Ten v nedávném turnaji v Liberci postoupil do čtvrtfinále a v Hostinném vybojoval postup až do finále.

,,V Liberci mě v duelu o semifinále vyřadil v pěti sadách pozdější vítěz Svědík. Souboj s domácím borcem se mi herně povedl. Bohužel jsem ve čtvrtém setu neproměnil dva mečboly," zavzpomínal na svoji účast v šestém letošním podniku veteránské Velké ceny České republiky stolní tenista ze Slavičína.

V následném osmém turnaji v Hostinném matador z Valašska v klíčových soubojích porazil ve čtvrtfinále Svědíka 3:2 (4, -10, 5, -11, 4) a v semifinále překonal Justa z České Lípy 3:1 (-9, 7, 7, 5).

,,Svědíkovi jsem vrátil porážku z Liberce. S Justem jsem prohrál první set, ale ve zbytku střetnutí už jsem byl za stolem jistějším a útočnějším hráčem," pochvaloval si Jaroslav Kučera, jehož ve finále zastavil Remeš z EL Niňa Praha. Reprezentant SK Slavičín v utkání o první příčku prohrál 2:3 (-9, 10, -12, 8, -8). ,,Rozhodující pro osud zápasu byl třetí set. V něm jsem neproměnil tři setboly. Nicméně i s postupem do finále jsem spokojený," tvrdí Kučera.

Pořadí Velké ceny Masters po sedmi turnajích v kategorii pětašedesátníků 2016: 1. Remeš 1910 bodů, 2. Just 1830, 3. Svědík 1760, 4. Jaroslav Kučera 1640, 5. Švesták 1590, 6. Galanda, 7. Rakovický oba 1490, 8. Horák 1430.