V Malenovické lize si zahrají o titul domácí Tygři s Rivermenem

Malenovice – Finalisty už zná Malenovická hokejbalová liga. V zápasech o titul si v sérii na tři vítězná utkání zahrají celky Tigersu a Rivermenu.

12.5.2016

Foto ze semifinálové série Malenovické hokejbalové ligy Rivermen - Boston.Foto: Tomáš Novosád

V první semifinálové sérii play off se o překvapení postaral kolektiv Rivermenu, který vyřadil Boston Zlín po výsledcích 5:2, 4:3 a 3:2. ,,V celé sérii jsme se snažili hrát aktivně a tím dostat soupeře pod tlak. Často jsme také stříleli. Díky široké soupisce jsme do zápasů nastupovali na tři kompletní lajny a proto jsme na tom ve třetích třetinách byli dobře silově. Myslím si rovněž, že jsme vývoj zápasů měli pod kontrolou, neboť jsme se nenechávali zatlačit do našeho obranného pásma. Góly jsme inkasovali vesměs pouze po hrubých chybách," hodnotil celou sérii bek Rivermenu Jan Herman. Ten za zlom prvního utkání označil pasáž mezi 32 a 33 minutou.

,,V tomto úseku duelu jsme během jednoho střídání vstřelili dvě branky. Ve druhém, nejtěžším souboji semifinále, jsme prohrávali v osmatřicáté minutě ještě 1:3. V posledních sedmi minutách se nám ale díky Karáskovi, Mahdalovi a Finsterlemu podařilo ještě výsledek otočit v náš prospěch. Ve třetím měření sil jsme se dlouho trápili v koncovce. O první trefu se tak postaral až ve dvacáté minutě Hofrichter. Medvědi však později dvakrát skóre vyrovnali. Necelé tři minuty před koncem jsme však definitivně strhli výhru na naši stranu," prozradil autor vítězného a tím i postupového gólu Herman. Dramatičtější byla druhá série, v níž Tigers Malenovice překonal Rangers Zlín po výsledcích 3:7, 5:1, 2:1, 3:6 a 6:2.

,,V prvním duelu jsme byli pouze v první třetině Jezdcům vyrovnaným protivníkem. Ve zbytku střetnutí dominoval úřadující mistr ligy v Malenovicích," zavzpomínal vedoucí kolektivu Tigersu Roman Mikoška. V dalších partiích se ovšem Tygři zvedli a nenápadně se posunovali do finále. ,,Ve druhém souboji jsme podali nejlepší výkon v sezoně. O našem úspěchu v něm rozhodla lepší disciplína. Ve třetím nás podržel gólman Štefek. Čtvrtý duel jsme ale znovu prohráli. Rangers nás zaskočil velkým tlakem. Proto jsme se nemohli dostat do potřebné pohody. Hodně branek jsme také inkasovali v oslabení," prozradil Mikoška. V celé sérii tak bylo klíčové páté střetnutí. ,,Ve dvacáté minutě za stavu 1:1 vstřelili během několika sekund Kostka a Hruboš dva góly a od této pasáže z už jsme vývoj zápasu kontrolovali," radoval se z postupu do finále Roman Mikoška.

Výsledky semifinále play off: 1. zápasy: Rivermen Malenovice – Boston Zlín 5:2 (Černý, Rzesotto, Hofrichter, Mahdal, Karásek – Novák 2), Tigers Malenovice – Rangers Zlín 3:7 (Kostka 3 - Zlámal 2, Skyba, Šimíček, Krepl, Minařík, Marek Navrátil). 2. zápasy: Rivermen Malenovice – Boston Zlín 4:3 (Žitný, Karásek, Mahdal, Finsterle – Zikmund, Svozil, Kulička), Tigers Malenovice – Rangers Zlín 5:1 (Huťka 2, Kostka 2, Hruboš – Olša). 3. zápasy: Rivermen Malenovice – Boston Zlín 3:2 (Hofrichter, Rzesotto, Herman – Jurášek, Kulička), Tigers Malenovice – Rangers Zlín 2:1 (Hruboš, Kostka – Skyba). 4. zápas: Tigers Malenovice – Rangers Zlín 3:6 (Hruboš, Lata, Rychlík – Šimíček 3, Machuta 2, Skyba). 5. zápas: Tigers Malenovice – Rangers Zlín 6:2 (Hruboš 2, Kostka 2, Lata, Noha – Havlík, Zdráhal).

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.