Z postupu se tak radují Jihomoravané a malenovické mužstvo obsadilo ve východní skupině první ligy konečné sedmé místo.

MALENOVICE – SUDOMĚŘICE 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

„Bylo to pro nás smolné střetnutí. Od poloviny úvodní třetiny jsme byli útočnější, soupeře jsme výrazně přestříleli, ovšem šance se nám proměňovat nedařilo. V koncovce nám totiž chyběl klid a také absence zraněného Věcheta. Navíc, když bylo potřeba, tak Jihomoravany podržel gólman Komenda," konstatoval zklamaný vedoucí malenovického celku Tomáš Bubrinka. Po opatrném začátku první udeřili hosté.

Také druhou branku zásluhou Macháčka vsítil hostující kolektiv. Teprve potom se konečně prosadili domácí, kteří po trefách Machuty a Navrátila v 26. minutě vyrovnali na 2:2. Těsně před druhou přestávkou však znovu poslal sudoměřický tým do jednobrankového náskoku Kaluža. Příznivým vývojem posilnění hosté svoje vedení Hujsou ve třetí části ještě navýšili. Sedmadevadesát sekund před koncem zápasu při power play Malenovic Hofrichter už jenom zmírnil porážku domácích.

,,Sudoměřice naopak trpělivě čekaly na svoji příležitost a duel rozhodly v přesilovkách. Vždyť v oslabení jsme dostali tři branky," smutnil nad vyřazením Bubrinka.

Branky: Machuta, Navrátil, Hofrichter – Kuba, Macháček, Kaluža, Hujsa. Střely: 46:29. Vyloučení: 7:8. Využití přesilovek: 2:3.

Malenovice: Terna – Rzesotto, Machuta, Jankovič, Šimon Kubis, Novák, Kovařík, Navrátil, Hofrichter, Kadlčák, Hruboš, Skyba, Šimíček, Zlámal, Kulička, Vingárek, Minarčík.