Zápisník Lubomíra Hotaře

Na spoustu zajímavých výsledků znovu dosáhli v ,,malých sportech" reprezentanti Zlínského regionu. Ti bojovali v soutěžích v atletice, basketbalu cyklistice, florbalu, hokeji, hokejbalu, malé kopané a tenisu.

6.4.2017

cyklista FORCE KCK Cykloteam Zlín Ivo Odvárka Foto: archiv Ivo Odvárky

ATLETIKA

Tomáš Blaha se v Lesním běhu v Opatovicích utopil v bahně

Kroměříž – Tomáš Blaha vybojoval ve 39. ročníku Lesního běhu v Opatovicích bronzovou příčku. Člen AK Asics Kroměříž dosáhl v 12,4 kilometrovém závodu času 45:59. Prvenství bral za čas 44:03 Václav Bitala z AK Emila Zátopka Kopřívnice, stříbrnou pozici obsadil v čase rovných pětačtyřicet minut Ondřej Horák z Fortexu Moravský Beroun.

,,Závod se konal na rozbahněné trati a tento terén dokonale vyhovoval Bitalovi. Kopřivnický krosař se také brzy po startu odpoutal od všech soupeřů," prozradil Tomáš Blaha.

Ten se v lesích v okolí Opatovic a Hranic na Moravě, v podniku rozloženém do čtyř členitých okruhů soustředil na zisk třetího místa. ,,Bitala i Horák byli tentokrát lepší. Já jsem se v bahně totiž utopil. Nicméně jasný skalp čtvrtého v pořadí Pavla Dvořáka je pro mě také dobrým počinkem," byl nakonec i se čtvrtou příčkou spokojený Blaha.

ATLETIKA

V Kroměříži se poběží půlmaratón. V okolí Brumova Běh Hložeckým údolím

Kroměříž – Dva atletické podniky se uskuteční v sobotu ve Zlínském kraji. Na Hané se koná 5. ročník Kroměřížského půlmaratonu. Start 21,1 kilometru dlouhého závodu je v 10 hodin v prostorách loděnice u Bágráku (Hrubého rybníka). Prezentace na stejném místě začíná v 9 hodin. Pořadatelé vypsali tři kategorie pro muže a dvě kategorie pro ženy.

Pro zájemce je připravený také čtvrtmaraton, který měří 10,5 kilometru. Novinkou letošního ročníku jsou ještě dětské závody na tratích od 150 do 1200 metrů. Ty začínají v 10.10 hodin. Trať půlmaratonu je rozložená do dvou rovinatých okruhů. Na ní se převážně poběží po asfaltovém podkladu. Zhruba jeden kilometr povede po šotolině. Loni se půlmaratonu v Kroměříži zúčastnilo devadesát atletů. Závod mužů vyhrál časem 1:17:12 Pavel Dvořák z Biatlonu Prostějov. Mezi ženami byla nejrychlejší domácí Veronika Brázdová z týmu Sýkora Running (1:35:01).

Krosový podnik se koná také na Valašku, kde pořádají premiérový ročník Běhu Hložeckým údolím. Desetikilometrový závod, v němž budou bojovat tři mužské a dvě ženské kategorie, startuje v 11 hodin ve Sportovním a rekreačním areálu v Brumově - Bylnici. Poběží se Hložeckým údolím na Třísky, poté nad brumovský hrad a zpět. Dětské kategorie uslyší startovní výstřel v 10 hodin. Pro ně jsou připravené tratě podle věku od 500 metrů do 5 kilometrů. Vyhlášení výsledků je na programu v 12.30 hodin.

BASKETBAL

Barážovou naději Valašské Meziříčí utnuly taktické fauly a litoměřické trestné hody

Valašské Meziříčí – Basketbalisté Valašského Meziříčí si baráž o 1. ligu nezahrají. Valaši neuspěli ani ve druhém zápase play off o postup do barážových soubojů na půdě zálohy Slavoje Litoměřice. Sezona tak pro ně skončila.

