Ostrava - /FOTOGALERIE/ Tvrz ostravských volejbalistů zůstala pro soupeře nedobytná i v play off. O její zdolání se v prvním zápase čtvrtfinále snažil v pátek Zlín, ale získal pouze úvodní set.

6.3.2009

Volejbal DHL Ostrava – Fatra Zlín (v bílomodrém).Foto: DENÍK

DHL Ostrava – Fatra Zlín 3:1 (-25, 23, 19, 17)

Z celkově jedenáctého vítězství na domácí palubovce v této extraligové sezoně se radoval tým DHL. Play off se hraje na tři vítězství a pokračuje v Ostravě druhým duelem dnes od 17 hodin.

Souboj úřadujícího vicemistra, který do play off šel z druhého místa po základní části, se sedmým Zlínem byl od začátku nečekaně vyrovnaný. „Hosté neměli co ztratit, šli tvrdě do podání, a to nám dělalo problémy,“ konstatoval smečař DHL Roman Kozák.

Domácí tým měl zásluhou dobré obrany na síti i v poli a servisu v každém setu navrch, ale Fatra se s tím nehodlala smířit. Zvrat se jí podařil hned v koncovce úvodního dějství – po esu Čechmánka, blocích M. Tomáše s Mračkem a útoku Krby skóre otočila a na třetí pokus set vítězně zakončila. „Zkazili jsme hodně servisů i útoků,“ označil příčinu prohrané koncovky domácí smečař Aleš Správka.

Tyto činnosti začaly Ostravě vycházet ve druhé sadě a rázem vedla 8:2 a 9:3. Zlín zásluhou dobrých bloků a esa Čechmánka opět náskok domácích postupně snižoval, za stavu 21:24 odvrátil dva setboly, ale na následující útok univerzála DHL už zbraň nenašel. „Na začátku jsme udělali několik chyb, které se s námi táhly až do konce setu,“ posteskl si nahrávač Fatry Kamil Feňo.

Další dvě dějství se pak jednoznačně odvíjela pod taktovkou domácích, kteří už další drama v zápase nepřipustili. „Na podání, bloku i v útoku nebyl rozdíl, ale propadli jsme v obraně v poli, která je naší slabinou, a to rozhodlo,“ neskrýval zklamání smečař Zlína Marek Tomáš. „Rozhodla lepší hra domácích v klíčových rozehrách,“ dodal trenér hostů Roman Macek.

„Začátek utkání byl z naší strany trochu nervózní a z toho pramenily chyby v závěru prvního setu. Po vyhrané koncovce se kluci uklidnili a podali dobrý výkon,“ pochválil své svěřence kouč DHL Jaroslav Tomáš.

Rozhodčí: Došlík a L. Grabovský, čas: 100 min., diváci: 400. Stav série: 1:0. DHL: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Mikula, Kozák, libero Václavík. Fatra: Feňo, Mračko, Čechmánek, Krba, M. Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Paták, Jakubíček, Kolář.

Autor: Marie Rodovská