VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabitý rok Valachbajk teamu Kašava

Kašava - Jak se dařilo Valachbajk team Kašava v uplynulém roce 2013. To za něj sdělil Tomáš Minařík.

19.2.2014
SDÍLEJ:

Karlovický Pepi maraton M. Janota třetíFoto: archiv Valachbajk teamu

Nejdříve řečí čísel. V sezóně 2013 náš tým zastupovalo 14 členů. Celkový počet startů byl 127 a 52 krát se nám podařilo umístit na stupních vítězů.

„Startovali jsme na 43 různých závodech - největší počet, tj. 99 startů, bylo ze závodů horských kol, 12 startů byl běh, 10 duatlonů, 5 triatlonů a 1 aquatlon," přiblížil Minařík.

Pódiové umístění v sezóně 2013:

Zdeněk Zbranek 1. místo (7x), 2. místo (3x), 3. místo (5x)
Miroslav Janota 1. (6), 2. (5), 3 (3 )
Tomáš Minařík 1. (2), 2 (2), 3 (4)
Michaela Janků 1. (1), 2 (4), 3 (2)
Tomáš Frýdl 1 (1), 2 (2), 3 (3)
Radim Pavlík 1 (-), 2 (1), 3 (-)
Zbyněk Glacner 1 (-), 2 (-), 3 (-)

Ostatní členové se na stupně vítězů neprosadili.

Sezónu zahájil 9. 2. Václav Zbranek účastí v běhu Jižními Svahy a 6. 4. 1/2 maratonem v Praze.

Závodní cyklo sezónu podle Minaříka zahájilo 5 členů na Chřibské padesátce, nejlépe rozjetý závod měli Miroslav Janota a Tomáš Frýdl. Jelikož oba dva zpomalily pády a následné technické problémy, bylo Mirkovo konečné 13. místo velmi pěkné.

Přihlásili jsme se do Valašskokarpatské cyklotour (VKCT), která je složená ze 7 závodů a počítá se 5 nejlepších výsledků (Horní Lideč, Brumov-Bylnice, Slavičín, Poteč, Valašské Klobouky, Ploština a závěrečný duatlonek ve Valašské Polance, po kterém bylo i celkové vyhlášení, kde byl náš tým hodně vidět).

Duatlonek ve Valašské Polance vyhrál Tomáš Frýdl a v kategorii 30-39 let obsadil náš tým první tři místa: 1. Tomáš Frýdl, 2. Miroslav Janota a 3. Tomáš Minařík. V kategorii 50+ vyhrál Zdeněk Zbranek. V celkovém pořadí VKCT se na prvních místech ve svých kategoriích umístili Z. Zbranek a M. Janota.

Soutěžní rok 2013 zakončil Jaromír Vyvlečka 10km Silvestrovským během na Vršavě ve Zlíně, kde si vylepšil svůj osobní čas na 0:39:26.

„Rok 2014 jsme zahájili Novoroční vyjížďkou, na které se sešla většina z našeho týmu. Letošní zima nám zatím přeje, tak se snažíme najet několik kilometrů i v čase, kdy by se normálně jen lyžovalo. Do nové sezóny jsme náš tým posílil o tři nové členy: Lucii a Stanislava Javorovy ze Hvozdné a Petra Dubovského z Fryštáku," uvedl Minařík.

A co říkají vybraní závodníci?

Martin Buryánek (Zlín), 2 závody: „Minulý rok byl můj největší zážitek i výkon účast ve štafetě Valachyman, kde jsme s klukama obsadili bramborovou medaili a letos se pokusíme na stupně vítězů probojovat.
Můj cíl pro letošní rok je dobře potrénovat na sezónu, s klukama odjedeme nějaké triatlonové štafety a individuální cíl je v srpnu zvládnout půl železného muže (1,9 km plavání, 90 km kolo a 21 km běh)."

Petr Dubovský (Fryšták): „Nejvíc si cením dokončení Rusavské 50ky, kterou jsem jel minulý rok poprvé a také toho, že jsem se letos stal u vás novým členem. Do budoucna mám plány a cíle takové, že bych chtěl odjet co nejvíc závodů. Proto se snažím trénovat skoro každý den, abych měl co nejlepší výsledky."

Tomáš Frýdl (Vsetín), 13 závodů: „Nejvíce si vážím 3. místa na Bikemaratonu Drásal, na Rusavské 50ce celkově 8. a 2. v kategorii,Valašská Polanka vítěz celkově a Okolo Zlína 12. celkově a 2. v kategorii. Letos budu mít licenci, takže budu jezdit i nějaké české poháry a závody, kde jsem ještě nebyl. Ambice mám ty nejvyšší, nejen v kategorii, ale i v celkovém pořadí."

