TATRAN OMLUX STŘEŠOVICE – PANTHERS OTROKOVICE 5:1 (4:0, 0:0, 1:1)

„V první třetině jsme měli špatný pohyb, hráči byli hodně ztuhlí, čehož soupeř dokázal využít. Vypracoval si řadu šancí a čtyři z nich také proměnil," okomentoval otrokovický trenér Daniel Folta klíčovou část zápasu.

Panterům slouží ke cti, že ani za jasného stavu utkání nezabalili a od druhé třetiny již byli Střešovicím vyrovnaným soupeřem. „Začali jsme hrát celoplošný florbal, dostávali jsme se do tlaku, získávali jsme hodně míčků, bohužel naše koncovka byla tristní," posteskl si Folta.

Panteři opravdu zazdili i ty nejvyloženější šance, neproměňovali nájezdy a čestného úspěchu se dočkali až v samotném závěru střetnutí.

„Kdybychom se střelecky prosadili dřív, možná bychom ještě utkání zdramatizovali. Šlo přitom o šance, které běžně proměňujeme, tentokrát se nám však ve finální fázi abnormálně nedařilo. A na jeden gól se proti Tatranu vyhrát opravdu nedá," konstatoval otrokovický kouč.

Výkon ze druhé a třetí třetiny ovšem bere jako pozitivum a hodlá na něm stavět před jedním z vrcholů sezony. Tento pátek od 19 hodin totiž čeká Pantery velký svátek. Před televizními kamerami vyzvou v semifinále Českého poháru FBC ČPP Software Ostrava, nad nímž před čtrnácti dny zvítězili vysoko 7:3. Postup do finále je tedy poměrně blízko. Vzhledem k nárokům na pořádání televizního přenosu se utkání uskuteční ve zlínské sportovní hale Euronics. ⋌(rš)

Branky a nahrávky: 2. Gruber (Fridrich), 10. Podhráský (Natov), 18. Natov (Richter), 19. Řehoř (Kolísko), 52. Podhráský (Fridrich) – 59. Valčík (Spáčil). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl.

Otrokovice: Michajlovič (Krkoška J.) – Večeřa, Hradil, Zbořil, Nagy, Kořený – Blizňák, Sovják, Uhrinovský, Valčík, Ťopek, Graclík, Matejčík, Spáčil, Krkoška M., Ivan, Petřík, Hrdina.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Pardubice – Bohemians 4:8, Chodov – Kladno 12:3, Ostrava – Mladá Boleslav 3:5, Liberec – Vítkovice 4:7, Brno – Sparta Praha 5:6.