Druhý v oblíbeném podniku, jenž v Přílukách měřil 3,2 kilometru, skončil se sedmisekundovou ztrátou další zlínský běžec Andrej Višněvský, třetí místo obsadil Jiří Daněk z Uherského Hradiště (10:37).

V konkurenci 42 mužů bral čtvrtou příčku Viliam Dinžík z Rudniku (10:54) a Miroslav Dřímal z Maraton Teamu Pavla Nováka získal za čas 11:33 pátou pozici.

Mezi šestatřiceti ženami byla nejrychlejší reprezentantka pořádajícího týmu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín Agnikana Šenkýřová, jež dominovala časem 12:11. Druhá v pořadí Keertivati Šenkýřová se blýskla výkonem 13:22, bronzová doběhla Němka Tirtha Voelcknerová (14:44).

,,Pokud se mezi muži na startu objeví Svaťa Janečka, tak se v závodu bojuje jenom o druhé místo. Tato skutečnost se potvrdila i v červencovém běhu. Všichni soupeři kvalitnímu zlínskému atletovi tentokrát vzdorovali pouze do první zatáčky. Mezi ženami souboj sester Šenkýřových zvládla lépe o rok mladší sedmatřicetiletá Agnikana, která si před Keertivati už od startu na první pozici vypracovala dostatečný náskok," informovala za pořadatele Prinet Slouková.

V Přílukách poměřily síly rovněž dětské kategorie. V závodu žáků zvítězil Petr Solař před Jindřichem Hanáčkem a Janem Bezslezinou. Prvenství mezi žákyněmi brala Anna Bémová. Druhá skončila Nikol Baťková, třetí místo vybojovala Lilien Baťková.

Následující srpnový zlínský Běh na 2 míle se výjimečně koná v netradičním termínu. Nepoběží se první sobotu v měsíci, ale až druhou, 8. srpna. (hot)