Vabroušek bude v sobotu obhajovat prvenství v Podersdorfu

Malenovice – Hodně nabitý program má na přelomu srpna a září Petr Vabroušek. Člen klubu Author Tufo Trilife Zlín nedávno vybojoval dvanácté místo v závodu ze série Challenge v Šamoríně, kde v novém podniku na polovičních tratích Ironmana 1,9-90-21,1 kilometru, dosáhl výsledného času 4:19:15. Zvítězil Nizozemec Evert Scheltinga (3:58:15). Stříbrný skončil Matthias Knossalla z Německa (3:59:55), třetí příčku obsadil Tomasz Szala (Polsko, 4:00:29).

31.8.2016

Petr Vabroušek v cíli závodu v Šamoríně 2016 Foto: archiv Petra Vabrouška

,,Příští rok bude v Šamoríně mistrovstvím světa v polovičním ironmanu. Podle toho se letos sešla na Slovensku konkurence," upozornil Petr Vabroušek.

Ten na jihozápadě Slovenska očekával víc od plavání. ,,Při plavání se mi bohužel nepodařilo zachytit žádné skupiny. Proto jsem musel místní proudy objevovat individuálně. Stálo mě to nějaké metry navíc a proto jsem šel z vody ze třiadvacáté pozice," zavzpomínal na začátek šamorínského podniku malenovický triatlet, který se později postupně pozvolna propracovával dopředu.

,,Cyklistika měla rovinatý profil trati. Přesto byla jízda na kole velmi náročná. Na závěrečný půlmaraton už jsem ale vybíhal jako patnáctý a v běhu jsem se ve výsledkévé listině posunul ještě o další tři příčky výš. S umístěním i dosaženým časem jsem tak na Slovensku spokojený," tvrdí Vabroušek.

Triatlet z Malenovic si nedpočine ani o tomto víkendu. V sobotu se totiž postaví na start dalšího závodu v Podersdorfu. ,,Jedná se o otevřené mistrovství Rakouska v Ironmanu, které se koná na rovinatých tratích. Ovšem problémem v tamním prostředí bývá silný vítr při cyklistice a velké horko při maratonu," podělil se s poznatky Vabroušek. Ten loni podnik v Rakousku vyhrál.

,,Letos se ve městě na východním břehu Neziderského jezera představí zhruba 2000 triatletů. Mezi nimi spousta silných domácích borců a také hodně kvalitních soupeřů z Maďarska, Německa, Slovenska a od nás z Česka. I v dané konkurenci se ovšem chystám obhájit prvenství z minulého roku," plánuje železný muž ze Zlínského kraje.

Lubomír Hotař

31.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.