Valašské Meziříčí v hale béčka litoměřického Slavoje prohrálo 66:74. ,,V první polovině utkání jsme si téměř pořád udržovali mírné vedení. Poločas jsme vyhráli o tři body," zavzpomínal na úvod střetnutí hostující kouč Petr Nachtmann.

Také po změně stran byla hra vyrovnaná. Valaši drželi barážovou naději až do úplného závěru duelu. ,,Minutu a půl před koncem jsme prohrávali o čtyři body. Proto jsme museli využívat taktické fauly. Následné trestné hody však domácí proměňovali," upozornil na rozhodující momenty důležité partie Nachtmann. Valašskomeziříčský trenér však spílal rozhodčím.

,,Ti byli na nás přísnější. Vždyť v poslední čtvrtině Litoměřicím odpískali pouze tři fauly. Naopak na nás jich odpískali osm," zlobil se vůdce lavičky hostů.

Nachtmann je ale s průběhem sezony spokojený. ,,Vyhráli jsme skupinu C druhé ligy. Tím jsme splnili cíl postoupit do play off. Příští sezonu se proto pokusíme postoupit až do baráže," plánuje Petr Nachtmann.

Play off o postup do baráže o 1. ligu (na 2 výhry).

2. ZÁPAS: SLAVOJ LITOMĚŘICE B – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 74:66 (19:25, 39:42, 56:58) Konečný stav série: 2:0
Body Valašského Meziříčí: Milič 15, Miloševič 14, Janík 12, Denk 9, Riemer 5, Kročil 4, Kašpar 3, Tajzler 2, Václavek 2.

CYKLISTIKA

Ivo Odvárka si pro vítězství ve Velké ceně Hlohovce dojel přes příkopy a pády

Zlín – Parádně odstartovali sezonu silniční cyklisté klubu FORCE KCK Cykloteam Zlín. Ti ve Velké ceně Hlohovce obsadili několik předních pozic.
Na nejcennější výsledek v podniku, který se konal v okolí Břeclavi, dosáhl Ivo Odvárka. Zlínský matador vyhrál kategorii padesátníků. Druhý v této společnosti skončil Marek Odehnal (Sportcomplpex/Lokomotiva), třetí mezi nimi dojel Pavel Novotný z formace Team Bianchi.

,,Průběh šestapadesát kilometrů dlouhého závodu rozloženého do sedmi okruhů, v němž startovaly všechny kategorie společně, byl trochu divoký. Hned na 3. kilometru jsem se jenom těsně vyhnul hromadnému pádu. Přede mnou totiž spadlo několik cyklistů. Ty jsem dokonce musel po příkopu obejít s kolem na ramenou. Poté jsem vynaložil spoustu úsilí, abych dojel ujíždějící balík dalších soupeřů," popsal začátek závodu Ivo Odvárka.

Jeden z lídrů zlínské stáje si však ani po dostižení čela neodpočinul. ,,Pořád se někdo pokoušel o nástupy. Mimo jiné několikrát Jiří Slavík a také Jiří Hradil. Nikomu se však nepodařilo únik dotáhnout do úspěšného konce. Odpadli ale téměř všichni padesátníci," prozradil Odvárka.

Proto do cíle dojížděl hlavní peloton pohromadě. ,,Na konci závodu jsem se snažil posunout dopředu, ovšem v poslední vracečce 250 metrů před cílem jeden ze soupeřů škrkl pedálem o asfalt a spadl. Přes něho pak ještě několik dalších jezdců. Takže jsem musel úplně zastavit, abych se jim vyhnul. Naštěstí druhý v pořadí padesátníků Odehnal byl tři sekundy za mnou," potěšilo první letošní vítězství Ivo Odvárku.

