Podzimní půlmaraton ovládl Svatopluk Janečka

Zlín – Zlínský atlet reprezentující barvy týmu SKI Tourist Velké Karlovice Svatopluk Janečka zvítězil ve 4. ročníku Podzimního půlmaratonu ve Zlíně. Janečka dosáhl ve 21,1 kilometru dlouhém závodu rozloženém do osmi okruhů času 1:14:52.

19.9.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Karel Pech

Druhý na trati v Přílukách doběhl Tomáš Svoboda (Adidas Outdoor Team, 1:19:46), třetí místo vybojoval v čase 1:19:59 Radomír Bursa z klubu Author Tufo Trilife Zlín. V konkurenci třiasedmdesáti mužů se do popředí výsledkové listiny dostal ještě čtvrtý v pořadí, další člen zlínského Author Tufo Trilife klubu Milan Merva (1:20:20), pátý skončil Michael Pozdenkov z týmu CEP (1:24:02).

„Už v prvním kole jsem se na rovinaté trati všem ostatním soupeřům brzy vzdálil. Náskok na první pozici se mi ve zbytku závodu dařilo ještě navyšovat," pochvaloval si půlmaratonskou formu Svatopluk Janečka, jenž navíc v Přílukách obhájil loňské prvenství.

Na start se postavilo také osmnáct žen. Mezi nimi vyhrála lukovská Jana Žaludková (Seco Tools, 1:30:58) před Agnikanou Šenkýřovou z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín (1:36:17), bronzová doběhla Barbora Soukupová ze Sparty Praha (1:37:10). Dařilo se i kroměřížské Veronice Brázdové, která brala za čas 1:41:09 čtvrté místo, Petra Vybíhalová (Plavecký klub Zlín) získala časem 1:43:00 pátou příčku.

Žaludková měla zajímavou přípravu na závod. ,,Startovat v Přílukách jsem neměla v plánu. Po Strojařské desítce jsem chtěla v neděli odpočívat. Jenže ráno jsem se vzbudila a dostala jsem chuť zúčastnit se i půlmaratonu. V 9.15 jsem se proto rozhodla, že si závod zaběhnu," přiznala se Jana Žaludková.

,,Neměla jsem ani žádné ambice, nicméně hned od startu jsem si takticky neustále udržovala pobyt na prvním místě," potěšilo vítěznou lukovskou reprezentantku týmu Seco Tools Žaludkovou. ⋌(hot)

19.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.