Zápasem se Znojmem 27. listopadu se tak Panteři s domácím pohárem rozloučí. „Dvě třetiny jsme se soupeřem dokázali držet krok, škoda nevyužitých přesilových her, kterých jsme měli požehnaně," litoval trenér Otrokovic Pavel Gofroň.

PANTHERS OTROKOVICE – BULLDOGS BRNO 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Panteři s lídrem Superligy opět sehráli statečný boj. V první třetině se podařilo proměnit šanci Petříkovi a Kostkovi a s domácími to vypadalo velmi nadějně. Náskok si udržovali také dlouho dobu ve druhé části. I za pomocí skvěle chytajícího Maliny, který zlikvidoval i trestné střílení Jakůbka ve 28. minutě. Jenže pak přišel závěr druhé periody a dva rychlé údery Brna. V čase 38:34 se trefil Mendrek devět sekund před druhou sirénou v přesilovce vyrovnal Juhaňák.

Velkou příležitost opět se ujmout vedení měl ve 43. minutě Michal Nagy, avšak ani druhé trestné střílení v utkání neskončilo gólem. Kuhn výborně zasáhl. Velký vzruch přinesla 48. minutě, kdy nejprve poslal hosty do vedení Krajcigr, jenže hned za pouhé dvě sekundy zareagoval brankou Večeřa – 3:3!

V napínavém zbytku duelu nakonec překlopili skóre na svou stranu florbalisté Brna. V 53. minutě se podruhé prosadil Mendrek a když se Panterům nepodařilo využít některé nadějné situace, zpečetil výhru v 60. minutě Koutný.

„Mrzí nás čtvrtý gól, který padl po naší chybě," sdělil Gofroň. „Derby, domácí prostředí soupeře a všední den nás stály hodně sil a o to více si vážíme tohoto vítězství. Téměř dvě třetiny jsme se snažili, ale brankově nevyjádřili svoji převahu, ve třetí části jsme rozhodli," uvedl spokojeně trenér Buldoků Jan Kadlec. (jš)

Branky: 9. Petřík, 18. Kostka, 48. Večeřa – 39. Mendrek, 40. Juhaňák, 48. Krajcigr, 53. Mendrek, 60. Koutný. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváků: 150. Zásahy brankářů: Jaromír Malina 24 – Filip Kuhn 19.

Panthers Otrokovice: Malina – Večeřa, Kováč, Michal Nagy, Kořený, Blizňák, Volek, Vaněk, Ťopek, Rozumek, Martin Nagy, Graclík, Sovják, Krchňáček, Petřík, Hrdina.