Dařilo se také Jiřímu Hradilovi. Ten skončil mezi třicátníky stříbrný. Jiří Slavík vybojoval čtvrtou příčku a Michal Hradil bral devátou pozici. Zvítězil Eduard Alickun (Dar-Bud Team), třetí místo obsadil Jan Hloušek (Atrex-Bassta).

,,Při závěrečném spurtu jsem neměl dobrou pozici. Nicméně se ziskem druhé příčky mezi třicátníky jsem spokojený," pronesl v cíli Jiří Hradil.

Zviditelnili se i další jezdci zlínského FORCE KCK Cykloteamu. Zdeněk Orner dojel mezi šedesátníky bronzový a Tomáš Galuška v mužské kategorii do 49 let získal čtvrtou příčku.

CYKLISTIKA

V Morkovském bajku dominovali favorité Ondřej Fojtík a Tereza Němcová

Morkovice – Reprezentanti formace FORCE KCK Cykloteam Zlín ovládli 6. ročník závodu horských kol Morkovské bajk. Z vítězství na trati v okolí Morkovic se radoval Ondřej Fojtík, který 46 kilometrů dlouhý podnik zvládl v čase 1:35:48.

Druhé místo obsadil se čtyřsekundovou ztrátou Jan Fojtík, bronzovou příčku vybojoval časem 1:36:03 Petr Šťastný za stáje Rajec Allivictus. Z regionálních jezdců skončil ještě Pavel Žák z pořádajícího Bike Triatlonu Morkovice pátý (1:37:41) a zlínský Jaroslav Marek z klubu Superior Riders desátý (1:41:25).

Prvenství v závodu žen získala za čas 1:52:47 Tereza Němcová, před Danou Pospíšilovou (GT Opportunity Brno, 2:00:26). Třetí dojela Svatava Kučná z klubu 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem (2:08:12). Martina Latiňáková (Zvonek Sport Valašské Klobouky) brala za čas 2:12:02 čtvrtou příčku a Klára Pavelková (SupGirls, 2:12:40) obsadila na Kroměřížsku pátou pozici.

,,Letošního Morkovského bajka se zúčastnil rekordní počet bikerů. Ve všech kategoriích, včetně těch dětských si u nás zazávodilo 470 vyznavačů horských kol," potěšilo jednoho z pořadatelů Pavla Žáka. Ten byl také spokojený, jaká se letos sešla na Hané konkurence.

,,Dlouho se vpředu pohybovala čtyřčlenná skupina největších favoritů, aby Ondřej Fojtík o zisku zlaté příčky rozhodl ve sjezdu pět kilometrů před cílem. V tomto úseku dokázal zrychlit a odpoutat se od Jana Fojtíka, Šťastného a Hartla. V ženách byla Tereza Němcová, známá spíše pod dívčím jménem Huříková od startu naprosto suverénní," informoval Žák.

FLORBAL

Zlínští Lvi se loučili se sezonu porážkami od otrokovických Panterů i Kuřimi

Region – Porážkami se rozloučili se sezonou v Regionální lize florbalisté Zlína Lions. Dva nepovedené výsledky v posledních dvou kolech soutěže však nic nezměnily na skutečnosti, že zlínští Lvi soutěž vyhráli a vybojovali si tak právo postupu do divize. Z regionálních celků brala ještě záloha Otrokovic bronzovou příčku, Vsetín skončil šestý, Počenice osmé a Orli z Uherského Brodu desátí.

Zlín Lions v obraně s koučem Macurou, nejprve podlehl béčku Otrokovic 4:5. ,,Do utkání jsme nastoupili pouze se sedmi hráči v poli. Naopak Otrokovice využily možnosti zařadit do sestavy superligové posily, brankáře Malinu a také Tomáše Sovjáka," upozornil gólman Lvů Jan Krkoška.
V zajímavém měření sil tak uspěli Panteři.

