Rekordy orámovaly běh ve Zlíně

Zlín – Dva rekordy orámovaly 24. ročník Štěpánského běhu ve Zlíně. Na okruhu v okolí fotbalového hřiště v Přílukách padl letos účastnický rekord, když se na start stále oblíbenějšího závodu postavilo ve všech kategoriích celkem 146 krosařů.

29.12.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Martin Andrle

Druhou metu pokořil absolutní vítěz Václav Bitala z AK Kopřivnice, jehož čas 31:51 je zároveň mužským traťovým rekordem. Druhý v deset kilometrů dlouhém podniku skončil časem 32:19 Tomáš Dlabaja z Fryštáku. Bronzovou pozici obsadil Jiří Petr (Diadora Brno, 32:33). V nabité konkurenci vybojoval ještě domácí Svatopluk Janečka (32:53) čtvrté místo a Josef Sedláček z týmu Bike Kamík Tučapy bral pátou příčku (33:36).

„V průběhu čtvrtého kilometru se na první místo probojoval Bitala, a protože reprezentant Kopřivnice dokázal později ještě vystupňovat tempo, nikdo na jeho nástup už až do konce závodu neodpověděl. Také druhý v pořadí Dlabaja měl stříbrnou příčku od čtvrtého kilometru pod kontrolou a od poloviny závodu se pevně držel na třetí pozici krosař z Brna Jiří Petr," informoval ředitel zlínského Štěpánského běhu Jiří Prokop.

Mezi ženami získala prvenství za čas 38:00 triatletka Jana Žaludková (Cyklogat Zlín). Druhá doběhla se ztrátou Karolína Lečbychová (Titan SC Zlín, 49:37) a třetí místo vybojovala Simona Švecová (Author Tufo Trilife Zlín, 41:28). ⋌(hot)

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ: Muži do 39 let: Václav Bitala (AK Kopřivnice) 31:51. Muži do 49 let: Svatopluk Janečka (Zlín) 32:53. Muži do 59 let: Petr Miléř (TPP Zlín) 38:31. Muži nad 60 let: Alois Škrabánek (VIVA Zlín) 39:46. Ženy do 35 let: Jana Žaludková (Cyklogat Zlín) 38:00. Ženy nad 35 let: Lada Vaněčková (SK Štípa Zlín) 44:49.