Ostrava - /FOTOGALERIE/ Tvrz ostravských volejbalistů zůstala pro soupeře nedobytná i v play off. O její zdolání se v prvním zápase čtvrtfinále snažil v pátek Zlín, ale získal pouze úvodní set.

6.3.2009

Volejbal DHL Ostrava – Fatra Zlín (v bílomodrém).Foto: DENÍK

DHL Ostrava – Fatra Zlín 3:1 (-25, 23, 19, 17)

Z celkově jedenáctého vítězství na domácí palubovce v této extraligové sezoně se radoval tým DHL. Play off se hraje na tři vítězství a pokračuje v Ostravě druhým duelem dnes od 17 hodin.

Souboj úřadujícího vicemistra, který do play off šel z druhého místa po základní části, se sedmým Zlínem byl od začátku nečekaně vyrovnaný. „Hosté neměli co ztratit, šli tvrdě do podání, a to nám dělalo problémy,“ konstatoval smečař DHL Roman Kozák.

Domácí tým měl zásluhou dobré obrany na síti i v poli a servisu v každém setu navrch, ale Fatra se s tím nehodlala smířit. Zvrat se jí podařil hned v koncovce úvodního dějství – po esu Čechmánka, blocích M. Tomáše s Mračkem a útoku Krby skóre otočila a na třetí pokus set vítězně zakončila. „Zkazili jsme hodně servisů i útoků,“ označil příčinu prohrané koncovky domácí smečař Aleš Správka.

Tyto činnosti začaly Ostravě vycházet ve druhé sadě a rázem vedla 8:2 a 9:3. Zlín zásluhou dobrých bloků a esa Čechmánka opět náskok domácích postupně snižoval, za stavu 21:24 odvrátil dva setboly, ale na následující útok univerzála DHL už zbraň nenašel. „Na začátku jsme udělali několik chyb, které se s námi táhly až do konce setu,“ posteskl si nahrávač Fatry Kamil Feňo.

Další dvě dějství se pak jednoznačně odvíjela pod taktovkou domácích, kteří už další drama v zápase nepřipustili. „Na podání, bloku i v útoku nebyl rozdíl, ale propadli jsme v obraně v poli, která je naší slabinou, a to rozhodlo,“ neskrýval zklamání smečař Zlína Marek Tomáš. „Rozhodla lepší hra domácích v klíčových rozehrách,“ dodal trenér hostů Roman Macek.

„Začátek utkání byl z naší strany trochu nervózní a z toho pramenily chyby v závěru prvního setu. Po vyhrané koncovce se kluci uklidnili a podali dobrý výkon,“ pochválil své svěřence kouč DHL Jaroslav Tomáš.

Rozhodčí: Došlík a L. Grabovský, čas: 100 min., diváci: 400. Stav série: 1:0. DHL: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Mikula, Kozák, libero Václavík. Fatra: Feňo, Mračko, Čechmánek, Krba, M. Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Paták, Jakubíček, Kolář.

Autor: Marie Rodovská

6.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Egon Smékal

Léta na špici? Z toho mám největší radost, přiznal Egon Smékal

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)