Proton prohrává v semifinále 0:2

ZLÍN - Basketbalisté zlínského Protonu svůj stín nepřekročili. V semifinále druhé ligy dvakrát podlehli vítězi základní části z Kolína a v sérii na tři vyhrané zápasy prohrávají už 0:2. Konec sezony mohou oddálit tento víkend, kdy se semifinále přesune na Moravu.

18.4.2007

SMUTEK. Zklamání zavládlo na lavičce basketbalistů Zlína po úvodních dvou semifinálových duelech druhé ligy. K úspěchu nepomohly ani zkušenosti a umění bývalého slovenského reprezentanta Romana Krämera (uprostřed) nebo hrajícího asistenta Vladimíra ŠimáčkFoto: DENÍK/Petr Fojtík

Třetí duel se hraje v sobotu od 17 hodin, případný čtvrtý o den později hodinu před polednem. "Jsme zklamaní. Všichni jsme čekali, že podáme mnohem lepší výkon," pověděl zlínský kouč Željko Živkovič. Jeho svěřencům se nepodařil především úvodní duel, který prohráli o hrozivých třicet bodů. "Začali jsme bez odvahy, v útoku nedávali jasné šance pod košem a sami naopak dostávali lehké body," líčil basketbalový odborník z Černé Hory.

Bez rozehrávače Mrlíka to nešlo

Ve druhém duelu kladli hosté favoritovi mnohem tužší odpor. Po první čtvrtině ztráceli pouze jeden bod, v poločase šest a před poslední čtvrtinou sedm. "Pak se ale vyfauloval rozehrávač Mrlík, kterému se dařilo střelecky, a hodně práce odvedl i v obraně. Bez něj jsme nemohli hrát tak aktivní defenzivu," posteskl si Živkovič. Středočeši si poté druhé vítězství v pohodě pohlídali a na Moravu pojedou se dvěma výhrami v kapse a nadějí, že sérii ukončí už po třech duelech. "Nemůžeme a nesmíme třikrát za sebou prohrát s Kolínem," burcuje Živkovič své ovečky. "Pořád máme šanci na postup. Budeme bojovat a soupeři nedáme nic zadarmo," dodal.

1. zápas: KOLÍN - PROTON ZLÍN 94:64 (40:29)
Body Zlína: Dygrýn 17, Šimáček 13, Švrdlík 10, Norwa 8, Němec a Perović po 6, Krämer 4.

2. zápas: KOLÍN - ZLÍN 88:75 (43:37)
Body Zlína: Norwa 16, Mrlík 15, Šimáček a Dygrýn po 13, Němec 7, Krämer 6, Švrdlík 5.

Stav série:2:0.

Další výsledky: Opava - Sokol Pražský 77:51 a 62:43. Stav série:2:0.

18.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce v zítřejším tištěném vydání

Koupání v bazénech hotelu Horal.
10

Dárek ke Dni dětí: termální bazény za korunu a žonglování v Razulákovi

Felicia se převrátila na střechu

Převrácená na střechu skončila na louce poblíž zlínské Velíkové felicie. Při nehodě se zranila řidička.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Nový GM Zlína Hosták? Nebojím se, vzkázal. Vyslechne si Čajánka i Lešku

Nic není hotového, jedná se. Novým generálním manažerem hokejistů Zlína se má stát Martin Hosták. Někdejší útočník a v posledních letech hokejový expert a spolukomentátor České televize má ve funkci nahradit odstupujícího Karla Adamíka.

ON-LINE rozhovor s kapitánem zlínských fotbalistů Jakubem Jugasem

Ptejte se již nyní. Kapitán zlínských fotbalistů Jakub Jugas, který s týmem oslavil vítězství v MOL Cupu bude odpovídat na vaše dotazy v úterý 30. května od 11 hodin.