„Zásadní jsou tři body, moc si jich ceníme. Výhru jsme ubojovali, hráli jsme na dvě pětky a na hřišti nechali všechno. Je zasloužená, ale mohli jsme ji získat s větším přehledem," uvedl trenér Panterů Pavel Gofroň.

PANTHERS OTROKOVICE – LITVÍNOV 8:6 (2:1, 2:2, 4:3)

Panteři poprvé udeřili v 5. minutě, když se přesně trefil Martin Nagy – 1:0. Další veselku zažila otrokovická hala v 16. minutě po zakončení Jaroslava Vaňka do prázdné brány – 2:0. Domácím šlo vše podle plánu, jenže v 19. minutě se z ničeho nic trefil na 1:2 Hocelík a vrátil Litvínov do zápasu. „Měli jsme hru pod kontrolou a mohli jsme vstřelit více než dvě branky. Místo toho však přišla individuální chyba a zbytečně inkasovaný gól," poznamenal k prvnímu dějství 34letý kouč.

Na začátku druhé třetiny excelovali oba brankáři, ale ve 25. minutě Panteři zaváhali a Kropáček prostřelil Michajloviče – 2:2. Otrokovice přesto pokračovaly v herní převaze. V polovině zápasu nejprve zasáhly jen konstrukci Hruškovy svatyně, avšak následně už využil jedinou početní výhodu v duelu Kořený – 3:2. V divoké pasáži ve 33. minutě vyrovnal na 3:3 Novotný, ale za půl minuty strhl opět vedení na stranu Panterů Večeřa – 4:3. „Hra v této fázi byla neurovnaná. Jezdilo se nahoru dolů," prohodil Gofroň.

Ve velmi zajímavé bitvě se diváci dočkali dalšího zásahu ve 42. minutě, kdy se trefil Martin Nagy – 5:3. Ale ani tentokrát domácí nezískali klid, neboť za minutu se radoval Kropáček – 4:5. Severočechům kontaktní gól pomohl a ve 48. minutě se málem dočkali vyrovnání. Štěstí však stálo při Panterech a Kašpárek napálil konstrukci Michajlovičovy brány. Situace poté Litvínov mrzela o to víc, že za 41 sekund dělovkou vymetl šibenici Kostka – 6:4. A za další půlminutu završil hattrick Martin Nagy – 7:4. Panteři však evidentně mají rádi adrenalin. V 52. minutě dovolili soupeři dotáhnout se opět na rozdíl jedné branky po trefách Plomera a Skalitze. „Soupeř ve třetí třetině měl více ze hry, ale zároveň otevřel prostory, čehož jsme využili. Ovšem místo toho, abychom v klidu utkání dohráli, tak jsme udělali dvě zbytečné chyby při rozehrávce," mrzelo sympatického trenéra.

V následném dramatu mohli hosté dokonce vyrovnat, ale v 56. minutě situaci zachránil Kořený a v poslední minutě se blýskl Michajlovič. Pro Otrokovice nakonec vše dobře dopadlo a jejich druhé vítězství v sezoně pečetil zásahem do prázdné brány skvělý Martin Nagy – 8:6. „Celá útočná formace Nagy – Vaněk – Petřík odehrála výborný zápas. Martin slízl smetanu, ale rozhodně prokázal střeleckou pohotovost a proměněním šancí dal důležité góly. Doufám, že na to naváže i v dalších kolech," usmál se Pavel Gofroň.

Branky a nahrávky: 5. Martin Nagy (Kováč), 16. Vaněk (Nagy), 30. Kořený, 34. Večeřa (Sovják), 42. Martin Nagy, 49. Kostka (Krchňáček), 49. Martin Nagy (Petřík), 60. Martin Nagy (Petřík) – 19. Hocelík (Plomer), 25. Kropáček (Khek), 33. Novotný (Werner), 43. Kropáček (Hertl), 52. Plomer (Kašpárek), 52. Skalitz. Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 363.

Panthers: Michajlovič – Večeřa, Kostka, Kováč, Michal Nagy, Kořený, Blizňák, Volek, Vaněk, Ťopek, Němeček, Martin Nagy, Graclík, Sovják, Krchňáček, Petřík, Hrdina. Trenér: P. Gofroň.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vítkovice – Ostrava 7:1, Pardubice – Bohemians 4:6, Sparta Praha – Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj., Střešovice – Chodov 5:9, Bulldogs Brno – Královské Vinohrady skončilo po uzávěrce.