Házená: Zubřané drama nezvládli

Karviná - Zklamaní a s pocitem křivdy se včera vraceli z Karviné extraligoví házenkáři Zubří. Na palubovce mistra v repríze posledního finále v dramatickém duelu 17. kola svěřenci trenéra Jiřího Kekrta prohráli nejtěsnějším rozdílem, když v průběhu zápasu vedli až o pět gólů.

22.12.2008

Zuberský Štěpán Randýsek (ve žlutém). Foto: DENÍK/Ivo Dudek

KARVINÁ - GUMÁRNY ZUBŘÍ 25:24 (14:14)

Domácí začali špatně. Prohrávali postupně 2:6, 3:7, 4:8 a pak dokonce 5:10. Zubří trestalo technické chyby domácích po trhácích, což měla být zbraň, kterou chtěli naopak Karvinští svého soka srazit ze sedla. Ve druhé části první půle došlo ke zlomu. Úřadující šampion přestal dělat chyby, zlepšil obranu a především se rozchytal Mrkva.

Třebaže kouč Valachů Jiří Kekrt oddechovým časem soupeře přibrzdil, do šaten odcházeli oba smírně.

Do druhé části naskočil do brány oproti všem zvyklostem znovu mladý Mrkva a střelce Zubří zničil.

„Cítil jsem se dobře, a tak jsem Lefimu (druhému gólmanovi Lefanovi - pozn. red.) řekl, že to zkusím i ve druhé půli. Po jednom střetu mě sice trochu bolelo koleno, ale jinak to bylo v pořádku,“ podotkl karvinský brankářský talent.

Jeho spoluhráči soupeři okamžitě odskočili na 18:14, když tým táhl svými brankami zkušený Tomáš Heinz. Zubřané nedokázali Mrkvovi dát deset minut gól, pak ale domácí (snad z přemotivovanosti?) znovu zopakovali pár chyb a hosté snížili. Nezvládli ovšem nervózní závěr, kdy se nechali vylučovat a Baník už těsný náskok uhájil.

„Utkání mělo jistě náboj a výbornou atmosféru. Pro nás to byl v nové sezoně vlastně zápas roku. Určitě to bylo vyhecované, nervy pochodovaly, ale my jsme vše ustáli a za to zaslouží hráči dík,“ zhodnotil duel trenér Baníku Martin Kostelník, který si pochvaloval, jak jeho svěřenci zvládli především krizové momenty utkání, v nichž prohrávali.

Gólové manko se jim ale podařilo smazat a výsledek otočit.

„K obratu nám pomohlo zatažení defenzivy. Rád chytám za tímto typem obrany. Zubří muselo střílet ze spojek a tam už jeho procento úspěšnosti nebylo tak vysoké jako v první části,“ pochvaloval si Tomáš Mrkva.

Trenér Kostelník pak upozornil, že ani po vítězství nesmějí hráči usnout na vavřínech.

„Za stavu 18:14, kdy se zdálo, že jsme otupili nápor soupeře, jsme zase začali ztrácet lehkomyslně balony, na čemž musíme v přestávce bezpodmínečně zapracovat. Zubří jsme pustili do hry, asi osm minut nedali gól a trochu si zbytečně zkomplikovali závěr zápasu,“ nezapomněl na negativa kouč Baníku.

Trenér Zubří Jiří Kekrt, někdejší kouč Karviné, zhodnotil na tiskové konferenci zápas po svém:

„Všichni zápas viděli, takže já k tomu už nic víc neřeknu. Pouze to, že už podruhé během krátké doby odjíždím odsud z Karviné maximálně otráven!“

Zubří: Malina, Luňák - Kichner, Pernica, Titkov, J. Hrstka 5, Třeštík, Randýsek 5, Říha 2, M. Hrstka 2, Jurka 2, Vyjídák 2, Číp 4, Mika 2. Trenér: Jiří Kekrt.
Nejvíce branek Karviné: Heinz 9/5, Hastík 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmičky: 7/5:1/0. Vyloučení: 2:6. ČK: 57. Říha (Zubří). Diváci: 992. Sled: 1:0, 1:4, 3:6, 5:10, 9:11, 11:11, 18:14, 20:18, 23:21, 25:22.

Autor: Martin Ruščin

22.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.