I bez opor se posunuli na druhé místo

Další dva závody v letním biatlonu se konaly na Kroměřížsku. Závody probíhaly opět za úmorného vedra po oba dva dny. V sobotu se závodu zúčastnilo 459 a v neděli dokonce 463 závodníků.

13.7.2017

Závodníci BK Trefa na letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem.Foto: Michael Fiedler

"Do Bystřice s námi neodjely tři velké opory, které se pravidelně umísťují do 5. místa v každém závodě," hlásil oslabení kosmonoské Trefy její šéf Michael Fiedler.

V sobotu byl na programu závod s hromadným startem. Dopoledne závodili dospělí a dorostenci. "Z našich řad byl nejúspěšnější Ladislav Schejbal, který vybojoval 2. místo (se střelbou 1-2-4-3)," hlásí Fiedler. Odpoledne startovaly děti. V žácích do 10 let vybojoval 4. místo František Jelínek (střelba za 2). Děti zářily hlavně v kategorii 11-12 let, kde krásné 3. místo vybojoval Jakub Kašpar (0-1) a v dívkách vybojovala 1. místo Adriana Zikánová (1-0) s náskokem 0,4 vteřiny. Pěkné 6. místo v žákyních 13-14 let vybojovala Tereza Schejbalová.

V neděli dopoledne startovaly nejdříve děti a běžel se sprint se štafetovou střelbou. Zde se tolik nedařila střelba a po dvou netrefených terčích obsadili v žácích do 10 let František Jelínek 5.místo a Jakub Neühauser 12. místo. V žácích 11-12 let obsadil 7. místo Jakub Kašpar (0-0 se dvěma dobíjeními). Zato se ale dařilo žákyním 13-14 let, kde 1. místo vybojovala Tereza Schejbalová a 5. místo Eliška Fiedlerová, obě neminuly ani jeden terč.

V odpoledním závodě vybojoval druhé stupně vítězů Ladislav Schejbal a to třetím místem. "V celkovém pořadí Českého poháru družstev jsme se i přes neúčast některých našich opor posunuli na druhé místo," uzavírá Fiedler.

Autor: Jaroslav Bílek

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Cigarety. Ilustrační foto.

Padělky cigaret za miliony byly prý jen odpad

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Hokejisté Zlína zahájili přípravu. Na ledě byli i Freibergs, Zagrapan i Sedláček

VIDEO / Lotyšský obránce Ralfs Freibergs, slovenští útočníci Marek Zagrapan, Radoslav Illo a pět hráčů z prvoligového Přerova. To byly nové tváře na úvodním tréninku extraligových hokejistů Aukro Berani Zlín na ledě PSG arény.

Protančená Zádveřická noc

I když bylo v sobotu večer v Zádveřicích-Rakové zataženo, přesto tam zářily hvězdy. Konala se tam totiž už po jedenácté Zádveřická rocková noc pod hvězdami. V zádveřickém sportovním areálu to pěkně vřelo, prostor před pódiem byl zaplněný do posledního místečka.