Slavičín uherskobrodskému kolektivu podlehl 2:3.

,,S letitým rivalem jsme byli herně lepším celkem a v utkání jsme také dlouho vedli 2:1. Slovácký tým ovšem ve třetí třetině otočil výsledek ve svůj prospěch. Vítězný gól Uherský Brod vstřelil dvě minuty a padesát sekund před koncem zápasu z florbalky Frýdecké. Tomu předcházelo velké zaváhání naší brankářky Krahulcové," zlobil se vůdce lavičky poraženého celku Rudolf Novotný.

,,Utkání jsme však měli vyhrát. V jeho průběhu jsme ale neproměnili spoustu sólových nájezdů. Soupeřky naopak gólmanka Omelková podržela," dodal zklamaný Novotný.

Jeho družstvo si proto už tuto sobotu bude chtít spravit florbalovou náladu. Valašky se naposledy v této sezoně představí před domácími diváky, když ve slavičínské sportovní hale odehrají tři zápasy. Od 9 hodin hostí Šitbořice, ve 12 hodin se utkají s béčkem Židenic a ve 14.30 hodin je čeká dohrávka s Prostějovem.

,,Na běhavé Šitbořice musíme být důslední v obraně a Hanačky bychom měli překonávat z rychlých brejků. Taktiku proti rezervě Židenic postavíme až podle zjištění s kolikati posilami z extraligového áčka k nám Brňanky přijedou. Nejlepší tým druhé ligy však nesmíme pouštět ke střelbě," uvědomuje si před duely s nejsilnějšími kolektivy soutěže Rudolf Novotný.

,,Porazit Prostějov je ovšem naší povinností. Předposlední celek tabulky překonáme technikou," věři svým svěřenkyním ve třetím sobotním souboji trenér Slavičína.

UHERSKÝ BROD – SLAVIČÍN 3:2 (1:1, 0:1, 2:0).

Branky Slavičína: Výletová, Jelínková. Sestava: Krahulcová – Alena Vojtásková, Simona Vojtásková, Výletová, Hulová, Štěpančíková, Odleváková, Sudková, Janáčová, Maružánová, Manová, Jelínková, Koníčková. (hot)