSKÉHO

Počenice – Také druhé´počenické derby v letošním ročníku Zlínské ligy florbalistů ovládl favorit.

V 11. kole soutěže áčko Počenic porazilo rezervu Kozlů 7:4. ,,Zápas se odehrával v přátelském duchu. My jsme se v porovnání s prvním duelem výrazně prosadili už v první třetině. Tu jsme vyhráli tříbrankovým rozdílem. Od prostřední části jsme polevili v nasazení a útočníci béčka si proto začali vytvářet šance. Záložní tým dokonce korigoval stav na 2:4 a 3:5. Utkání jsme však kontrolovali a bodovou ztrátu jsme si hlavně díky první útočné formaci Hyánek – Florián – Šindelka nepřipouštěli,“ tvrdí bek vítězného celku Jakub Dočkal.

Ten také ocenil výkon soupeře. ,,Rezerva se nedopouštěla chyb a odehrála s námi vyrovnaný souboj,“ chválil klubového rivala Dočkal.

,,Nebýt ve dvaačtyřicáté minutě branky z nenápadného brejku Lepiče na 4:7, mohl být závěr zápasu ještě napínavý. Na našem mužstvu totiž bylo vidět odhodlání bojovat i za nepříznivého stavu o co nejlepší výsledek. Áčko navíc chvílemi působilo zaskočeně až nervózně. Soupeř ale bral tři body zaslouženě,“ uznal forvard poraženého kolektivu Miroslav Michajlovič.

Tomu se líbila atmosféra okolo utkání. ,,V Počenicích jsme jedna velká florbalová parta. Na přípravu na duel jsme se dokonce vešli do jedné šatny. A o dobrou náladu před i po zápase nebyla nouze,“ těšilo Michajloviče.

POČENICE A – POČENICE B 7:4 (4:1, 1:2, 2:1)

Branky: Hyánek 3, Florián 2, Ničajevský, Lepič – Dvorský 3, Dofek.

Počenice A: Vlk – Dočkal, Bibr, Šindelka, Hyánek, Florián, Olšina, Krčmař, Ničajevský, Paliga, Lepič, Kovařík.

Počenice B: Chrást (Králík) – Zimek, Kučera, Kovář, Podlena, Pátík, Šromota, Miroslav Michajlovič, Křivánek, Kozlíček, Ryšavý, Dofek, Dvorský, Nohýl.

POČENICE A – STRÁNÍ+KVĚTNÁ 15:0 (6:0, 1:0, 8:0)

Branky Počenic A: Šindeka 3, Bibr 3, Florián 3, Hyánek 2, Lepič 2, Ničajevský 2.

POČENICE B – FBC SLOVÁCKO 3:8 (0:5, 2:3, 1:0)

Branky Počenic B: Dofek 2, Křivánek.

LIGA VETERÁNŮ

HOLEŠOVŠTÍ FLORBALOVÍ MATADOŘI MAJÍ NA ZAČÁTKU ROKU DOBŘE SEŘÍZENÉ FLORBALKY

Holešov – Ve velmi dobrém rozpoložení začalo nový rok ve florbalové Lize veteránů mužstvo Holešova.

Hanáci v 10. kole rozstříleli Psycho Brno 12:2. ,,I bez Nuhlíčka, ale s posilami Radkem Mikšíkem a Michalem Floriánem jsme si na soupeře, se kterým jsme v letošní sezoně ještě neztratili žádný bod, věřili. A právě díky Floriánovi nebylo od začátku střetnutí co řešit. Náš nový kanonýr v úvodních čtrnácti minutách gólově zužitkoval tři ze svých čtyř střel a tím nám hodně pomohl ke konečnému jednoznačnému vítězství. Ani Mašova korekce skóre v úvodu střetnutí na 1:2 nás nerozhodila,“ užíval si první duel holešovský obránce Jan Vysloužil.

V 11. kole jeho mužstvo zdolal brněnské Aligátory 7:0. ,,V tomto souboji jsme se po rychlé první brance, kterou vstřelili už po jednapadesáti sekundách Dragan, později dlouho trápili. Až ve druhé polovině duelu jsme přidali další góly. Výsledek však neodpovídá průběhu zápasu. Aligátoři byli totiž v ofenzívě nebezpeční a my jsme byli ve hře dozadu hodně laxní,“ tvrdí Vysloužil.