Proton prohrává v semifinále 0:2

ZLÍN - Basketbalisté zlínského Protonu svůj stín nepřekročili. V semifinále druhé ligy dvakrát podlehli vítězi základní části z Kolína a v sérii na tři vyhrané zápasy prohrávají už 0:2. Konec sezony mohou oddálit tento víkend, kdy se semifinále přesune na Moravu.

18.4.2007

SMUTEK. Zklamání zavládlo na lavičce basketbalistů Zlína po úvodních dvou semifinálových duelech druhé ligy. K úspěchu nepomohly ani zkušenosti a umění bývalého slovenského reprezentanta Romana Krämera (uprostřed) nebo hrajícího asistenta Vladimíra ŠimáčkFoto: DENÍK/Petr Fojtík

Třetí duel se hraje v sobotu od 17 hodin, případný čtvrtý o den později hodinu před polednem. "Jsme zklamaní. Všichni jsme čekali, že podáme mnohem lepší výkon," pověděl zlínský kouč Željko Živkovič. Jeho svěřencům se nepodařil především úvodní duel, který prohráli o hrozivých třicet bodů. "Začali jsme bez odvahy, v útoku nedávali jasné šance pod košem a sami naopak dostávali lehké body," líčil basketbalový odborník z Černé Hory.

Bez rozehrávače Mrlíka to nešlo

Ve druhém duelu kladli hosté favoritovi mnohem tužší odpor. Po první čtvrtině ztráceli pouze jeden bod, v poločase šest a před poslední čtvrtinou sedm. "Pak se ale vyfauloval rozehrávač Mrlík, kterému se dařilo střelecky, a hodně práce odvedl i v obraně. Bez něj jsme nemohli hrát tak aktivní defenzivu," posteskl si Živkovič. Středočeši si poté druhé vítězství v pohodě pohlídali a na Moravu pojedou se dvěma výhrami v kapse a nadějí, že sérii ukončí už po třech duelech. "Nemůžeme a nesmíme třikrát za sebou prohrát s Kolínem," burcuje Živkovič své ovečky. "Pořád máme šanci na postup. Budeme bojovat a soupeři nedáme nic zadarmo," dodal.

1. zápas: KOLÍN - PROTON ZLÍN 94:64 (40:29)
Body Zlína: Dygrýn 17, Šimáček 13, Švrdlík 10, Norwa 8, Němec a Perović po 6, Krämer 4.

2. zápas: KOLÍN - ZLÍN 88:75 (43:37)
Body Zlína: Norwa 16, Mrlík 15, Šimáček a Dygrýn po 13, Němec 7, Krämer 6, Švrdlík 5.

Stav série:2:0.

Další výsledky: Opava - Sokol Pražský 77:51 a 62:43. Stav série:2:0.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Pět bodů za víkend! Honejsek rozsekl bitvu v Olomouci

Proháčkoval se až k premiérové trefě v sezoně. Útočník hokejistů Aukro Berani Zlín Antonín Honejsek udeřil v pravý čas. Svým gólem po 49 vteřinách prodloužení rozhodl moravskou bitvu v Olomouci v poměru 4:3.

Den Zlínského kraje táhl i v dešti, navštívily ho stovky lidí

FOTOGALERIE/ "Sice je zima, ale nám to nevadí, vždyť tady je tolik věcí k vidění a gastronomických zážitků, to jsme si přece nemohli nechat ujít. Jsme rádi, že nás dnešní deštivé počasí neodradilo a jsme tady." Tak si ve Zlíně v sobotu dopoledne pochvalovali manželé Lukáš a Vendula Vyorálkovi atmosféru již osmého v pořadí Dne kraje, kteří stejně jako stovky dalších návštěvníků přišli tuto akci.