,,Ti o zápase rozhodli hned v první třetině, kdy si vypracovali tříbrankový náskok. Druhou část jsme ale začali využitou přesilovkou a od té chvíle jsme s posilněným soupeřem hráli vyrovnanou partii. Také poslední dějství se nám vydařilo. Nakonec jsme byli blízko k zisku remízy. Bohužel v závěrečné víc jak minutové power play Ženožička a Michal Roth velké šance neproměnili," mrzelo Krkošku.

Poté Zlín prohrál s Kuřimí 5:10. ,,V duelu s pátým celkem tabulky naši sestavu vyztužili Jaromír Roth a Stračinský. V bráně nastoupil talentovaný Antonín Tichý. Já jsem hrál na postu forvarda," prozradil Jan Krkoška. Jeho tým ovšem ani ve druhém souboji nebodoval.

,,To ovšem vůbec nevadilo. Výsledek totiž nebyl podstatný. Prvenství v soutěži už jsme měli jisté, proto jsme si po zápase, přestože se nám příliš nevydařil, předávání poháru za zisk letošního titulu v Regionální lize užívali," uzavřel povedenou sezonu brankář a v posledním duelu i střelec florbalového Zlína Lions Jan Krkoška.

Výsledky 21. a 22. kola: Otrokovice B – Zlín Lions 5:4 (Kempa 3, Podhajský, Divoký - Michal Roth 2, Tichý 2), Kuřim – Zlín Lions 10:5 (Jan Krkoška 2, Michal Roth, Jaromír Roth, Ženožička).

Zlín Lions: Jan Krkoška – Ženožička, Macura, Červenka, Obdržálek, Michal Roth, Jaromír Roth, Baroň, Tichý, Stračinský.

FLORBAL

Florbalové Valašské derby rozhodl třemi góly a třemi nahrávkami Luděk Šimoník

Slavičín – Ve formě je na konci sezony ve Zlínské florbalové lize mužů družstvo SK Snipers Slavičín. Valaši v 19. a 20. kole získali šest bodů a v tabulce si upevnili pobyt na sedmé pozici.

Slavičín porazil Valašské Klobouky 9:3. ,,Přestože soupeř nastoupil v okleštěné sestavě, brejky Valašských Klobouk nám dělaly problémy. Utkání jsme však nakonec ovládli díky lepší fyzické kondici," konstatoval po prestižním duelu slavičínský forvard Ondřej Vaculík. Na Valašské derby bude obzvlášť rád vzpomínat Luděk Šimoník.

,,Jeden z našich elitních útočníků v něm vstřelil tři góly a na další tři branky nahrál," upozornil ještě Vaculík.

Poté si Slavičín poradil s béčkem Orlů z Uherského Brodu 5:3. ,,Souboj s ambiciozním kolektivem byl pro nás těžším soustem, než partie s Valašskými Kloboukami. Mladý tým Orlů byl od začátku lepší. Od druhé části se ale hra vyrovnala a v průběhu třetí třetiny jsme si dokonce vypracovali vedení na 4:1. Slovácký celek sice poté korigoval stav na 4:3.

Trefa Papeže ale definitivně pečetila naše další cenné vítězství," radoval se z úspěchu nad pátým družstvem tabulky Ondřej Vaculík.

Výsledky 19. a 20. kola: Slavičín – Valašské Klobouky 9:3 (Šimoník 3, Vaculík 2, Kunc, Papež, Pinďák, Janček), Slavičín – Orel Uherský Brod 5:3 (Vaculčík, Studeník, Jakub Zvoníček, Kunc, Papež).

Slavičín: Pazdera, Pavelka – Studeník, Vaculčík, Kunc, Jakub Zvoníček, Vaculík, Papež, Janček, Pinďák, Boček, Šimoník.

HOKEJ

Slušovice slavily titul v centru Kroměříže do ranních pěti hodin

Kroměříž – Mužstvo Slušovic získalo titul letošního mistra v Kroměřížské hokejové lize. Celek ze Zlínska ve finále zdolal domácí Hanák Team. Bronzovou příčku vybojoval Plačkov.

