Rezerva Otrokovic dvě třetiny trápila Gullivery z Brna

Otrokovice – Z poloviny úspěšná byla třetiligová florbalová rezerva Otrokovic. Pantheři ve 13. a 14. kole soutěže nejprve prohráli s týmem Gullivers Brno, v následném utkání ale porazili Blansko.

1.2.2011

Ilustrační fotoFoto: Archiv

GULLIVERS BRNO – OTROKOVICE B 7:3 (1:2, 1:0, 1:5)

Otrokovice měly proti téměř neporazitelnému lídrovi třetí ligy výborný nástup. Už ve druhé minutě totiž poslal Pantery do vedení Soldán, v sedmé minutě to bylo po trefě Zeliny 0:2. Zlom ve střetnutí ale nastal v první minutě třetí části, kdy za stavu 2:2 brněnští Gulliveři vstřelili během deseti sekund dvě branky. „Soupeř zvládl zápas velmi dobře takticky. Brno nás totiž nechalo tvořit hru a z brejkových akcí pak trestalo naše chyby. V konečném účtování zápasu tak uspělo zkušenější družstvo,“ uznal hrající kouč hostů Tomáš Zelina. Branky Otrokovic B: Soldán, Zelina, Molnár.

BLANSKO – OTROKOVICE B 4:5 (0:3, 3:1, 1:1)

Blansko odehrálo duel s velmi prořídlou sestavou, přesto Panthery hodně potrápilo. Hosté sice po první části vedli 3:0, ale na začátku třetího dějství bylo skóre 4:4. Vítězný otrokovický gól však nakonec přece jenom zařídil po pohledné individuální akci v 35. minutě Michal Kempa. „Ztráta koncentrace po získání tříbrankového náskoku se nám málem vymstila,“ oddechl si po utkání Tomáš Zelina. Branky Otrokovic B: Velev, Studený, Mikula, Soldán, Mich. Kempa. Sestava: Malina – Studený, Jarolím, Tomeček, Zelina, Molnár, Obdržálek, Mich. Kempa, Mahdal, Mikula, Velev, Soldán.

Lubomír Hotař

1.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Natáčení v Kroměříži. Ilustrační foto

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.