V tradičním loučení se sportovním rokem 2016 v krajském městě doběhl ještě Petr Vabroušek z pořádajícího domácího klubu Titan Trilife čtvrtý (36:28) a Daniel Kögler z kašavského Valachbajk Teamu pátý (36:31).

Závod žen měl podobný scénář jako nedávný zlínský Štěpánský běh. Znovu v něm kralovala Jana Žaludková (BS Slopné), jež vyhrála časem 39:23. Stříbrnou příčku obsadila díky času 41:29 Helena Kotopulu z otrokovického Moraviamanu, třetí byla Zuzana Koudelková (Báječné ženy v běhu, 41:47). Kroměřížská Veronika Brázdová (Sýkora Running, 43:44) skončila čtvrtá a Tereza Hrbáčová ze Zlína pátá (44:38).

,,Hlavního závodu se v sedmistupňovém mrazu zúčastnil rekordní počet 136 běžců a běžkyň. Navíc si na zkrácených tratích zazávodilo ještě dalších čtyřiadvacet dětí. Všechny běžce těsně před startem pozdravil a popřál hodně zdaru do nového roku Ironman Petr Vabroušek. Pozdrav přidal i hlavní organizátor celoročního seriálu Běhy Zlín Jiří Prokop. Startérem byl kulturista Bob Divílek. O občerstvení v cíli se pak postarali Silvie a Jiří Daňkovi," upozornil za pořadatele spokojený Daniel Tkáč.
Závod se líbil i všem jeho účastníkům.

,,Dlouho jsme o celkové prvenství bojovali se Sedláčkem a Žaludkem. O zisku zlaté příčky jsem rozhodl dva kilometry před cílem, kdy jsem zrychlil tempo a mým dvěma největším soupeřům jsem se definitivně vzdálil," prozradil Tomáš Navrátil.

,,Mezi ženami se nic zajímavého nedělo. Všechny moje soupeřky byly daleko. Nicméně, přestože jsem se na závod těšila a jasně jsem ho vyhrála, už na startu jsem cítila, že nejsem v optimálním rozpoložení. Můj výsledný čas byl proto pomalý," přiznala Jana Žaludková.

Muži do 39 let: Tomáš Navrátil (Bike Triatlon Morkovice) 33:48. Muži do 49 let: Josef Sedláček (AK Asics Kroměříž) 33:55. Muži do 59 let: Vlastimil Bukovjan (KESBUK Team) 37:24. Muži nad 60 let: Bohumil Holeš (Jisva Zlín) 44.27. Ženy do 39 let: Helena Kotopulu (Moraviaman) 41:29. Ženy nad 40 let: Jana Žaludková (BS Slopné) 39:23.
Výsledky dětských závodů:
Děti do 5 let (200 metrů): 1. Věra Vabroušková, 2. Agáta Juráňová, 3. Viktorie Nešporová. Děti do 10 let (500 metrů): 1. Barbora Žaludková, 2. Jonáš Juráň, 3. Tereza Žaludková. Děti nad 10 let (1000 metrů): 1. Mikis Kotopulos, 2. Václav Jakeš, 3. Lukáš Talaš.