Hodně nám však nahrála skutečnost, že Jezdci do utkání nastoupili v dost prořídlé sestavě a tak jsme na tom po celý průběh střetnutí byli lépe fyzicky. Duel se nám tak podařilo bez vážnějších problémů ovládnout. Ten si nejvíc užil autor hattricku Bedřich Košatka," potěšil skalp zvučného soupeře obránce Tygrů Romana Mikošku.

,,Kromě absence spousty opor nám hodně sil brala také nastupující viróza u zbytku mužstva. Proto jsme sázeli zejména na vyčkávací taktiku. Ovšem se zkušeným protivníkem jsme drželi krok pouze do pětadvacáté minuty. Ve zbytku zápasu už nám chyběl důraz v koncovce i před vlastním brankovištěm," uznal vedoucí zlínského Rangersu Tomáš Bubrinka.

Po dlouhé době vyhrál rovněž celek Statoru, který si poradil s Tečovicemi 5:1. ,,Střetnutí, v němž bylo na obou stranách do sedmatřicáté minuty rozdáno patnáct dvouminutových trestů, jsme začali špatně a od druhé minuty jsme po gólu Gazdoše prohrávali 0:1. Vyrovnat na 1:1 se podařilo až v 18. minutě Marku Večeřovi. Ve zbytku utkání už jsme byli lepší a houževnatého protivníka jsme udolali ofenzivnějším pojetím. Čtvrtou a pátou branku jsme dokonce dali v oslabení," byl nakonec s výsledkem spokojený vedoucí kolektivu Statoru Karel Večeřa.

Výsledky: Stator – Tečovice 5:1 (Marek Večeřa 2, Donoval, Koutský, Marek Vyoral – Gazdoš), Rivermen Malenovice – HK Otrokovice 15:7 (Bahula 4, Válek 4, Kubis 3, Hamrlík 2, Bartoněk, Černý – Kalivoda 3, Slováček 2, Žitný 2), Tigers Malenovice – Rangers Zlín 7:3 (Košatka 3, Juřena 2, Roman Mikoška, Bršlica – Šimíček, Krepl, Zdráhal). (hot)

1. Boston 13 2 0 2 1 139:59 45
2. Rangers 13 0 0 2 4 157:75 41
3. Tigers 12 2 0 0 4 103:54 40
4. Rivermen 10 1 0 0 8 116:84 32
5. Stator 8 0 0 1 10 86:86 25
6. Tečovice 3 0 0 0 16 70:169 9
7. HK Otrokovice 1 0 0 0 17 62:213 3