Triumf běžců z krajského města završil ziskem bronzové pozice Andrej Višněvský (10:51). V oblíbeném sportovním měření sil na začátku každého měsíce se zviditelnil ještě čtvrtý Ondřej Minařík z Držkové (11:09), Jiří Kubíček ze Zlína skončil v čase 11:19 pátý.

Mezi 28 ženami vyhrála Lada Vaněčková (SK Štípa), která dominovala časem 13:56. Stříbrnou příčku brala Kateřina Chunzuk z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín (14:12) a třetím místem se pyšní mladá naděje z týmu Atletika Otrokovice Michaela Dostálová (14:22).

,,Hlavní favorit mužského závodu Janečka si od začátku hlídal pobyt na špici. Svaťa ovšem už v průběhu prvního kilometru zrychlil a bez problému si doběhl pro další prvenství v našem závodě. Zajímavější byl souboj o druhou příčku. Tu nakonec díky ostrému finiši získal Martin Hečko. Mazi ženami dosáhla premiérové vítězství Lada Vaněčková. Běžkyně ze Štípy využila skutečnosti, že její silné soupeřky místo březnového běhu léčily nemoci nebo nachlazení. Lada uspěla zásluhou taktiky rovnoměrného tempa," informovala za pořadatele Prineet Slouková.

Průběžné pořadí po 3 závodech Běhu na 2 míle ve Zlíně: Muži: 1. Aleš Ličman 447 bodů, 2. Miroslav Švihel 446, 3. Alois Láznička 426, …atd. Ženy: 1. Anežka Janečková 270, 2. Markéta Kofroňová 253, Iveta Píšková 242, …atd.⋌(hot)