Většina závodu probíhala Bezručovými sady s průběhem na atletické dráze, a tak četní diváci mohli v pohodlí sledovat, jak se závod vyvíjí. O prvenství dlouho bojovali triatlonista Vabroušek z Author Tufo Zlín a Dedek z Brodku u Přerova.

Nakonec se jako první v cíli objevil Vabroušek, který lepším závěrem zvítezil časem 1:15:54 hod. před Dedkem, který zaznamenal výkon 1:17:39 hod. Třetího nejrychlejšího výkonu 1:18:49 hod. dosáhl Pelíšek z FORTEX Ski Moravský Beroun.

Vabroušek byl po doběhu s výsledkem viditelně spokojen „Byl to dobrý trénink," prohlásil.

V kategorii 40–49 let zvítězil Minařík z TTC Olomouc časem 1:19:40 hod.,mezi padesátníky byl nejrychlejší Knápek z LK Šumperk časem 1:27:39 hod., v šedesátnicích se vítězem stal Jašek z TJ Liga 100 Olomouc výkonem 1:42:38 hod. a v kategorii nad 70 let si loňské vítězství obhájil Tomíšek startující za Střechy Macháček časem 2:00:47 hod.

Nejrychlejší ženou z dvanácti startujících se stala loňská vítězka Kociánová z AHA Vyškov časem 1:24:05 hod. z kategorie žen do 34 let.

Kategorie žen 34–44 let se stala kořistí olomoucké Bernátové časem 1:41:28 hod. a Gromusová z ACP Olymp Brno byla nejrychlejší nad 45 let časem 1:49:41 hod.