Zlín dobře rozehraný duel s Brnem ztratil a popáté padl

Zubří – Velmi důležité body vybojovali v předposledním kole základní části extraligy házenkáři Zubří. Druhou výhrou v řadě nejenže získali před blížící se nadstavbovou části skupiny bojující o udržení potřebný klid, ale především zvýšili náskok na poslední celek soutěže z Kopřivnice.

23.2.2014 1

Extraligoví házenkáři Zlína (v modrém) v 21. kole doma nestačili na Brno, kterému podlehli 21:23.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Naopak nováček ze Zlína dál pokračuje v nevyrovnaných výkonech, které jim v novém kalendářním roce nedovolily bodovat. Přestože duel s Brnem opět dobře rozehráli, popáté v řadě odešli s prázdnou.

ZLÍN – KP BRNO 21:23 (11:9)

Další dobře rozehrané utkání ztratil Zlín, který tentokrát nezkolaboval na přelomu poločasů, ale až po změně stran, kdy úsek mezi 40. a 50. minutou prohrál 1:7 a dovolil se Jihomoravanům dostat se na koně.

„Poznamenala nás série tří vyloučení po sobě, kdy soupeř otočil utkání," těžce po zápase trávil kouč Zlína Andrej Titkov.

„Spíše než fyzicky jsme odešli psychicky. Po dnešku máme nový problém – disciplínu. Všechna vyloučení byla zbytečná! Raději jsme měli nechat soupeře v inkriminovaný moment skórovat," dodal naštvaně.

Zkušený o první šestku stále bojující soupeř si tak v závěru již vítězství pohlídal. „Byl to opět soupeř k poražení, stejně jako předešlí. Prohra sice mrzí, ale věřím, že důležitý zápas kluci v Kopřivnici zvládnou," věří svému týmu Titkov, který připouští, že jeho tým se po podzimním uspokojení bude těžce dostávat zpět do předvánoční pohody.

„Jinak než prací to nepůjde. Před podobnou situací jsem varoval už v prosinci, ale poslechlo mě jen pár jedinců. Ostatní se chtěli prát o první šestku a výsledek máme tady," pokrčil rameny Titkov.

Zlín: Mahušek, Luňák – Kafka 3, Buček, Pavič 2, Šáš, Plšek 4, Zetík 1, Žůrek 1, Poloz 4, Lefan, Kočí, Aspridis 6/2, Balun.

Nejvíce branek Brna: Hubáček 7, Hanták 5, Dostalík 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 450. Sled: 4:1, 7:4, 7:8,13:10, 17:13, 17:18, 18:20, 20:23.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Přerov – Jičín 25:33 (15:15), Hranice – Dukla Praha 27:19 (12:8), Lovosice – Karviná 24:30 (12:13), Plzeň – Frýdek-Místek 31:21 (15:12), Gumárny Zubří – KH Kopřivnice 27:26 (14:15), Zubří – Kopřivnice 27:26 (14:15)

David Poloz: Doplácíme na úzký kádr

/ROZHOVOR/ Ač z hlediště ostře sledován svým otcem a trenérem úspěšných házenkářek Mostu Dušanem Polozem talentovaný David Poloz opět patřil k tahounům svého týmu. Ani jeho bojovnost, hýřivý pohyb a pět vstřelených gólů ale Zlínu k bodům nepomohly.

„Moc jsme chtěli uspět a do čtyřicáté minuty jsme vývoj drželi ve svých rukou. Bohužel série vyloučení a s tím spojený desetiminutový střelecký výpadek ve druhé půli využil soupeř k otočení zápasu," smutně konstatoval   letý házenkář.

„Brno bylo rozhodně k poražení, především v první půli jsme to všichni cítili. Zápasy s Jičínem nebo Karvinou jsme měli vyhrát, ale během desetiminutového výpadku nám body vždy utekly," označil za hlavní důvod posledních pěti neúspěchů David Poloz.

Kde hledat příčinu letošních výpadků?

Máme úzký kádr, ve třech čtyřech spojkách nejde odehrát celý zápas, nedaří se ani starším oporám. Pak nás postihnou výpadky, kdy střelecky odejdeme, a soupeř s širším kádrem nám uteče.

Je další ztráta velkou komplikací?

Zápas jsme brali jako přípravu na Kopřivnici. Odehráli jsme dobrý duel, ale bohužel opět bez bodu. Snad v Kopřivnici klíčový zápas zvládneme a vyhrajeme.

Jak moc nyní tíží hlavně po psychické stránce série porážek?

Probírali jsme to jak v šatně, tak i s vedením klubu. Na podzim jsme prohry coby nováček neřešili, a těšili se z každého úspěchu. Nyní to začínáme brát a hovořit o krizi, ale já to tak neberu. Důležité bude vyhrávat nad týmy ze spodku tabulky a z porážek jako je Brno nebo Jičín si nedělat hlavu.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.