Házenkářky Zlína na mistra nestačily, nezvládly první půli

Zlín – Překvapení se nekonalo. Zlínské interligové házenkářky moc toužily navázat ve 3. kole mezinárodní soutěže na předchozí dvě vítězství, ovšem úřadující mistr z Mostu byl proti a o svém úspěchu rozhodl v první půli.

4.10.2014

Interligové házenkářky Zlína (v modrém) v duelu Mostem tvrdě narazily, když úřadujícímu mistru v domácím prostředí podlehly.Foto: DENÍK/Martin Břenek

ZLÍN – MOST 22:30 (8:19)

Zlín nezvládl především úsek mezi 11. a 21. minutou, kdy Severočešky šňůrou devíti branek utekly domácím ze stavu 3:4 na 3:13. „Poznamenal nás velmi špatný vstup do utkání.

Přestože na holkách byla znát velká chuť, doplatili jsme na neproměňování šancí. Naše psychika se tím nalomila a místo snížení jsme inkasovali strašně moc laciných branek z brejků po našich chybách. První půle se nám hrubě nepovedla," smutnil trenér Zlína Peter Sabadka, který po změně stran poslal mezi tyče Túrociovou a premiéru na palubovce si po zranění odbyla i posila Drotárová.

Zlepšený výkon přinesl snížení ztráty, čtvrt hodiny před koncem již byl stav 19:25. Zahozený čtvrtý sedmimetrový hod v řadě a „hloupé" dvojnásobné oslabení ale domácí připravily domácí o naději na případný obrat.

„Soupeř nás dnes vyškolil z efektivity, první půle rozhodla. Poté se sice naše hra výrazně zlepšila, ale to už bylo pozdě. Čekal jsem větší údernost, zvláště když jsme hráli doma. Z takového zápasu se musí náš mladý tým poučit, není ostuda prohrát s mistrem. I proto věřím, že nás tato ztráta nepřipraví o z úvodu sezony získané sebevědomí," dodal Sabadka, jenž za dva týdny může na půdě favorizované pražské Slavie spíše opět jen překvapit.

Jeho protějšek byl po utkání pochopitelně spokojen.

„Úvod sezony byl poznamenán naší nerozehraností, především kvůli neodehranému zápasu v Senci. Ve Zlíně jsme ale odehráli dobré utkání," poznamenal kouč Mostu Dušan Poloz, jenž před utkáním zvažoval, na který obranný systém vsadit.

„Nakonec vyhrála zkušenost. Právě impozantní vstup v defenzivě a jednoduché branky z brejků nám pomohly k úspěchu, prakticky se rozhodlo v první půli. Po změně stran domácí hráčky zlepšily obranu, využily naší menší koncentrovanosti, ale vítězství jsme si již pohlídali," oddechl si Poloz, jehož tým se musel vyrovnat s absencí tří spojek.

„Jestli jsem čekal větší opor Zlína? Ale to nebylo o Zlínu, ale o nás. Na domácích je sice znát posun, ale my potvrdili kvalitu," dodal spokojeně trenér Černých andělů.

ROZHOVOR S DOMÁCÍ SPOJKOU ALŽBĚTOU TÓTHOVOU ČTĚTE V PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ ZLÍNSKÉHO DENÍKU.

Zlín: Mikšovská, Túrociová – Nudni 5, Tóthová 1, Sobieská 3/1, Očadlíková, Drotárová, Kříčková, Hradilová, Novotná, Vlková, Kolářová, Kamenářová, Brandová, Budayová, Dufková.

Nejvíce branek Mostu: Jeřábková 6, Szarková 6/1, Ryšánková 5. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 5/1 – 4/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 300. Sled: 0:2, 3:5, 3:13, 6:14, 15:23, 19:25 20:29.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Poruba – Partizánske 30:24 (16:13), Veselí n. M. – Michalovce 29:33 (17:14), Šaľa – Slavia Praha 27:29 (14:12), ŠKP Bratislava – Prešov 16:30 (8:14).

Autor: Martin Břenek

4.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.