Ve florbalovém poháru hrála za Zlín lajna složená ze synů a otce Krkošků

Zlín – Postup do 2. kola florbalového Poháru České pojišťovny mužů 2014 si zajistilo družstvo Lionsu Zlín. Tým z krajského města v prvním kole soutěže hraném turnajovým způsobem postupně porazil Kostelec na Hané, Slavkov, Počenice a svoje vystoupení Zlín završil porážkou od celku Sokol Brno I.

4.9.2014

Martin Krkoška - florbalový útočník Lions OtrokoviceFoto: DENÍK/Matej Slávik

,,V prvním utkání v historii klubu proti Kostelci na Hané jsme postrádali tři opory Valčíka, Stavjaníka a Kudláčka a navíc jsme od sedmé minuty zaslouženě prohrávali 0:1. Poté však zavelel k obratu ve skóre Martin Krkoška, který vyrovnal na 1:1. Ve zbytku střetnutí si náš kapitán připsal ještě dalších šest kanadských bodů. Se Slavkovem jsme vedli už 5:0 a duel jsme měli jasně pod kontrolou. Proto do střetnutí v poslední třetině zasáhl i náš nejstarší hráč na soupisce čtyřiapadesátiletý Jaroslav Krkoška, jemuž se splnil sen zahrát si v soutěžním zápase v jedné lajně se svými syny Janem a Martinem," zavzpomínal na úvodní sobotní partie hrající sekretář zlínského Lionsu Jan Krkoška.

V neděli byl jeho kolektiv ještě víc oslabený a tak byli ve Zlíně rádi alespoň za skalp Počenic.

„V zápase s Hanáky jsme byli lepší, ovšem dlouho jsme prohrávali 0:2. Nicméně v závěru duelu náš tlak gradoval a z něho vytěžil vítězný gól dvě minuty před koncem Kovařík. V poslední střetnutí s brněnskými Sokoly už se ale na naší porážce projevila únava," přiznal po druhém nedělním utkání Jan Krkoška.

Ve 2. kole národního poháru se Zlín Lions utká v pátek na domácí ploše ve sportovní hale Střední průmyslové školy strojní s Hlukem. Zápas začne ve 20.30 hodin.

Výsledky: Zlín Lions – Kostelec na Hané 8:3 (Martin Krkoška 4, Col 3, Večeřa), Zlín Lions – FbC Slavkov 8:1 (Koňařík 3, Col, Martin Krkoška, Vicherek, Večeřa, Kučera), Zlín Lions – Počenice 3:2 (Lukša, Koňařík, Kovařík), Zlín Lions – Sokol Brno I 2:5 (Galandr, Huťťa).

Sestava: Jan Krkoška – Galandr, Huťťa, Vicherek, Lukša, Jaroslav Krkoška, Martin Krkoška, Koňařík, Col, Večeřa, Kovařík, Bartík, Kučera. (hot)

4.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
Filip Chytil se stal členem organizace New York Rangers

Když Chytil inspiruje. Dluhoš se Sedlákem skončili pod vrcholem

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.