Střešovice vrátily Panterům porážku. Rozhodl již úvod

Praha – Panteři neustáli drtivý nástup lídra tabulky. Extraligoví florbalisté Otrokovic podlehli v 15. kole nejvyšší domácí soutěže Střešovicím, když Tatran rozhodl o svém vítězství čtyřmi góly již v úvodním dějství.

23.12.2013

Florbalisté Otrokovic. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

TATRAN OMLUX STŘEŠOVICE – PANTHERS OTROKOVICE 5:1 (4:0, 0:0, 1:1)

„V první třetině jsme měli špatný pohyb, hráči byli hodně ztuhlí, čehož soupeř dokázal využít. Vypracoval si řadu šancí a čtyři z nich také proměnil," okomentoval otrokovický trenér Daniel Folta klíčovou část zápasu.

Panterům slouží ke cti, že ani za jasného stavu utkání nezabalili a od druhé třetiny již byli Střešovicím vyrovnaným soupeřem. „Začali jsme hrát celoplošný florbal, dostávali jsme se do tlaku, získávali jsme hodně míčků, bohužel naše koncovka byla tristní," posteskl si Folta.

Panteři opravdu zazdili i ty nejvyloženější šance, neproměňovali nájezdy a čestného úspěchu se dočkali až v samotném závěru střetnutí.

„Kdybychom se střelecky prosadili dřív, možná bychom ještě utkání zdramatizovali. Šlo přitom o šance, které běžně proměňujeme, tentokrát se nám však ve finální fázi abnormálně nedařilo. A na jeden gól se proti Tatranu vyhrát opravdu nedá," konstatoval otrokovický kouč.

Výkon ze druhé a třetí třetiny ovšem bere jako pozitivum a hodlá na něm stavět před jedním z vrcholů sezony. Tento pátek od 19 hodin totiž čeká Pantery velký svátek. Před televizními kamerami vyzvou v semifinále Českého poháru FBC ČPP Software Ostrava, nad nímž před čtrnácti dny zvítězili vysoko 7:3. Postup do finále je tedy poměrně blízko. Vzhledem k nárokům na pořádání televizního přenosu se utkání uskuteční ve zlínské sportovní hale Euronics. ⋌(rš)

Branky a nahrávky: 2. Gruber (Fridrich), 10. Podhráský (Natov), 18. Natov (Richter), 19. Řehoř (Kolísko), 52. Podhráský (Fridrich) – 59. Valčík (Spáčil). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl.

Otrokovice: Michajlovič (Krkoška J.) – Večeřa, Hradil, Zbořil, Nagy, Kořený – Blizňák, Sovják, Uhrinovský, Valčík, Ťopek, Graclík, Matejčík, Spáčil, Krkoška M., Ivan, Petřík, Hrdina.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Pardubice – Bohemians 4:8, Chodov – Kladno 12:3, Ostrava – Mladá Boleslav 3:5, Liberec – Vítkovice 4:7, Brno – Sparta Praha 5:6.

Léta na špici? Z toho mám největší radost, přiznal Egon Smékal

ROZHOVOR/ - S nadsázkou řečeno, zlínský závodník Egon Smékal se na letošní Barum Rally může jen kochat okolím, zdravit se s fanoušky a radovat z jízdy v autě. Natolik má vnitřní klid a spokojenost, protože suverénně ovládl Rallysprint sérii 2017. Mistrovský titul si zajistil již před posledním dílem ve Vsetíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Celkem 135 posádek z 22 států se do středečního poledne přihlásilo pořadatelům 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do Mistrovství Evropy v rally (ERC) a TrueCam Mistrovství České republiky v rally 2017 (MCR).

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.