BYSTŘICE P. H. – HUSTOPEČE 23:29 (10:15)

S vědomím jisté záchrany v extralize nastoupili domácí házenkáři do utkání málo soustředění. Utkání bylo vyrovnané jen v prvních deseti minutách. Hosté si vytvořili rozhodující náskok v době od 14. do 25. minuty, kdy své vedení 6:5 zvýšili až na 13:7. Bystřičtí nedokázali najít zbraň na Štolcara, který sérií kvalitních zákroků dodal hostům sebevědomí. Domácí pomalu rozehrávali a jen ojediněle se dostávali ke střelbě.

Ve druhém poločase nedovolily Hustopeče domácímu týmu obrat a až do konce utkání si udržovaly pohodlný šestibrankový náskok.

„Stydím se před diváky za náš dnešní výkon. Věděli jsme, že to proti Štolcarovi nebudeme mít jednoduché a v zápase se to bohužel projevilo. Obrovský rozdíl byl v bojovnosti obou týmů. Diváci si takové rozloučení se sezonou, která může být v extralize poslední, nezasloužili,“ řekl smutný bystřický kouč Oldřich Zámorský.

„Hlavní zásluhu na našem vítězství má gólman Štolcar. Domácí si na něho nevěřili. Na našich hráčích byla vidět větší vůle po vítězství,“ dodal trenér hostů Miroslav Frank.

Bystřice p. H.: Baránek, Cagášek – Juránek 6/2, Dobeš 4, Indrák 4, Kroupa 3, Šíra 2, Vacula 2, Žůrek 2/1, Ondřej, Mičola, Kropáč, J. Tiller. Trenér Oldřich Zámorský.

Hustopeče: Štolcar, Bavlnka – Franěk 8/1, D. Semerád 4, P. Semerád 4, Jahoda 4/2, Pernička 3, Diviš 2, Zemánek 2, Mrkvica 1, Hlaváč 1/1, Suchomel. Trenér Miroslav Frank.

Sedmimetrové hody: 5/3:5/4. Vyloučení: 7:3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 300. Průběh: 1:0, 4:4, 5:6, 5:9, 6:11, 7:13, 10:15, 13:19, 14:21, 16:22, 18:25, 23:29.