O neděli odpoledne Malenovice udolaly Hodonín 4:2. V zajímavém duelu se před solidní diváckou kulisou dlouho čekalo na první branku. O tu se postaral až v patnácté minutě hostující kapitán Lukáš Hlavačka. Čamlíci však za šestadvacet sekund v přesilovce po ráně Machuty z dálky vyrovnali na 1:1.

Pravá hokejbalová bitva pokračovala i v druhé třetině. Aktivněji hrající domácí si v ní po trefě sedmnáctiletého mladíka Davida Ševčíka vypracovali vedení 2:1. Na začátku třetí třetiny Hodonín srovnal stav na 2:2, ovšem hned záhy Malenovice uklidnil Košatka, který střelou do odkryté Oláhovy brány zužitkoval spolupráci s Havlíkem a Šimíčkem a bylo to 3:2. Čamlíci pak ještě Nohalem potvrdili důležité vítězství.

,,Zápas se hrál v mrazivém počasí a nepříjemný byl i silný vítr,“ upozornil na nepříznivé klimatické podmínky vedoucí domácího kolektivu Tomáš Bubrinka.

Ten uznal, že v oboustranně opatrné první třetině si víc gólových příležitostí vypracovali Jihomoravané. ,,Od druhé části jsme se ale výrazně zlepšili. Byli jsme pozorní v obraně a hlavně se nám dařilo střílet z každé pozice. Díky dobrému pohybu v útočném pásmu jsme si vypracovali spoustu šancí. Rovněž jsme byli pohotovější v koncovce,“ radoval se z dalšího tříbodového zisku v Moravské lize Bubrinka.

Domácí vedoucí mužstva také chválil útočnou formaci Skyba, Ševčík, Martin Brázdil. ,,A to Milan Skyba zápas odehrál kvůli zraněnému stehennímu svalu z minulého duelu s velkým sebezapřením. A mladíci Ševčík s Brázdilem měli v nohách polední utkání za malenovický mladší dorost proti Svitavám,“ ocenil výkon nedělních tahounů Tomáš Bubrinka.

HBC MALENOVICE – HBC HODONÍN 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky Malenovic: Machuta, Ševčík, Košatka, Nohal.

Sestava: Polišenský, (Zálešák) – Langer, Březík, Novák, Vingárek, Machuta – Skyba, Ševčík, Martin Brázdil, Košatka, Havlík, Šimíček, Huťka, Nohal, Medřický.