Holzner dosáhl v 18 kilometrů dlouhém podniku rozloženém do pěti okruhů, zařazeného i do letošní sedmidílné Valašskokarpatské Cyklotour, na trati situované i do oblasti Bílých Karpat, výsledného času 57:02.

Druhou pozici obsadil s pětačtyřice­tisekundovou ztrátou Slovák Ivan Rehák z Košeckého Podhradie, bronzovou příčku vybojoval časem 58:34 Jan Lekeš z Uherského Ostrohu. V zajimavém měření skončil ještě Radomír Bačo (Orel Valašské Klobouky, 59:24) čtvrtý a další Slovák z Považské Bystrice Miroslav Michálek dojel v čase 1:00:45 pátý.

,,Holzner využil znalosti domácího prostředí a hned po startu se probojoval na první příčku. V úvodním kole s ním ještě byl v kontaktu slovenský biker Michálek. Ten ale s přibývajícími kilometry nestačil v kopcích čelit tempu lídra závodu.

Naopak dobře si rozvrhl síly druhý v pořadí Rehák, který se na stříbrnou pozici dostal kolem desátého kilometru. Taktika rovnoměrného tempa se vyplatila také bronzovému Honzovi Lekešovi," informoval za pořadatele a zároveň čtvrtý v cíli hlavního závodu Radomír Bačo.

Ženy na Valašsku jely 13,5kilometrový závod. V něm nenašla přemožitelku Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk CykloMira), jež brala prvenství za čas 55:58. Druhá dojela Kateřina Zemanová z Uherského Hradiště (1:00:00), třetí příčkou se pyšní domácí Silvie Zvonková z týmu Nilfisk Alto (1:07:01).

,,Javorová byla od úvodních metrů suverénní a bez problémů u nás potvrdila roli největší favoritky závodu. Dobrý výkon podala také stříbrná Zemanová a uznání zaslouží rovněž třetí v cíli Silvie Zvonková, pro kterou to byl po narození dcery první ostrý závodní start," chválil ženské medailistky Radek Bačo. (hot)