Volejbalisté Zlína doma vyhráli i podruhé

Zlín – Úspěšně vstoupili volejbalisté Zlína do bojů o 9. až 12. místo v extralize. Ve čtvrtek doma nejprve porazili 3:1 Ústí nad Labem a v sobotu ve své hale zdolali 3:2 Benátky nad Jizerou.

19.3.2017

Volejbal Zlín. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karásek Jan

„Bylo to utkání plné chyb. Nakonec jsme výhru vybojovali v pátém setu,“ pronesl univerzál a kapitán Fatry Pavel Kolář.

Zlínští, kteří měli na pozici libera Bláhu namísto Obdržálka, první dvě sady zcela dominovali, jenže poté dovolili soupeři vyrovnat. Zkrácený set ovšem získali ve svůj prospěch 16:14.

„Dva sety jsme odehráli dobře, v koncovce třetího přišel pro nás už typický „blackout“. Vítězství jsme zachraňovali až v pátém setu,“ dodal trenér a manažer Roman Macek.

Jeho svěřenci si i přes výhru za dva body upevnili vedení ve skupině. Další duel odehrají ve čtvrtek v Praze.

FATRA ZLÍN – BENÁTKY N. J. 3:2 (14, 18, -22, -18, 14)

Nejvíce bodů: Čechmánek 17 – Sergeev 24. Rozhodčí: Gall J., Kubinec J. Diváci: 210. Zlín: Truong, Kostoláni, Čechmánek, Kolář, Motyčka, Navláčil, libero: Bláha. Střídali: Hupka, Přikryl, Uchytil, Adamec.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Ústí n. L. – ČZU Praha 3:1.

1. Zlín 24 11 13 43:52 31
2. Benátky nad Jizerou 24 9 15 40:54 28
3. ČZU Praha 24 7 17 34:58 20
4. Ústí nad Labem 24 2 22 18:69 5

Autor: Jan Šmíd