Lucie Javorová vyhrála závod horských kol na Velký Javorník

Hvozdná – Šestadvacetiletá Lucie Javorová z Hvozdné zvítězila časem 33:39 ve 22. ročníku Závodu do vrchu horských kol na Velký Javorník.

26.9.2013

Ilustrační snímekFoto: Deník

Druhá v 8,9 kilometrovém podniku s celkovým převýšením 580 metrů, skončila Jana Čupová z týmu Novatop Lapierre, které v cíli naměřili čas 41:48, bronzovou příčku vybojovala Radka Široká z Palkovic (42:50). V Beskydech se představil také další biker z Hvozdné Stanislav Javora, jenž ovládl časem 31:44 kategorii padesátníků. Druhý v této společnosti dojel Miroslav Adamčík ze Suchdolu nad Odrou (32.13), třetí pozici obsadil Jiří Podzemský (Nový Jičín, 35:52). V absolutním pořadí mezi muží bral Javora osmé místo.

„Lucie vzhledem k podmínkám chtěla zaútočit na svůj vlastní traťový rekord. V závodu byla suverénní, ale rekord se jí nakonec o osmapadesát sekund překonat nepodařilo. Možná to bylo tím, že na trati neměla vážnější soupeřku. Povedený bikerový podnik má za sebou rovněž její otec Stanislav. Tento jednapadesátiletý matador v oblíbeném prostředí obhájil loňské prvenství mezi padesátníky a navíc v konkurenci šestapadesáti soupeřů porazil hodně mladších protivníků," informoval jeden z pořadatelů závodu Jan Šrubař.

(hot)

26.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

FC Zlin vs. FC Lokomotiv Moskva. 2. poločas

Vyhrajte lístky na EL Fastav - Kodaň

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Policejní odstřelovači v akci

Státní veterinární správa (SVS) s Ministerstvem zemědělství (MZe) dnes v Holešově proškolila na dvě desítky policejních odstřelovačů o problematice afrického moru prasat.

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.