Kučera vyhrál Turnaj mistrů, bere stříbro

Slavičín – Jaroslav Kučera z SK Slavičín zvítězil v závěrečném osmém podniku české stolnětenisové veteránské Velké ceny, kterým byl Turnaj mistrů v Hluku. V celkovém hodnocení celoroční soutěže obsadil matador z Valašska stříbrnou příčku.

3.12.2014

Ilustrační fotoFoto: archiv klubu

Kučera postupně ve své mužské kategorii 65–69 let porazil Matějku z Brna 3:0 (7, 10, 5), kopřivnického Staňu 3:0 (5, 5, 6) a Pražana Kočvaru rovněž 3:0 (4, 8, 7).

,,Úvodní duely mě zastihly ve výborném rozpoložení a díky účinnému topspinu jsem si na začátku turnaje připsal tři pohodové výhry," zavzpomínal na start v master turnaji slavičínský veterán.

Ten byl úspěšný i v dalších zápasech, když pokořil Hrnčiříka (Mariánské Lázně) 3:0 (6, 11, 6), Remeše z Prahy 3:2 (5, 8, –10, –9, 7) a Brňana Galandu 3:0 (6, 15, 7).

„Proti Hrnčiříkovi jsem ve druhé sadě odvrátil čtyři setboly. S Remešem jsem vedl 2:0 na sety a 7:1 v sadě třetí. Poté jsem měl mečbol, ale rozhodl jsem až v rozhodujícím pátém setu, kdy Pražan nenašel zbraň na potahy na mojí raketě. Souboj s Galandou jsem měl pod kontrolou, a to i přesto, že s Brňanem jsem ve druhé sadě prohrával už 5:10," bilancoval další vítězné partie Kučera, který na nejcennější výsledek dosáhl v posledním měření sil skalpem Matějíčka z Jeseníku 3:2 (6, 7, –10, –6, 14).

„Byl to opravdový vrchol celého turnaje. Nad svým letitým rivalem jsem pořád vedl. Nicméně duel jsem definitivně ukončil až proměněním sedmého mečbolu," radoval se z cenného výsledku Jaroslav Kučera.

Pořadí v Turnaji mistrů v Hluku 2014 – kategorie mužů 65 – 69 let: 1. Kučera 7 výher/0 porážek, 2. Matějíček 6/1, 3. Galanda 5/2, 4. Remeš 3/4, 5. Hrnčiřík 3/4, 6. Staňa 2/5, 7. Kočvara 1/6, 8. Matějka 1/6. Celkové pořadí Velké ceny České republiky 2014 v kategorii mužů 65 – 69 let (započítavaly se body ze šesti nejúspěšnějších turnajů): 1. Matějíček 2740 bodů, 2. Kučera 2690, 3. Remeš 2360, 4. Galanda 2230, 5. Hrnčiřík 1980, …atd. ⋌(hot)

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.