V první semifinálové sérii Hanák Team Kroměříž vyřadil obhájce titulu Plačkov po výsledcích 4:1, 3:6 a 3:2 po samostatných nájezdech. Hanák Team základ k postupovému úspěchu položil v prvním utkání. V něm podal disciplinovaný výkon podpořený jistým gólmanem Teleckým. Druhé střetnutí ovládl naopak Plačkov zásluhou vydařené třetí třetiny.

V ní celek se spoustou kanonýrů v sestavě zvýšil náskok až na 6:2. Nejdramatičtější však byl až třetí zápas. V něm byl v 15. minutě stav 2:2. Potom už až do konce žádná branka nepadla. O všem tak rozhodly samostatné nájezdy. Ten klíčový proměnil blafákem do bekhendu Matěj Vondruška.
Ve druhém semifinále přešly Slušovice přes Vážany po výsledcích 8:2, 6:7 a 7:2.

,,V prvním duelu jsme soupeře k ničemu nepustili a zápas jsme od začátku do konce kontrolovali. Ve druhém souboji se nám vymstilo, že jsme polevili v nasazení. Nedůsledně jsme bránili a nebezpečné Vážany s několika výraznými individualitami v sestavě, si vypracovaly vedení až na 7:4.

A i když jsme v závěru skóre díky trefám Macha a Jiřího Višenky ještě dotáhli na jednogólový rozdíl, vyrovnat se nám už nepodařilo. Ve třetím střetnutí už jsme ale podali znovu koncentrovaný výkon. Proměňovali jsme šance a ve třiačtyřicáté minutě jsme vedli 6:1. Díky ofenzivnímu pojetí jsme tak sérii dotáhli k povedenému konci," radoval se z historicky prvního postupu Slušovic do finále Kroměřížské ligy kapitán Jakub Štětkář.

Ve finále Slušovice udolaly Hanák Team Kroměříž 6:5. ,,Chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří nám fandili. V ochozech jich bylo kolem pěti set a dokonce i domácí příznivci byli na naší straně," byl nadšený z atmosféry slušovický kapitán Jakub Štětkář.

Jeho tým do souboje o titul nastoupil kompletní se dvěma obranami a třemi útoky. ,,Úvod se nám vydařil nad očekávání. Marcaník pět sekund před koncem první třetiny upravil naše vedení až na 5:1. Soupeř však později hlavně z přesilovek korigoval skóre na 5:4. Historický úspěch v podobě zisku titulu jsme si však vzít nenechali," oddechl si Štětkář.

A jak jeho mužstvo zlatou příčku oslavilo? ,,Decentně, ale bouřlivě v jednom pivovaru na jednom z kroměřížských náměstí. Končili jsme až těsně před pátou hodinnou ranní," netajil se kapitán úřadujících mistrů Jakub Štětkář.

Výsledky rozhodujících utkání:
Semifinále play off (na 2 výhry).
1. zápasy: Hanák Team Kroměříž – Plačkov 4:1 (Rod, Drulák, Skyba, Zmrzlík – Šerka), Slušovice – Vážany 8:2 (Michal Višenka 2, Jiří Višenka 2, Velinský, Prokš, Vaněček, Stuchlík – Stančík, Kočař).
2. zápasy: Hanák Team Kroměříž – Plačkov 3:6 (Zahradnický 2, Rod – Venera 2, Holík, Pospíšil, Zdeněk Bečka, Morev), Slušovice – Vážany 6:7 (Velinský 2, Macho 2, Jiří Višenka, Prokš – Kostka, Jakub Židlík, Kočař, Mlčoch, Škrabal, Stančík, Stodůlka).
3. zápasy: Hanák Team Kroměříž – Plačkov 3:2 po SN (Rod, Zahradnický, Vondruška – Holík, Šerka), Slušovice – Vážany 7:2 (Michal Višenka 3, Velinský 2, Prokš, Stuchlík – Kostka, Jakub Židlík).
O 3. místo: Plačkov – Vážany 4:2 (Lubomír Kubiš, Šerka, Morev, Venera – Jiříček, Marcián).
Finále: Slušovice – Hanák Team Kroměříž 6:5 (5:1, 0:1, 1:3) Branky: Jaromír Vaněček 2, Jiří Višenka, Prokš, Marcaník, Michal Višenka – Vondruška 3, Drulák, Tomáš Berčík. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:4. Rozhodčí: Valentík, Dias.
Slušovice: Radek Mičola – Radek Štětkář, Jakub Štětkář, Bednařík, Michal Višenka, Jaromír Vaněček, Velinský, Prokš, Jiří Višenka, Petr Mičola, Marcaník, Macho, Kuňák, Stuchlík.
Hanák Team Kroměříž: Telecký – Skyba, Banďouch, Zmrzlík, Zahradnický, Vondruška, Rod, Drulák, Dostál Milan Berčík, Tomáš Berčík.

