Z Podkopné Lhoty si prize money odvezl Jiří Brázdil

Podkopná Lhota – Jiří Brázdil zcela dominoval ve 3. ročníku závodu horských kol Fagus Bike Kopná Lhotská 25ka. Brázdil dosáhl v pětadvacet kilometrů dlouhém podniku mezi Podkopnou Lhotou, Vrzavými skálami, Májovou, hájenkou v Držkové, Humencem, s cílem opět na Podkopné Lhotě, času 1:04:

20.10.2016

Závod horských kol Lhotská 25ka 2016Foto: Petr Jaroň

41. Stříbrnou příčku obsadil časem 1:12:01 Miroslav Janota, o dalších devětapadesát sekund zpět byl třetí v pořadí Ondřej Minařík. V Hostýnských vrších se dařilo i Janu Čižmářovi, který vybojoval čtvrté místo (1:16:16), pátou pozici bral Tomáš Minařík (1:19:25).

V jednom z posledních podniků bikerové sezony 2016 na Zlínsku se představily také ženy. Mezi nimi zvítězila Kateřina Zemánková (1:45:59), před Olgou Pekařovou (1:59:19). Bronzová dojela v čase 2:30:06 Elena Korabečná.

,,Závod se navzdory k nepříznivé předpovědi konal v ideálním počasí. V nižších polohách trati byla sice mlha, ale na kopcích někde dokonce svítilo slunce," chválil podmínky jeden z pořadatelů Josef Minařík. Ten ocenil výkon Jiřího Brázdila.

Člen týmu CST Superior Brentjens u nás zvítězil už v prvním ročníku v roce 2014. Také letos byl suverénní, když na pátém kilometru měl na druhého v pořadí Janotu náskok čtyři minuty. Vedení později ještě neustále navyšoval. Brázdil, jenž si v budoucnu troufá pokořit Lhotskou pětadvacítku pod jednu hodinu, si proto od nás po zásluze kromě několika věcných cen odvezl i finanční odměnu 2500 kč," chválil nejlepšího bikera v okolí Podkopné Lhoty Minařík.

,,Také mezi ženami bylo o zisku první příčky pro Zemánkovou jasno hned od startovního výstřelu. Kateřina jela celý závod ve svižném tempu a tak ani na chvíli nebylo pochyb o jejím triumfu," smekl i před ženskou vítězkou Josef Minařík.

Lubomír Hotař

20.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.