MALENOVICE – HODONÍN 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Domácí se čtyřmi posilami z extraligového Třince Konvičkou, Římanem, Smolkou a Szotkowskim prohrávali od čtvrté minuty 0:1. Potom se ale malenovický kolektiv uklidnil a v jedenácté minutě Hofrichterem srovnal stav na 1:1.

Od druhé části už bylo mužstvo z předměstí Zlína lepší a svoji převahu dokázalo také brankově zúročit. Dva góly dokonce vsítilo v oslabení.

„Hodonínu se zpočátku dařilo napadat naši rozehrávku. S přibývajícími minutami ovšem Jihomoravanům docházely síly, naopak my jsme takticky v ofenzivě využívali šířku našeho hřiště. Od druhé třetiny jsme soupeře předčili v kombinaci i fyzické kondici.

Duel jsme možná mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale z tempa nás vyváděla častá vyloučení. Vždyť jsme inkasovali deset trestů,“ hodnotil první jarní domácí výhru trenér Malenovic Miroslav Hložánek.

Branky Malenovic: Hofrichter 2, Rzesotto 2, Kulička, Sloboda.

Sestava: Terna – Rzesotto, Kačor, Novák, Chmela, Kadlčák, Navrátil, Sloboda, Skyba, Kučera, Havlík, Kulička, Konvička, Říman, Smolka, Szotkowski, Hofrichter.