HOKEJBAL

Rivermen se v Malenovické lize dostává do hokejbalové pohody

Malenovice – V posledním období se v Malenovické hokejbalové lize dostává do pohody celek Rivermenu.
Úřadující mistr po slabším rozjezdu sezony, po nedávném skalpu lídra soutěže zlínského Bostonu, ve 21. kole zdolal nepříjemný tým Tigersu 5:3.

,,Chtěli jsme navázat na povedený souboj s Medvědy," byl se svým mužstvem odhodlaný porazit další silný kolektiv útočník Rivermenu Jan Herman. Jeho mužstvo s Ondřejem Plškem v sestavě, začalo duel aktivně.

,,Ovšem už ve třetí minutě jsme po gólu Březíka prohrávali. Naštěstí jsme dokázali ještě v první třetině Sušinou vyrovnat. O naší výhře se pak rozhodlo v prostředním dějství, kdy během osmi minut postupně Kubis, Penner a Veselý upravili stav na 4:1. Ve třetí části jsme však udělali dvě minely v rozehrávce a soupeř korigoval na 3:4. V poslední minutě ale Radek Penner trefou do prázdné brány definitivně podtrhl naše vítězství," potěšil další tříbodový zisk Hermana.

,,V devětadvacáté minutě nás za stavu 1:4 vrátil zpět do zápasu osobní trest Hofrichtera. Nicméně v závěru střetnutí jsme při hře bez brankáře udělali chybu v obraně a soupeř toho využil. Pozitivem je ovšem skutečnost, že jsme proti rivalovi i za nepříznivě vyvíjejícího se skóre bojovali," uvedl po utkání obránce Tygrů Roman Mikoška.

V 22. kole Rivermen překonal Tečovice 9:5. ,,Nebyli jsme důslední v obranné činnosti. V duelu s nejslabším celkem soutěže jsme však bez vážnějších problémů splnili roli favorita. Ve 28. minutě jsme vedli 6:1. Teprve poté Tečovice mírně zkorigovaly svoji porážku," byl hlavně se ziskem tří předpokládaných bodů spokojený Jan Herman.

Výsledky: 21. kolo: Tečovice – Boston Zlín 2:15 (Rýznar, Vavruša – Olša 5, Jakub Langer 2, Svozil 2, Šabacký, Jurášek, Tomáš Langer, Volařík, Martin Brázdil, Vingárek), Tigers Malenovice – Rivermen Malenovice 3:5 (Nohal 2, Březík – Penner 2, Sušina, Kubis, Veselý). 22. kolo: Loozers – Stator 2:16 (Frýda, Pernica – Skyba 4, Šimíček 3, Štěpánek 2, Marek Večeřa 2, Jelínek 2, Král, Sabáček, Vaculčík), Boston Zlín – Tigers Malenovice 5:4 po SN (Volařík 2, Jurášek, Šabacký, Zikmund – Nohal, Huťka, Muller, Závada), Tečovice – Rivermen Malenovice 5:9 (Trnka 3, Hejda, Řezníček – Hamrlík 3, Mahdal, Sušina, Žitný, Karásek, Penner, Válek).

