Na solidní výsledek ale dosáhl také v hlavní kategorii Lukáš Matula, jenž vybojoval v 75,5kilometrovém podniku v konkurenci čtyřiačtyřiceti jezdců časem 1:59,41 desátou příčku. V mezinárodní společnosti zvítězil Polák Pawel Franczak z Opole (1:58,20).

,,Na náročné kopcovité trati se peloton brzy roztrhal a Matula do cíle dojel ve třetí skupině," informoval majitel a manažer zlínské stáje Dalibor Kmenta.

Dařilo se i Janu Šenkeříkovi. Ten si zaknihoval mezi čtyřicátníky čtvrté místo (1:59,40). První skončil ve stejném čase Petr Javorek (CK Petřvald). ,,Honza dojel do cílového prostoru ve vedoucí sedmičlenné skupině," prozradil spokojený manažer ze Zlína.

Nejúspěšnější kategorií klubu Force KCK Zlín na severu Moravy byla společnost čtyřicátníků, kterou vyhrál Ivo Odvárka před Petrem Fajkusem (oba 2:06,45), třetí mezi nimi dojel Petr Chaloupka (Cykloracing Olomouc, 2:09,05).

,,Oběma našim jezdcům prostředí okolo Krnova a zejména tři stoupání ze Zátoru vyhovovaly. Odvárka s Fajkusem také na trati skvěle spolupracovali a proto závod skončil zlínským triumfem," radoval se Dalibor Kmenta.

Rovněž mezi padesátníky obsadili cyklisté z krajského města medailové pozice, když Radomír Zvoníček mezi nimi získal druhé místo a Pavel Novotný bral bronzovou příčku. Navíc Josef Slezák skončil pátý. (všichni 2:09,20). Padesátníky jasně ovládl v čase 2:06,45 Robert Skřeček z KC Brno.

,,O druhou příčku spurtovala pětičlenná skupinka, v níž jsme měli tři cyklisty," upozornil manařer Force KCK Zlín Kmenta.⋌(hot)