Zvítězil domácí Georg Swoboda (3:47,36), třetí skončil další Rakušan Christoph Schlagbauer (3:50,05). Vabroušek v rakouském hlavním městě zaplaval 1500 metrů dlouhý úsek za 19:12, 90 kilometrů cyklistiky zajel za 2:14,06 a dvacet kilometrů uběhl za 1:13,31.

Železný muž z našeho regionu byl spokojený už se svým vystoupením v prvním úseku závodu ve Vídni.

„Plavání probíhalo v osmnáctistupňovém slepém rameni Dunaje v neoprenech a já jsem šel z vody z deváté pozice," zavzpomínal triatlet z Malenovic. Cyklistika se jela na uzavřené rovinaté trati na cyklostezce podél Dunaje.

„Zpočátku bylo slunečno, ale později nám podmínky znepříjemňoval silný déšť. Přesto jsem se brzy propracoval blíže k vyšším příčkám a po kole jsem byl už čtvrtý," prozradil Petr Vabroušek.

Tomu se dařilo i v závěrečném běhu.

,,Běželo se v mírně zvlněném prostředí a mně se s přibývajícími kilometry postupně dařilo zrychlovat tempo, až z toho v cíli byla solidní konečná druhá příčka," pochvaloval si Vabroušek, jenž ve Vídni ve své kariéře startoval už popáté.

V minulých letech ve městě na Dunaji čtyřikrát zvítězil, letos skončil stříbrný.⋌(hot)