Fryštackou ligu Staré gardy ovládlo po osmi letech mužstvo Lešení

Fryšták – Mužstvo Lešení po finálovém skalpu celku Mladcové vyhrálo 8. ročník Zimní ligy Staré gardy v malé kopané ve Fryštáku. Lešení tak získalo po osmi letech znovu prvenství, protože naposledy v soutěži triumfovalo v premiérovém ročníku v sezoně 2019-2010. Bronzovou příčku obsadil kolektiv Lukova. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený Roman Pšeja (Lešení), nejlepším hráčem se stal Tomáš Hamerník (Mladcová).

Mladcová v prvním semifinále rozstřílela Buffalo 9:1. ,,Úspěch nám zajistila dobře postavená taktika. Nedělali jsme chyby v defenzívě a dařily se nám rychlé protiútoky. V nich vynikal Pavel Damborský, který vstřelil pět gólů," radoval se z postupu do souboje o první příčku univerzál Mladcové Pavel Matula.

,,Citelně nám chyběli Jaroš a Krejčiřík. Bez nich jsme se těžko prosazovali v koncovce. Navíc nás Mladcová pouštěla pouze k malému vápnu. Proto jsme zkoušeli střílet hlavně z dálky. Branka na 1:4 nás však definitivně položila," přiznal kapitán Buffala Tomáš Uhřík.

Ve druhém semifinále Lešení udolalo Lukov 7:6 po pokutových kopech. Rozhodující penaltu proměnil Ivan Večeřa. ,,Soupeř víc ovládal balón, my jsme se ovšem prosazovali z brejků. Z nich dávali důležité góly hlavně Bronislav Pšeja a Páleníček," potěšil skalp silného Lukova kouče Lešení Vratislava Rudolfa staršího.

,,V zápase jsme prohrávali 1:3, 2:4 a 5:6. V poslední minutě ale vyrovnal na 6:6 Roman Holík. V penaltovém rozstřelu už jsme ale štěstí neměli," mrzelo lukovského útočníka Michala Teplého.

V duelu o 3. místo Lukov překonal Buffalo 5:2. ,,Ještě na začátku druhého poločasu jsme prohrávali 1:2. Díky koncentrovanému výkonu a kolektivnímu pojetí jsme však střetnutí obrátili v náš prospěch. A to jsme ho odehráli bez střídání," upozornil na týmovou sílu svého mužstva lukovský Michal Teplý.

Ve finále Lešení hladce překonalo Mladcovou 8:2. ,,Čekalo se, kdo dá první gól. O ten se postaral v 15. minutě Kostka. Potom už jsme zbytek zápasu ovládli. Mladcová stačila pouze korigovat stav na 3:1 a 6:2," prozradil trenér Lešení Vratislav Rudolf starší. Ten úspěch přičítá skutečnosti, že jeho kolektiv poctivě bránil. ,,Byli jsme důslední v osobních soubojích a soupeře jsme nepouštěli do šancí," dodal Rudolf starší.

,,Nám se naopak v defenzívě moc nedařilo. Ani v útoku jsme tentokrát nebyli příliš nebezpeční. Navíc hráči Lešení byli rychlejší a dokázali se zviditelnit v koncovce," uznal univerzál Mladcové Tomáš Hamerník.

Výsledky rozhodujících zápasů Zimní ligy Staré gardy v malé kopané ve Fryštáku 2016 -2017:

Semifinále: Mladcová – Buffalo 9:1 (Damborský 5, Michal Černý 2, Matula, Sedláček – Chalupa), Lešení – Lukov 7:6 po penaltách (Bronislav Pšeja 2, Páleníček 2, Večeřa 2, Vratislav Rudol ml. – Roman Holík 3, Šimčík, Staněk, Dřímal).