Zbyněk Glacner (Lukov), 4 závody: „V nové sezóně bych chtěl odjet spíše delší maratony, tak abych se nemusel za výsledek stydět a hlavně bych je chtěl dojet všechny ve zdraví."

Michaela Janků (Vsetín), 13 závodů: „V sezóně 2013 jsem měla dva velké cíle: maraton Sulovské skály a Drásala. Na Sulově bylo mým cílem hlavně dojet, protože trať byla už svou délkou a převýšením hodně náročná (88 km/2800 v. m), ale nakonec z toho bylo 4. místo v kategorii. Za 14 dní se konal Drásal, trať se mi líbila, počasí vyšlo a v cíli ještě zbylo trochu sil. 5. místo v kategorii bylo pro mě příjemným překvapením. Dále 1. místo ve Valašských Kloboukách a 2. místo v seriálu závodů VKCT. V letošní sezóně se chci zaměřit na Valašskopovažskou sérii, především na 1/2 maratony, podívat se do míst, kde jsem ještě nebyla."

Miroslav Janota (Lukov), 17 závodů: „Nejvíce si asi cením 4. místa celkově na Valašské 50 a 2. místa na Slavičínském Bajkapu. Letos pojedu to, co mi rodina a práce dovolí, rád bych se soustředil na Valašsko-povážskou sérii maratonů a na technicky náročnější závody."

Ladislav Křižka (Kašava), 1 závod: „Moc času na kolo nemám, ale jsem spokojený se svým umístěním na Hostýnské 50ce. Pokud to půjde, tak bych chtěl v nové sezóně najezdit více kilometrů a zajet si aspoň nějaký závod."

Tomáš Minařík (Kašava), 24 závodů: „Nejvíce si vážím vítězství ve sprint triatlonu O Trnavského kolíka, 3. v kategorii a 10. celkově na Extrémním duatlonu v Koutech nad Desnou. Také jsem rád, že se mi podařilo na Bikemaratonu Drásal zajet čas 5:50:41. Do nové sezóny bych se chtěl pokusit zlepšit své letošní časy a mým hlavním cílem je jeden z nejnáročnějších MTB závodů Evropy v Rakousku - Salzskammergut trophy - chtěl bych se pokusit dokončit trasu 211,3 km/7049 v. m."

Radim Pavlík (Fryšták), 8 závodů: „Nejvíce si cením 2. místa v dvoučlenných týmech na Hostýnské osmě (přechod Hostýnských vrchů 64 km a 3000 v. m). V letošní sezóně se opět zúčastním tradičních závodů. Po třetí bychom se chtěli zúčastnit Hostýnské osmy a po dvou druhých místech v týmech bychom rádi další."

Leopold Polanský (Zlín), 10 závodů: „Nejvíc si vážím umístění na Bikemaratonu Drásal a na Rusavské 50ce. Chtěl bych zlepšovat své výsledky a přiblížit se svým kolegům."

Václav Zbranek (Kašava), 6 závodů: „Z loňské sezóny si vážím hlavně času 1:32:32 z ½ maratonu v Praze. V letošní sezóně bych si chtěl vylepšit své časy a pokud zdraví dovolí, tak si zaběhnout i nějaké nové závody."

Zdeněk Zbranek (Kašava), 18 závodů: „Nejvíc si cením 1. místa v seriálu Valašskokarpatské cyklotour a taky 3. místa v kategorii v Hostýnské 50ce. Příští sezonu bych se chtěl zúčastnit Valašskopovážské série, pokud možno obhájit Valašskokarpatskou cyklotour a hlavní cíl je zdárně zvládnout Salzkamergut trophy v Rakousku 119,5 km/3848 v. m."

„Podrobné informace o všech závodech, umístění a fotografie si můžete prostudovat na našich internetových stránkách: www.valachbajkteam.cz. Náš tým zrealizoval značené cyklostezky v okolí Kašavy a Lukova, které si můžete nastudovat na stránkách: lukovskecyklostezky.webnode.cz. Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim sponzorům za materiální a finanční pomoc a také rodinným příslušníkům, kteří nás podporují a tolerují, že na kole při tréninku a závodech trávíme hodně volného času," uzavřel Tomáš Minařík.

Autor: Redakce

19.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Ilustrační foto

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení