Vabroušek opět kraloval. Vyhrál dva závody

Malenovice – Další dva triumfy na území České republiky má v kapse malenovický triatlet Petr Vabroušek. Člen klubu Author Tufo Zlín zvítězil ve dvouetapovém závodu Czech Bigman Praha 2011. Přemožitele nenašel ani ve třetím podniku Českého poháru v dlouhém triatlonu v České Lípě.

12.7.2011

Petr VabroušekFoto: DENÍK/Petr Fojtík

Železný muž vyhrál všechny závody z pěti ročníků v hlavním městě, které jsou zároveň mistrovstvím světa Bigmanu jenž je kombinace terénního triatlonu a dlouhého triatlonu ve dvou po sobě následujících dnech.

Základ pro svůj úspěch položil Ironman už v prvním závodu v terénním triatlonu, v němž na tratích 1 km plavání – 27 km na kole – 7 km běhu vyhrál i mezi specialisty. „Kilometrové plavání probíhalo ve Vltavě, kde jsem se celou dobu držel na třetí pozici. Na bronzové příčce jsem byl i po sedmadvacetiki­lometrovém úseku jízdy na horském kole. V této pasáži závodu se mi ale dařilo přibližovat se Roušavému i Jarošovi, ovšem ve sjezdech se mi největší soupeři vzdalovali. Na první místo jsem se tak posunul v průběhu šestého kilometru běhu,“ zavzpomínal na průběh prvního závodu Vabroušek.

V následném českém železném muži triatlonista z Malenovic na mírně zkrácených ironmanových distancích 2 – 180 – 42,2 znovu dominoval. „Plavalo se opět ve Vltavě. Voda měla šestnáct stupňů a já jsem skončil třetí. Na dvanáctém kilometru cyklistiky jsem se posunul na první příčku. Celý závod provázel hustý déšť a nepříjemný vítr. Teplota vzduchu byla pouze dvanáct stupňů, nicméně v závěrečném maratonu už jsem si vítěznou pozici bezpečně pohlídal,“ pochvaloval si Petr Vabroušek.

V České Lípě v republikovém poháru v dlouhém triatlonu na polovičních ironmanových tratích (1,9 – 93 – 21 kilometrů) vyhrál Vabroušek v čase 4:33:05. Druhý skončil Jaroslav Brynda z klubu Tri star Kučera (4:36:39), bronz bral Lukáš Slatinský (TK Moravské Budějovice, 4:38:11). Ze zástupců týmu Author Tufo Zlín na severu Čech získal ještě Martin Rexa (4:53:41) osmou příčku, Václav Petrásek (5:38:48) skončil na 31. místě a Vlastimil Tobolák (5:43:15) doběhl čtyřiatřicátý.

V soutěži tříčlenných družstev vybojoval kolektiv zlínského Author Tufo teamu v sestavě Vabroušek, Rexa a Petrásek stříbrnou příčku. Vyhrál Hisport team Beroun (Kindl, Cibulka, Procházka).

Vabroušek začal závod podle předpokladů. V 1900 metrů dlouhém plavání, které probíhalo v přírodním koupališti Radvanecký rybník, dosáhl času 26:54. „Po celý průběh plavání jsem byl v kontaktu s vedoucí sedmičlennou skupinkou,“ zavzpomínal železný muž z Malenovic, jenž nakonec šel z vody ze čtvrté pozice s pouze šestisekundovou ztrátou na prvního Latinského.

Cyklistika měřila 93 kilometrů a reprezentant Author Tufa Zlín ji zvládl v čase 2:38:57. „Na technicky náročné trati jsem bojoval o první příčku už pouze se Slovákem Džalajem. Ten byl ale v depu stále ještě o devět sekund lepší,“ zavzpomínal Vabroušek.

V závěrečném jednadvacetiki­lometrovém běhu, který Ironman z Malenovic absolvoval v čase 1:25:11, už ale největší favorit závodu dominoval. „Na vítěznou příčku jsem se posunul někdy v průběhu devátého kilometru a později jsem si první místo pohlídal až do cíle,“ uzavřel spokojený Petr Vabroušek, který je po třech závodech již jistým vítězem Českého poháru v dlouhém triatlonu 2011.

LUBOMÍR HOTAŘ

12.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
O svátcích vyrazí do ulic Zlína a Otrokovic historické vozy MHD. Na snímku trolejbus Tr9.

O svátečních dnech vyjedou do ulic Zlína a Otrokovic historická vozidla DSZO

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Zloděj se vloupal na benzinku v Lutonině. Policie žádá svědky o pomoc

Škodu za 140 tisíc korun způsobil zloděj, který se v pondělí vloupal na benzinku v Lutonině. Ukradl téměř 73 tisíc korun v hotovosti a poškozením zařízení čerpací stanice způsobil škodu minimálně 66 tisíc korun. Lapkovi hrozí až pět let za mřížemi.

Nebuďte na demenci sami! Naděje otevřela poradenské centrum ve Zlíně

Přibývá dlouhověkých seniorů a bohužel přibývá také lidí s Alzheimerovou nemocí. Její průběh může být nečekaně rychlý. „Naše babička se jednoho dne rozčílila a najednou se něco stalo – začala zapomínat a změnila se jí povaha," popsala svou zkušenost Pavlína Odvárková.

V kraji žije druhý nejnižší počet lidí s exekucí

Téměř nejmenší podíl obyvatel v exekuci má v rámci celé republiky Zlínský kraj a také samotný okres Zlín. Tyto údaje ukázala unikátní webová aplikace, která zpřístupňuje údaje o počtu exekucí po jednotlivých krajích, okresech i obcích. Před několika dny ji na webu mapaexekuci.cz zveřejnily nevládní organizace Otevřená společnost a Ekumenická akademie.

Nové sportoviště vyroste v Brumově-Bylnici

Nudit se v Brumově-Bylnici nikdo nemusí. Zejména ne sportovci. „V Brumově již využívají víceúčelové hřiště a nyní chceme podobné vybudovat v areálu současného zastaralého sportoviště v Bylnici," vysvětlilo vedení města. Podklady jsou již připraveny.