O 3. místo: Lukov – Buffalo 5:2 (Michal Teplý 2, Šimčík, Staněk, Dřímal – Hellebrand 2).
Finále: Lešení – Mladcová 8:2 (3:1)

Branky: Kostka 2, Lysák 2, Fojtík 2, Vladislav Málek, Večeřa – Matula, Holoubek.
Lešení: Roman Pšeja – Košák, Večeřa, Vratislav Rudolf ml., Vratislav Málek, Michal Fojtík, Tomáš Fojtík, Lysák, Páleníček, Kostka.
Mladcová: Radek Ondráš – Matula, Sedláček, Hamerník, Gurský, Jugas, Damborský, Holoubek, Michal Černý.
Konečné pořadí Zimní ligy Staré gardy ve Fryštáku 2016-2017:
1. Lešení, 2. Mladcová, 3. Lukov, 4. Buffalo, 5. Legendy.

TENIS

O Matušincově tenisovém triumfu v Brně rozhodl jeden šťastný balón

Region – Regionální hráči ovládli pátý turnaj české veteránské série padesátníků Elektronika Kadlec Cup. Halový antukový podnik v Brně v kategorii Jašek Cup vyhrál Ladislav Matušinec ze Štítné nad Vláří, který ve finále udolal po velké bitvě Karla Křena (Luhačovice) 7:6.

Matušinec v semifinále pokořil Libora Zapletala (Lhotka u Zlína) 6:1. Křen si v semifinálovém duelu poradil se Slovákem Cyrilem Krajčírem z Moravského Svätého Jána rovněž 6:1.

,,Křena jsem ve skupině porazil lehce 6:1. Ovšem v duelu o první příčku na mě padla tíha finálového souboje. Soupeř z Luhačovic kladl velký odpor. Dokonce jsem prohrával 4:5 a 0:40. Karel mě překvapil útočnými výpady. Dařily se mu také prohozy. Utkání jsem však nakonec zachránil. Ovšem ve vyrovnaném tiebreaku o mém úspěchu rozhodl jeden šťastný balón," uznal po finálové partii Ladislav Matušinec.

V Brně se v rámci Elektroniky Kadlec Cupu hrála ještě kategorie Medium. V ní v semifinále valašskokloboucký Jan Nahodil padl s Pavlem Remiášem z Ostravy 3:6.

,,Nedávno jsem Remiáše zdolal 7:6. Na brněnské antuce jsem ale brzy prohrával 0:2. Pak jsem díky změně taktiky, kdy jsem si důkladněji připravoval útok, obrátil stav na 3:2. Střetnutí jsem ovšem v této fázi podcenil. Zbytečně jsem se snažil brzy zakončovat výměny. Ty jsem zase začal kazit, a protože tenista z Ostravy znovu našel herní jistotu, bylo jasné, že Pavel přece jenom splní roli mírného favorita," konstatoval z porážky zklamaný Jan Nahodil.

Lubomír Hotař

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Vzácný Ara se vylíhl ve Zoo Zlín.

Kopretinka a Tonda přichystali chovatelům milé překvapení

Počet uhynulých i odlovených divočáků dramaticky stoupá

Zlíňanky vyzvou v přípravě výhradně zahraniční týmy

V nezměněném složení, již bez opor Drotárové (konec kariéry), Birkušové a talentované Gärtnerové (obě přestup do Hodonína) začaly s druhou fází přípravy interligové házenkářky Zlína.

Buchlovice budou žít už 16. česnekovým festivalem

Lidé, kteří se o poslední červencové sobotě nechají zlákat populárním XVI. ročníkem Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice, organizovaným Folklorní agenturou Buchlov, se mají nač těšit.

Novinky v českém fotbale. Liga chystá video a tresty pro simulanty

David Lafata padá k zemi, rozhodčí píská. Tenhle nechvalně slavný moment (jeden z mnoha) skončil penaltou. Jenže v nejbližší době už podobné nešvary ve fotbalové lize neuvidíte.