Volejbalisté Zlína doma vyhráli i podruhé

Zlín – Úspěšně vstoupili volejbalisté Zlína do bojů o 9. až 12. místo v extralize. Ve čtvrtek doma nejprve porazili 3:1 Ústí nad Labem a v sobotu ve své hale zdolali 3:2 Benátky nad Jizerou.

19.3.2017

Volejbal Zlín. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karásek Jan

„Bylo to utkání plné chyb. Nakonec jsme výhru vybojovali v pátém setu,“ pronesl univerzál a kapitán Fatry Pavel Kolář.

Zlínští, kteří měli na pozici libera Bláhu namísto Obdržálka, první dvě sady zcela dominovali, jenže poté dovolili soupeři vyrovnat. Zkrácený set ovšem získali ve svůj prospěch 16:14.

„Dva sety jsme odehráli dobře, v koncovce třetího přišel pro nás už typický „blackout“. Vítězství jsme zachraňovali až v pátém setu,“ dodal trenér a manažer Roman Macek.

Jeho svěřenci si i přes výhru za dva body upevnili vedení ve skupině. Další duel odehrají ve čtvrtek v Praze.

FATRA ZLÍN – BENÁTKY N. J. 3:2 (14, 18, -22, -18, 14)

Nejvíce bodů: Čechmánek 17 – Sergeev 24. Rozhodčí: Gall J., Kubinec J. Diváci: 210. Zlín: Truong, Kostoláni, Čechmánek, Kolář, Motyčka, Navláčil, libero: Bláha. Střídali: Hupka, Přikryl, Uchytil, Adamec.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Ústí n. L. – ČZU Praha 3:1.

Zlínský Sporťáček nabídl padesátku různých sportů

Na jednom místě vyzkoušet co nejvíce sportů. To byl princip Sporťáčku – festivalu sportu pro děti a mládež, který se konal v rámci doprovodného programu Zlín Film Festivalu na zlínském Stadionu mládeže.

Premiéra Tehdy spolu přilákala ve Zlíně stovky lidí

V sobotu 27. května 2017 se ve zlínském Golden Apple Cinema konala premiéra nového filmu o Valašsku s názvem Tehdy spolu. Jeho autorkou je Marta Santovjáková Gerlíková. Filmu předcházel program s autogramiádou.

V Doubravách se zřítilo letadlo, pilot přežil

V Doubravách na Zlínsku se v sobotu několik minut před 14. hodinou zřítil ultralehký kluzák. Jeho pilot pád přežil. Letadlo se zřítilo v prostoru zemědělského družstva, kde zůstalo viset na 4 metry vysoké zídce.

Krásné kostýmy, obdivné pohledy či nadšené potlesky a úsměvy. Nejen to obklopuje malé slečny, dívky i dospělé ženy, když si na sebe obléknou kostýmy mažoretek. Málokdo ale tuší, že dělat mažoretku není zase tak jednoduchá záležitost, jak se zdá.