Jednoznačně nejhodnotnější výkon předvedla účastnice londýnské olympiády Lenka Masná z PSK Olymp Praha v běhu na 1000 metrů žen. „Časem 2:44,27 minuty vytvořila nový, velmi kvalitní rekord. Za ní skončily další vynikající závodnice Sylva Škabrahová z AK Hodonín a Kateřina Hálová z domácího AK," vypíchl hlavní lahůdku z celého programu ředitel mítinku a místopředseda zlínského klubu Bohumil Vrána.

Další rekord mítinku vytvořila polská závodnice a rovněž účastnice olympiády Magdalena Gorzkowska v běhu na 400 metrů časem 54,30 vteřiny. Ke skvělé úrovni přispěli i sprinteři v běhu na 100 metrů. V kategorii mužů zvítězil nejrychlejší český junior současnosti Zdeněk Stromšík z AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště časem 10,86 vteřiny a v ženách zlínská odchovankyně Martina Černochová startující za AK Olymp Brno výkonem 12,24 vteřiny.

Kvalitních časů dosáhli běžci také na kilometrové trati. V kategorii mužů zvítězil Jiří Šacl z Nového Města na Moravě časem 2:32,17 minuty a v dorostu pak závodník polského Chorzówa Osiek časem 2:42,18 minuty. „V tomto běhu, který se konal již po čtyřicáté sedmé, dosáhl výborného času 2:46,29 minuty také náš Václav Staněk, věkem ještě žák," vyzdvihl ředitel zlínského mítinku.

Hlavní závod mítinku Velká cena Zlína v běhu na tři kilometry překážek má nejdelší tradici. „Již 61. ročník byl však počtem účastníků nejhorší v celé historii. Vítězný Olejníček z AC Moravská Slavia Brno sice dosáhl slušného času 9:13,56 minuty, ale pouze dva startující jsou alarmující. Tato trať se v Česku prostě nenosí," mrzelo Vránu.

Ve skoku dalekém zvítězil výkonem 7,31 metru odchovanec zlínského desetiboje Adam Pašiak hájící momentálně barvy USK Praha. V hodu oštěpem poslal své nářadí nejdál Robert Sklenář z AC Uherské Hradiště (63,01 metru), koulařkám dominovala Romana Grómanová z Vítkovic (13,43 metru) a v hodu kladivem potěšila prvenstvím a výkonem 48,17 metru domácí Gabriela Pallová z AK PSK Zlín.

„Účast 120 závodníků ze 17 klubů je průměrná, ale celkově lze říct, že mítink svojí úrovní patřil k těm lepším a nebýt kaňky v počtu „stýplařů", asi bychom byli spokojeni ještě více," bilancoval největší atletickou akci v krajském městě místopředseda zlínského oddílu.