V nejočekávanějším duelu úvodního jarního měření sil udolalo domácí mužstvo Tigersu celek Rivermenu 3:2. Souboj kola začali lépe Tygři, kteří se v 10. minutě Šturmou ujali vedení. Rivermen těsně před koncem druhé třetiny po trefách Sušiny a Hladkého obrátil stav na 2:1. Ve třiatřicáté minutě Nohal vyrovnal na 2:2 a o vítězný gól Tigersu se ve 42. minutě postaral Huťka.

,,Utkání s Rivermenem jsou pro nás vždy prestižní. Pokaždé bývají vyhecované. S letitým rivalem však máme zápornou bilanci, proto máme o motivaci postarané," přiznal bek Tigersu Roman Mikoška, jehož tým do malenovického derby nastoupil bez několika hráčů základní sestavy.

,,Taktiku jsme proto postavili na defenzivním pojetí, protože jsme si byli vědomi, že pokud otevřeme obranu, Rivermen nás udolá kombinací," prozradil Mikoška. Ten také uznal, že poražený kolektiv byl herně lepší. ,,Hodně nás ovšem podržel brankář Zálešák. Ten má určitě velký podíl na našem vítězství. Rovněž při nás stálo i štěstí, neboť rozhodující gól vstřelil Huťka v oslabení," potěšil skalp silného protivníka Romana Mikošku.

Spousta zajímavých momentů byla k vidění v zápase, v němž Loozers udolal Stator 4:3. V další partii dvou rivalů bylo totiž na obou stranách vyloučeno šestnáct hráčů a uděleno celkem 79 trestných minut. Rekordmanem byl Marek Lukáš z Loozersu. Ten v závěru duelu dostal dva dvouminutové, dva desetiminutové tresty a k tomu ještě vyloučení do konce utkání.

,,S navrátilcem do sestavy Josefem Puhou jsme vyztužili obranu," upozornil vedoucí Loozersu Karel Večeřa. Jeho kolektiv také využil skutečnosti, že Stator postrádal některé opory.

,,V zápase jsme vedli 1:0, poté prohrávali 1:2 a 2:3, aby v poslední třetině Frýda a Kitner strhli výhru na naši stranu. Tři body jsme získali po kolektivním výkonu. Nad všemi ale tentokrát vyčnívali Martin Pěnčík a Petr Frýda," uvedl spokojený Karel Večeřa.

Snadnou práci měl lídr soutěže zlínský Boston, jenž rozstřílel mladý tým Tečovic 9:0. V souboji prvního s posledním Medvědi stupňovali tempo a vynikali hlavně v prostřední části, kdy dali pět branek. Čisté konto udržel odchovanec Tečovic, chytající v letošní sezoně za Boston Richard Polišenský.
Výsledky 18. kola: Rivermen Malenovice – Tigers Malenovice 2:3 (Sušina, Hladký – Šturma, Nohal, Huťka), Boston Zlín – Tečovice 9:0 (Svozil 2, Jurášek 2, Langer, Olša, Ševčík, Kulička, Volařík), Stator – Lozers 3:4 (Marek Večeřa 2, Štěpánek – Dekár, Pernica, Frýda, Kitner).

1. Boston 11 0 0 2 1 95:31 35
2. Tigers 7 2 0 0 3 54:34 25
3. Stator 6 1 0 1 6 70:56 21
4. Rivermen 7 0 0 0 5 67:55 21
5. Loozers 4 0 0 0 8 38:71 12
6. Tečovice 0 1 0 1 12 26:103 3