Únorového zlínského Běhu na 2 míle se zúčastnilo šest členů rodiny Kneblových

Zlín – Šest členů rodiny Kneblových se postavilo na start únorového Běhu na 2 míle ve Zlíně. Ti se také postarali o dva primáty. Nejstarším účastníkem závodu byl jednaosmdesátiletý Vladislav Knebl, naopak tím nejmladším byl v dětských kategoriích teprve dvouletý Michael Jan Knebl.

16.2.2017

Běh na 2 míle ve Zlíně. Ilustrační fotoFoto: archiv klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín.

,,Kneblovi tak jasně dokázali, že náš závod je opravdu pro všechny sportovní nadšence," radoval se ze zájmu o již tradiční běh v Přílukách na začátku každého měsíce jeden z členů pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín Andrej Višněvský.

Ten zároveň naplnil roli největšího favorita, když 3,2kilomerový hlavní závod vyhrál v čase 10:40. Stříbrný Radomír Bursa (Titan Trilife Zlín) při své premiéře ve zlínském dvoumílovém běhu, v cíli za ním zaostal o sedmačtyřicet sekund, třetí místo vybojoval časem 11:32 Jan Adámek z Valašského Meziříčí.

,,Hned po startu jsem se posunul na první místo a už jsem na něm zůstal až do cíle. A přestože jsem se v lednu zaměřoval hlavně na objemový trénink a aktuálně mám i nějaké to kilo navíc, tak se mi podařilo zaběhnout i solidní čas. V příštím závodu se ale chci zlepšit," plánuje Andrej Višněvský. Spokojený byl i druhý v pořadí Radomír Bursa.

,,V rychlém a náročném běhu jsem se k závodění vrátil po delším zranění," prozradil druhý v cíli, zkušený zlínský atlet Radomír Bursa.

,,Višněvský byl suverénní a na nového soupeře v Přílukách Bursu jsem v cíli ztrácel zhruba patnáct metrů," informoval bronzový Jan Adámek.
V ženách byla nejrychlejší díky času 14:08 Vinati Docziová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín), před Terezou Doležalovou (14:47), bronzová doběhla Lucie Kročilová (obě Uherské Hradiště, 15:53).

,,Po prodělané viróze jsem na kluzké trati zvolila pomalejší začátek. V polovině závodu jsem se ale probojovala na zlatou příčku a pobyt na ní už jsem si pohlídala," potěšila další výhra v Běhu na 2 míle na předměstí Zlína Vinati Docziovou.

,,Kilometr a půl jsem byla na čele. A když jsem nakonec byla druhá, umístění v cíli mě potěšilo," přiznala Tereza Doležalová, která se v součastném zimním období věnuje tréninku třikrát týdně.

,,Na náročné kluzké trati se nedalo moc předbíhat. S výsledným časem jsem však spokojená," pronesla v cíli bronzová Lucie Kročilová.

V Přílukách na 800 metrů dlouhé trati poměřily síly i žákovské kategorie. Závod kluků ovládl Tobias Riessler (4:06). Druhé místo obsadil Jan Bezslezina mladší (5:08), třetí skončil Matouš Lukáš Knebl (všichni Zlín, 5:13). Mezi holkami brala prvenství Markéta Ernestová z Lukova (4:41), před zlínskou Klárou Bezslezinovou (7:23).

Lubomír Hotař

16.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.