Na severu Moravy vybojoval v mezinárodní konkurenci 37 aquatlonistů, v závodu složeném ze 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu, v absolutním pořadí mezi muži Filip Václavík časem 20:15 čtvrté místo. Lukáš Jasenský skončil pátý (20:45), Matěj Nekoranec desátý (22:04), Martin Zikmund čtrnáctý (23:08), Jan Kolomazník patnáctý (23:16), veterán Roman Dlabaja bral osmnáctou příčku (23:40) a matador Zbyněk Harabiš získal dvaadvacátou pozici (25:16). Zvítězil v čase 19:36 Polák z Katowic Tomasz Marcinek.

,,Václavík měl povedené plavání. Po něm byl druhý, s pouze sekundovou ztrátou na průběžného lídra Powadu. V následném běhu náš nejlepší aquatlonista v Karviné dosáhl na čtvrtý čas. Bohužel v cíli na třetího v pořadí Jakuba Powadu Filip ztrácel necelé tři sekundy," mírně zalitoval prezident klubu Titan Trilife Zlín Karel Janák.

Mezi 14 ženami se pyšní ziskem bronzové pozice Klára Zábojníková, jež se prezentovala časem 23:29. Žaneta Bajerová byla v cíli sedmá (24:53). Vyhrála Tereza Zimovjanová (SK Kola Víšek, 22:43), před českobudějovickou Simonou Šimůnkovou (23:18). ,,Klára byla mezi ženami po plavání pátá, ale při běhu si bezpečně doběhla pro konečnou třetí příčku," radoval se z výkonu letos teprve 17leté svěřenkyně Janák.

Nositelé barev oddílu Titan Trilife Zlín se zviditelnili v jednotlivých kategoriích. V juniorech skončil Nekoranec třetí, bronzovou pozici bral také mezi muži do 39 let Václavík. Zlatou příčku v kategorii čtyřicátníků dobyl Dlabaja a první místo mezi padesátníky vybojoval i Harabiš. Kategorii dorostenek ovládla Zábojníková a v juniorkách byla Bajerová bronzová.